Zavrieť

Porady

Ukončenie prac.pomeru, hned na PN alebo na urad prace?

Dobry den chcela by som vediet co by bolo pre mna najvyhodnejsie. Koncim prac. pomer dohodou, bola som casto chora a teraz rozmyslam ci by bolo vyhodnejsie ihned ist na PN a priplacat si do socialnej poi. po celu dobu PN-ky, aby som mala vyssiu podporu ked ukoncim Pn-ku,
alebo poziadat hned o podporu,ktoru mi vypocitaju z predoslej mzdy v zamestnani, a az nasledujuci den ist na PN-ku. Poradite mi prosim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. a ešte doplním, že počas PNky ak budeš dostávať nemocenské .. poistenie sa neplatí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dasa123 Pozri príspevok
    Dobry den chcela by som vediet co by bolo pre mna najvyhodnejsie. Koncim prac. pomer dohodou, bola som casto chora a teraz rozmyslam ci by bolo vyhodnejsie ihned ist na PN a priplacat si do socialnej poi. po celu dobu PN-ky, aby som mala vyssiu podporu ked ukoncim Pn-ku,
    alebo poziadat hned o podporu,ktoru mi vypocitaju z predoslej mzdy v zamestnani, a az nasledujuci den ist na PN-ku. Poradite mi prosim?
    Je to na Tebe, len nezabudni, OD je 7 dni. Môžeš sa ísť zaevidovať a potom ísť na PN(samozrejme, ak si chorá), podporu za túto dobu nedostaneš.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Katy a R Pozri príspevok
    .. a ešte doplním, že počas PNky ak budeš dostávať nemocenské .. poistenie sa neplatí.
    Katy, ale ona nepíše, že si platí dobrovoľné nemocenské poistenie.
    Ja som to pochopila tak, že končí PP dohodou a ešte chce využiť možnosť v ochrannej lehote ísť na PN. Popri PN si platiť dobrovoľne poistenie v nezamestnanosti, aby po ukončení PN-ky a následne zahlásenia sa na úrade práce, mala vyššiu podporu.
    Takže, ak bude PN, poistenie v nezamestnanosti je potrebné platiť.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Tweety Pozri príspevok
    Je to na Tebe, len nezabudni, OD je 7 dni. Môžeš sa ísť zaevidovať a potom ísť na PN(samozrejme, ak si chorá), podporu za túto dobu nedostaneš.
    Dasa123 - volila by som túto možnosť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dasa123 Pozri príspevok
    Aha, no to je jedno... a neviete ako to je ked si platim to DZP od decembra, tak v septembri budem mat narok na PN aj odtial?
    Ak pôjdeš na PN-ku neskôr ako po 7 KD, dostaneš nemocenské z dobr.nem.poistenia. Lebo do 270 dní poistenia sa ti započíta aj doba zamestnania. Zváž, čo je pre teba výhodnejšie - vymeriavací základ zo zamestnania alebo z dobr.nem.poistenia.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Katy a R Pozri príspevok
    .. a ešte doplním, že počas PNky ak budeš dostávať nemocenské .. poistenie sa neplatí.
    Ale pozor, to, že nemusí platiť poistné na dobov. poistenie platí len v prípade, že poberá nemocenské aj z dnp. Neplatí v prípade, že by poberala nemocenské len zo zamestnania v ochr. lehote.

    ak sa prihlási na dnp ešte počas trvania pp (z tvojho príspevku, dáša, som porozumela tomu tak, že nad dnp len uvažuješ), tak by mohla získať nárok na nemocenské z oboch nem.poistení. No samozrejme tam záleží na konkrétnych dátumoch.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    brčko Pozri príspevok
    Ale pozor, to, že nemusí platiť poistné na dobov. poistenie platí len v prípade, že poberá nemocenské aj z dnp. Neplatí v prípade, že by poberala nemocenské len zo zamestnania v ochr. lehote.

    ak sa prihlási na dnp ešte počas trvania pp (z tvojho príspevku, dáša, som porozumela tomu tak, že nad dnp len uvažuješ), tak by mohla získať nárok na nemocenské z oboch nem.poistení. No samozrejme tam záleží na konkrétnych dátumoch.
    Gabi .. ona má na mysli dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti ... čiže ak bude poberať nemocenské (z hociakého poisteni) ... nebude platiť poistenie v nezamestnanosti počas PNky. ... čiže by jej to bolo na ....

    Pre dasa .... s ohľadom na to, že si mala často PNku (vylučiteľné doby), možno by si si ešte mohla zvýšiť VZ tak, že sa teraz hneď prihlásiš - do konca júna. Samozrejme s čo najvyšším VZ
    Naposledy upravil Katy a R : 16.06.11 at 13:03

    Dasa123 je offline (nepripojený) Dasa123

    Dasa123
    Dakujem za rady ja si platim dobr. nemoc.pripoistenie, ale este kratko, 9 mesiacov bude este len v septembri.. takze ak pojdem na PN od 1.7. dostanem nemocenske len 10 dni od zamestnavatela a ostatne od soc.poi.
    Ale rozmyslala som, ze pocas PN-ky si zaplatim dobr.poistenie v nezamestn. a tym si nakoniec zvysim podporu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dasa123 Pozri príspevok
    Dakujem za rady ja si platim dobr. nemoc.pripoistenie, ale este kratko, 9 mesiacov bude este len v septembri.. takze ak pojdem na PN od 1.7. dostanem nemocenske len 10 dni od zamestnavatela a ostatne od soc.poi.
    Ale rozmyslala som, ze pocas PN-ky si zaplatim dobr.poistenie v nezamestn. a tym si nakoniec zvysim podporu.
    Ak PN-ka začne v ochrannej dobe (do 7 KD od skončenia prac.pomeru), zamestnávatel ti nebude vyplácať náhradu príjmu. Neemocenské vypláca SP od 1.dňa

    Dasa123 je offline (nepripojený) Dasa123

    Dasa123
    Aha, no to je jedno... a neviete ako to je ked si platim to DZP od decembra, tak v septembri budem mat narok na PN aj odtial?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.