Zavrieť

Porady

Nemat otca dietata v rodnom liste

Dobry den.Chcela som sa opytat ci musim udat otca v rodnom liste dietata aj ked nechcem a kde mam vybavit aby malo dieta po mne priezvisko????Dakujem za skoru odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. pokiaľ ja viem, dieťa má priezvisko automaticky po matke ... a práveže zmena sa musí ísť vybaviť - aj z oteckom (dáva súhlas) , ak chce priezvisko po ňom či sa to už menilo
    doplním "Ak otec dieťaťa nie je známy, zapisuje sa priezvisko matky, ktoré má v čase narodenia dieťaťa."
    .. citované z .. http://portal.gov.sk/portal/sk/defau...type=1&aid=124
    Naposledy upravil Katy a R : 15.06.11 at 11:10

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Emusienka Pozri príspevok
    Dobry den.Chcela som sa opytat ci musim udat otca v rodnom liste dietata aj ked nechcem a kde mam vybavit aby malo dieta po mne priezvisko????Dakujem za skoru odpoved
    Na prvú otázku: nemusíš
    a na druhú: matrika je tá najkompetentnejšia.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    záleží či sa dieťa narodilo, a má už otca na RL alebo sa dieťa iba chystá narodiť.....

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    nemať otca v RL znamená nemať výživné od otca či?

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Mám dojem, že chceš potrestať alebo sa pomstiť otcovi dieťaťa, ale opak bude pravdou. Súhlasím s Willmou a Barbarou - mysli v prvom rade na dieťa, ono predsa nemôže za to, že sa narodí/narodilo. Tak mu nekomplikuj život viac, ako je. O prítomnosť a výchovu otca zrejme už prišlo, tak ho neoberaj o ďalšie práva...
    Alebo chceš, aby raz nebodaj sedelo na pohovke v Pošte pre Teba a pátralo po ňom? Čo Ty vieš, čo narobí s jeho dušičkou prázdna kolónka v rodnom liste, keď sa mu budú spolužiaci v škole posmievať... Na to si nemyslela?

    prudky je offline (nepripojený) prudky

    Vylúčený člen prudky
    Oliwa Pozri príspevok
    Mám dojem, že chceš potrestať alebo sa pomstiť otcovi dieťaťa, ale opak bude pravdou. Súhlasím s Willmou a Barbarou - mysli v prvom rade na dieťa, ono predsa nemôže za to, že sa narodí/narodilo. Tak mu nekomplikuj život viac, ako je. O prítomnosť a výchovu otca zrejme už prišlo, tak ho neoberaj o ďalšie práva...
    Alebo chceš, aby raz nebodaj sedelo na pohovke v Pošte pre Teba a pátralo po ňom? Čo Ty vieš, čo narobí s jeho dušičkou prázdna kolónka v rodnom liste, keď sa mu budú spolužiaci v škole posmievať... Na to si nemyslela?
    Či prázdna kolonka (už vidím ako si deti v triede ukazujú RL ) , alebo iné priezvisko , alebo si nájdu iný dôvod na posmievanie.
    Tomu sa nedá predísť.
    Ale možno by bol zaujímavý dôvod : Dieťa s ním mať, ale nezapísať.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    myslím, že zadávateľka sa pýtala na postup ... a prečo to tak chce spraviť nemôžeme vedieť ... aspoň ja teda dôvod nepoznám, takže vynášať nejaké súdy mi neprináleží.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    nesúdime, len vidíme ďaleko dopredu. Už som tu v jednej podobnej téme písala, že sa nebudem čudovať, keď od tej istej zadávateľky neskôr pribudne otázka - mám nízky príjem, ako získam výživné? Prípadne po rokoch otázka od dieťaťa - vydedil ma otec, ako to môžem napadnúť. Jednoducho, prečo je potrebné spáliť všetky mosty a nenechať si čo len drobnú únikovú cestičku???

    Nemat otca dietata v rodnom liste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.