Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Jackie24 Pozri príspevok
Pár rokov mám problémy s hyperfunkciou štítnej žľazy. Po nejakej dobe liečby sa mi vždy stav upraví, lieky mi vysadia, ale po čase sa mi to vráti späť. Tak isto to bolo aj minulý rok. Začala som brať thyrozol a o dva mesiace som zistila že som tehotná, čo ma veľmi prekvapilo ale zároveň aj potešilo. Lieky mi zmenili za propycil a brala som ich do piateho mesiaca. Potom mi liečbu vysadili, pretože som mala dobré výsledky. V júni sa nám narodila krásna dcérka a až doteraz ju kojím. Pred časom sa mi začali príznaky mojej diagnózy vracať, tak som zašla za endokrinologičkou a tá mi opäť nasadila propycil. Ale nakoľko ešte kojím, musela mi dať len nízku dávku, 2 tabletky denne. O mesiac mám ísť na kontrolu, či to pomohlo. No a tu sú moje otázky: <br>1. Môže moja hyperfunkcia šž ovplyvňovať aj moju dcérku?Nie som doktor ale podľa môjho názoru sa všetky lieky nachádzajú sčasti aj v mliečku materskom. Hoci bola veľmi pokojné bábo, už vyše mesiaca je strašne plačlivá a má problémy so spánkom. Chvíľu sme sa aj trápili s nedostatkom mliečka, ale podarilo sa nám kojiť bez prídavku um až do teraz.<br>2. Môžem ju vôbec ďalej kojiť keď užívam propycil? Nemôže jej to nejako ublížiť? Mala by som túto skutočnosť prediskutovať s pediatrom? určite sa poradte s lekárom - pediatrom<br>3. Neexistujú nejaké homeopatiká, ktoré by vedeli pomôcť pri tejto diagnóze?Vyskúšala som všeličo od byliniek cez homeopatika , nenašla som všeliek ktorý by dokázal navodiť rovnováhu pre žľazu s vnútorným vylučovaním riadenú hypofýzou. Dostala som sa až k cvičeniam typu QI QONG ktoré dokáže navodiť rovnováhu v celom tele.<br>Ďakujem za každú radu


1


ľudí to zaujíma
mňa tiež



0 vyriešené



ODPOVEDE ČERVENOU
0 0
Laffy Laffy

Laffy je offline (nepripojený) Laffy

Dobry den.
Trosku skeptickeho pohladu na vec.

Mam znamu, ktora robi v oblasti zdravotnictva. Prave minule sme preberali problem stitniarov : respektive endokrinologov.
znami, ktorych pozname, maju neustale zvysovane davky liekov euthyrox. Hoci hodnoty z krvi sa im nepohli, lekar sam povie:"vsetko v poriadku, je to v norme, zvysime davky o 50.. " . Ak vobec uvedu dovody, je to sezonnost ( zmena rocneho obdobia), alebo ze je to preventivne...

Ked som bola dieta, 90% nasej triedy poslala lekarka k detskej endokrinologicke a bola im nasadena liecba. Aj mojej sesternici. Jej vrstovnici, ktori nechali do seba dzgat hormony, su uz dnes niektori po operacii alebo uz dozivotne na tabletakch. Ona si vysadila samovolne tabletky , uspesne presla pupertou a NIKDY problemy nemala a NIKDY viac lieky nepotrebovala. S prechodom k dorastovemu lekarovi jej uz hormonalna liecba opakovane ponuknuta NIKDY nebola.
Z nasej detskej endokrinologicky, ako som pocula neskor, sa vyklula pani, ktora mala problem s alkoholom ( ktovie, ci tomu verit), ale kazdopadne nasledkom jej liecby je niekolko ludi s dozivotne donicenym zdravim.

Zaverom nasej diskusie teda bolo : KTO okontroluje lekara ? Ako si moze byt pacient isty, ze si lekar nevytvara dozivotnych pacientov ? Po zlych skusenostiach : komu verit ? Ak mi lekar donici zbytocnymi hormonmi stitnu zlazu, potom nasleduje operacia SZ a ta ma postavi pred skutocnost dozivotneho uzivania hormonov. Lebo bez SZ sa neda zit a na hormony budem odkazany. Je jednoduchsia cesta ako si zabezecit pacientov ?


Poznam cloveka, ktoreho zbytocne tiez davkovali hormonmi SZ. Po rokoch menil lekara a dozvedel sa, ze cele tie roky zbytocne uzival hormony. Nepriamo to naznacil aj novy lekar. Ale : ruka ruku myje, on proti kolegovi nepojde. To je realita nasho zdravotnictva.

To, ze mi niekto da hormony aj ked ich nepotrebujem, nemusi znamenat, ze to nie je kapacita vo svojom obore. ale mozno ma svoje vlastne dovody a vie presne , co robi...
1 0
olus2 olus2

olus2 je offline (nepripojený) olus2

Prosim ta, tebe vzali celu sz? ja mam teraz po tejto operacii a caka ma radiojodizacia. potrebovala by som ohladne tohoto poradit. ale nikde to tu na nete nevidim. mam jest jedla, ktore neobsahuju jod. a vobec netusim, ktore to su. nevies mi poradit. bola si aj ty na radiojodizacii?
0 0
olus2 olus2

olus2 je offline (nepripojený) olus2

Dobry den, prosim vas, mam vyoperovanu SZ. teraz ma cakra radiojodizacia. mate tu s touto liecbou niekto nejake skusenosti? mam zakazane jest jedla, ktore obsahuju jod.teda, len do tej liecby. ale teraz vobec neviem, co vlastne mozem jest. ak mi niekto viete poradit, prosim vas o to. dakujem
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Prakticky v malej miere môžeš všetko jesť, ale nesmie to byť slané alebo presolené. Kúp si sol v lekárni a tou solou si všetko sol a môžeš papať. Treba sa vyvarovať morských rýb, tuším brokolica je tam obmedzená, ale v malej miere všetko. Prikladám ti tu link, čo tam boli

http://www.stitnazlaza.estranky.cz/clanky/radiojod.html

Prajem ti aby ti to dobre dopadlo a to aj dopadne,uvidíš,len sa neboj , nemysli nato
4 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

V krvnom obraze sa objavili hodnoty mimo normy na štítnu žľazu a mnoho iných. Malo by ísť o zvýšenú činnosť ŠŽ.
Podujal by sa niekto stručne opísať aká je situácia v súčasnosti s endokrinológmi v Bratislave?
Ak už niektorý lekár na základe výmenného lístka od praktického lekára prevezme pacienta do svojej starostlivosti, na základe akých ďalších vyšetrení sa stanoví dg a čo všetko musí pacient fyzicky aj časovo podstúpiť, kým sa nastaví na liečbu?
Stav je akútny, nejde o mňa, ale priebeh minulého týždňa sa odohral dosť dramaticky, nakoľko viac lekárov pacienta odmietlo z dôvodu plného stavu.
Uvažuje sa už o Ľubochni, ale predsa len chcem vedieť, aké sú čakacie doby na vyšetrenie v BA.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

katalog skus Edk.ustav v Lubochni. Je to najlepsie, co na Slovensku momentalne existueje.Tam to mas diagnostikovane na 100%.Na ich stranke su pokyny k objkednaniu.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Koho by ste odporučili v BA?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

v BA moj zat chodi k DR. Brichta, manzel Katky Brichtovej, herecky.
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

alaya1 Pozri príspevok
katalog skus Edk.ustav v Lubochni. Je to najlepsie, co na Slovensku momentalne existueje.Tam to mas diagnostikovane na 100%.Na ich stranke su pokyny k objkednaniu.
Iba pomáham pacientovi, s nimi som hovorila v piatok, všetko viem, ubytovanie, od rána vyšetrenia, na obed je človek zdiagnostikovaný, viem že sú vysoko odborní, ale predsa sa chcem spýtať na endokrin. lekárov v BA? Aký je rozdiel v dĺžke zdiagnostikovania.
Inak ďakujem za rýchlu reakciu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Moj zat chodi do BA k Brichtovi. Objedna sa, rano ide, krv, ultrazvuk, u neho je nutny. za par hodin je OK. Ja som sa v Lubochni neobjednavala na ubytko. Rano o pol siestej som tam bola, doma som bola o pol druhej.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

alaya1 Pozri príspevok
Moj zat chodi do BA k Brichtovi. Objedna sa, rano ide, krv, ultrazvuk, u neho je nutny. za par hodin je OK. Ja som sa v Lubochni neobjednavala na ubytko. Rano o pol siestej som tam bola, doma som bola o pol druhej.
Opísala si jeho prvé vyšetrenie? Pretože o to mi ide. Chcem zistiť, ako sa líši doba zdiagnostikovania na normálnej ambulancii od ústavu v Ľubochni.
Vidím, že máš osobnú skúseniosť a odporúčaš tiež.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Lubochnu, jednoznacne. Ja som isla, priznam sa po znamosti a zobrali ma na druhy tyzden, inak sa caka tusim mesiac ci viac.Trebba tam byt rano o 6.00 a postavit sa k brane, inak vas predbehnu.

V lubochni zacali brat krv o 6.30 h. O 10 tej som bola na ultrazvuku, o 11.00 na ambulancii s vysledkami a o 11.30 som sla domov s lekarskym nalezom, a placom.

Teraz chodim uz k nam, ale na prve jednoznacne tam.Ak by tu zistili zhorsenie, idem tam zase.
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Áno, toľko sa čaká a nedá sa čakať. Preto bolo šokujúce zistenie, aký je stav v BA. Ďakujem za podrobnú navigáciu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

U nas sa caka 7-8 mesiacov.....Skusili na prednostne osetrenie?. Clovek ak musi zaplati. Pripadne vybavit nejako ten L,-) nech sa vsetko zdarne vybavi....Skuste zavolat zajtra do L. povedzte, ze je to akutny stav, su tam mile telefonistky, ak niekto vypadne, urcite pomozu.
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Býva pri štítnej žľaze zvýšená teplota?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zvysena teplota byva pri zapalovych onemocneniach.
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

alaya1 Pozri príspevok
Zvysena teplota byva pri zapalovych onemocneniach.
Vyskytuje sa zápal ŠŽ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katalóg Pozri príspevok
Vyskytuje sa zápal ŠŽ?
Áno.
http://www.google.sk/search?hl=sk&so...1108l1.2.3l6l0
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Teploty zvýšené k 38 st., po 2 antibiotikách zvýšená teplota pretrváva, min. týždeň na konci výmenný lístok k endokr.
Preto sa pýtam, či to môže spôsobovať štít. žľaza, uzliny sa vylúčili, nad 15 hodnôt v K.O. je mimo normy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať