Zavrieť

Porady

Vratenie dane z prijmu studentovi v roku 2012?

Som student VS a pracujem na dohodu. Zamestnavatel mi stahuje dan z platu, to by taky problem nebol, lebo v marci na druhy rok 2012 by som podal danove priznanie a tam by mi to mali vratit, avsak som sa dopocul, ze vlada prijala nejaky zakon, na zaklade ktoreho rusi vyhody studentom a dochodcom, teda, nebudeme mat ziaden narok na vratenie dani, lebo stat musi setrit? Hladal som na nete nejake info ale nic som nenasiel, co je na tom pravdy, vie mi niekto poradit ako to teraz bude s tou danou na buduci rok? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    fortun21 Pozri príspevok
    Som student VS a pracujem na dohodu. Zamestnavatel mi stahuje dan z platu, to by taky problem nebol, lebo v marci na druhy rok 2012 by som podal danove priznanie a tam by mi to mali vratit, avsak som sa dopocul, ze vlada prijala nejaky zakon, na zaklade ktoreho rusi vyhody studentom a dochodcom, teda, nebudeme mat ziaden narok na vratenie dani, lebo stat musi setrit? Hladal som na nete nejake info ale nic som nenasiel, co je na tom pravdy, vie mi niekto poradit ako to teraz bude s tou danou na buduci rok? Dakujem
    žiadne "ževraj" pri príjmoch zo závislej činnosti vláda neprijala. Môžeš si uplatniť ako daňovník ročnú NČZD a zrazená daň z tejto sumy sa ti vráti .

    V roku 2011 už nie je možné uplatniť si daň z úrokov z vkladov

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    http://financie.etrend.sk/banky/doho...m-nevyhnu.html

    Mením príspevok a ospravedlňujem sa za zavádzajúce info. Hádam toto pomôže na vysvetlenie.

    Už je na mňa asi veľa hodín.
    Naposledy upravil mizu24 : 15.06.11 at 20:27

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mizu24 Pozri príspevok
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...azkou_2011.pdf

    Štát ti už daň nevráti, keby si u zamestnávateľa podpísal vyhlásenie, tak by ti daň nezrážal, resp. uznal by ti odpočítateľnú položku vo výške 296,60 € a sumu naviac by ti zdaňoval.
    dôvod ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to o čom je ten odkaz a ako súvisí s témou?

    MirkaK je offline (nepripojený) MirkaK

    MirkaK
    ahojte... možno je to to isté a možno nie: dcéra stredoškoláčka brigáduje v Čechách - takže aj ona na jar 2012 podá daňové priznanie a stiahnutú daň jej vrátia? alebo to musí urobiť v Čechách? alebo ako to je? prípadne potrebuje ešte nejaké potvrdenie priniesť od terajšieho zamestnávateľa? aby si to ešte stihla vybaviť, kým je tam... Ďakujem za pomoc

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MirkaK Pozri príspevok
    ahojte... možno je to to isté a možno nie: dcéra stredoškoláčka brigáduje v Čechách - takže aj ona na jar 2012 podá daňové priznanie a stiahnutú daň jej vrátia? alebo to musí urobiť v Čechách? alebo ako to je? prípadne potrebuje ešte nejaké potvrdenie priniesť od terajšieho zamestnávateľa? aby si to ešte stihla vybaviť, kým je tam... Ďakujem za pomoc
    na Slovensku jej určite daň zaplatenú v ČR nevrátia...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.