Zavrieť

Porady

Podať súhrnný výkaz ?

Dodávame (plátca DPH v SR) v rámci zmluvy o dielo stavebno-montážne práce - opravu areálovej kanalizácie na farme v ČR (odberateľ je platiteľom DPH v ČR). Prepravujeme materiál zo SR do ČR a následne vykonávame zemné práce a montáž materiálu. Jedná sa o službu dľa § 16, odst.1- služba vzťahujúca sa na nehnutelnosť ? Ak áno, faktúrujeme bez DPH a súhrnný výkaz nepodávame?
Nie som si istá, nakoľko nevykonávame iba stavebné práce ale aj premiestňujeme materiál zo SR do ČR s následnou montážou. A ešte jedna vec - dodanie stavby lebo jej časti na základe zmluvy o dielo je dľa §8 zákona o DPH dodaním tovaru.. ja posudzujem službu. Neviem či to súvisí s uvedeným prípadom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    renata Pozri príspevok
    Dodávame (plátca DPH v SR) v rámci zmluvy o dielo stavebno-montážne práce - opravu areálovej kanalizácie na farme v ČR (odberateľ je platiteľom DPH v ČR). Prepravujeme materiál zo SR do ČR a následne vykonávame zemné práce a montáž materiálu. Jedná sa o službu dľa § 16, odst.1- služba vzťahujúca sa na nehnutelnosť ? Ak áno, faktúrujeme bez DPH a súhrnný výkaz nepodávame?
    Nie som si istá, nakoľko nevykonávame iba stavebné práce ale aj premiestňujeme materiál zo SR do ČR s následnou montážou. A ešte jedna vec - dodanie stavby lebo jej časti na základe zmluvy o dielo je dľa §8 zákona o DPH dodaním tovaru.. ja posudzujem službu. Neviem či to súvisí s uvedeným prípadom.

    ano súhlasím s Vladimírom
    ak ide o dodávka tovaru s montážou - fakturujete bez DPh ,takéto dodanie do EU nejde do DP DPH ani do SV , nakolko ide o dodanie podľa § 13 ods. 1 DPh miesto dodania tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou je iný štát EÚ Ide o dodávku s prenosom daňovej povinnosti na klienta.

    pokiaľ ide o stavebné práce na nehnuteľnosti -faktúra bude bez DPh a ani takéto plnenie nejde do DP DPh ani do SV nakoľko ide o súbor stavebných prác, miesto dodania sa určuje podľa § 16 ods. 1.
    ,
    človiečik Vladimír Ozimý
    do súhrnného výkazu to nejde. Či už to posúdite ako službu alebo tovar s montážou.

    Podať súhrnný výkaz ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.