Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

kovmonika
Včera som bola pre dcérine výsledky /druhý krát jej brali krv a robili USG v priebehu troch týždňov/. Kým minule krvné výsledky boli v poriadku, teraz už to vyzerá na hyperfunkciu /fT3=8,7, fT4=20,0, TSH=0,1, T3=4,1/ Ešte nie som veľmi zbehlá v tých veciach, neviem či niekomu niečo povedia tie hodnoty. Pani doktorka to chce skúsiť najprv liekmi. Dostali sme Carbimazol, o 2 týždne kontrola. Ale podľa mňa sa operácii nevyhneme. Dcéra má len 12 rokov, ale je poriadne urastená. Meria 189,2 cm. Podľa Teba pomáhajú homeopatiká? Ak áno, mohla by si mi napísať aké, alebo u koho si bola?My sme z Košíc. Vopred díky.

V prvom rade by som verila doktorom. Štítnu žľatu by som nedoporučovala liečiť homeopatikami, je to hormonálna záležitosť a dosť komplikovaná.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
kovmonika
fT4=20,0, TSH=0,1 - toto je celkom OK, tie ostatné neviem, ale pre Teba je ešte podstatná veľkosť objemu ŠŽ. Tá sa meria sonom a max. hranica je 18ml.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

JankaO
V prvom rade by som verila doktorom. Štítnu žľatu by som nedoporučovala liečiť homeopatikami, je to hormonálna záležitosť a dosť komplikovaná.
Prepáčte nemôžem s Vami súhlasiť. Asi ste nečítali môj príspevok. Ja som nenavádzala iba na homeopatiu. Liečba je kombináciou homeopatie a klasickej medicíny. A spomínaný homeopat je v dopoludňajších hodinách praktický lekár a v odpoludňajších hodinách homeopat. V zásade užívam aj klasické lieky ktoré mi predpísal endokrinológ a zapájam homeopatický liek.Ich kombináciou sa mi podarili aspoň uspokojivé výsledky ktoré posúvajú moju operáciu.
0 0
vanda007 vanda007

vanda007 je offline (nepripojený) vanda007

dobrý deň
ja mám taký problém,že sa chcem niečo opýtať no neviem kam zadať otázku??????????
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Podľa toho aký je to problém? Problém týkajúci sa štítnej žľazy?
0 0
misulka misulka

misulka je offline (nepripojený) misulka

mam 2 roky zistenu zvysenu cinnost st.zlazy.po uprave z liekmi som pribrala 1O kg.Doktorka ma posiela na operáciu,mozem po oerácii este pribrat?
Naposledy upravil misulka : 06.11.06 at 14:53
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
záleží od životosprávy, predpokl. že aj po operácii budeš na liekoch. Hlavne ak Ti ŠŽ vyoperujú celú.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
HORMÓNY
PARAMETER MUŽI ŽENY JEDNOTKA
TSH 0,32 - 4,80 0,32 - 4,80 mU/l
T4 57 - 164 57 - 164 nmol/l
T3 1,23 - 3,10 1,23 - 3,10 nmol/l
FT4 13 - 25 13 - 25 pmol/l
FT3 3,5 - 6,8 3,5 -6,8 pmol/l
1 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Mám problém so štítnou žľazou - struma.Nemôžem ani spať, ani jesť, stále na to myslím. Brali mi krv a punkciu štítnej žľazy.. Predchvíľou som volala sestričke, že či prišli výsledky. Tá mi povedala, že krv je v norme a o výsledky punkcie mám zavolať vo štvrtok. Neviete prosím Vás či ste sa s tým nestretli: Že výsledky krvi môžu byť dobré a na punkciu - zlé výsledky? Strašne ale strašne sa bojím.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Predpokladám že keby sa niečo dialo na/v štítnej žľaze určite by boli aj výsledky v krvi zhoršené prípadne mimo normy. Hlavne klídek !
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

Na štítnu žľazu je dobrý KELP /pýtaj si v lekárni/.
0 0
dusan99 dusan99

dusan99 je offline (nepripojený) dusan99

Absolútne "najsamlepšie" je LKVB6. Mimo ineho obsahuje aj Kelp. Skús na www.mojezdravie.sk
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Tatiana
Mám problém so štítnou žľazou - struma.Nemôžem ani spať, ani jesť, stále na to myslím. Brali mi krv a punkciu štítnej žľazy.. Predchvíľou som volala sestričke, že či prišli výsledky. Tá mi povedala, že krv je v norme a o výsledky punkcie mám zavolať vo štvrtok. Neviete prosím Vás či ste sa s tým nestretli: Že výsledky krvi môžu byť dobré a na punkciu - zlé výsledky? Strašne ale strašne sa bojím.


Toto bol aj môj prípad. Na sone mi zistili nález, aj keď krv som mala v poriadku. Robili mi punkciu a výsledky ukázali, že musím ísť na operáciu. No a zrovna pred mesiacom to boli už 2 roky, čo ma operovali, ale brali mi len jednu stranu. Tak vlastne ani teraz neberiem lieky, lebo funkcia je stále dobrá.

Viem, že teraz sa mi to ľahko píše, keď mám už po tom, ale nemaj strach, určite všetko dobre dopadne.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Tatiana
Mám problém so štítnou žľazou - struma.Nemôžem ani spať, ani jesť, stále na to myslím. Brali mi krv a punkciu štítnej žľazy.. Predchvíľou som volala sestričke, že či prišli výsledky. Tá mi povedala, že krv je v norme a o výsledky punkcie mám zavolať vo štvrtok. Neviete prosím Vás či ste sa s tým nestretli: Že výsledky krvi môžu byť dobré a na punkciu - zlé výsledky? Strašne ale strašne sa bojím.
Je štvrtok ako to dopadlo?
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Ninna
Je štvrtok ako to dopadlo?
Ozývam sa až dnes. Včera neboli ešte výsledky ale až dnes. Hurááááá. Výsledky na punkciu taktiež vyšli dobré. Boli to strašne hrozné dni čakania. Človek nevie vôbec načom je. Ale chvalabohu že je to za mnou. Akurát ma nepotešila s operáciou strumy, ale s tým som zatiaľ nesúhlasila, že najpr vyskúšam liečbu ambulantnú. Tak mi na dva mesiace predpísala L-Thyroxin 25 Berlin-CHemie. A potom sa uvidí. Keď ja som taký bojko a operácií sa veľmi bojím. Ja pevne verím že operáciu nebudem musieť postúpiť a že to zvádnem pomocou liekov a bylinkových čajov. Alebo sa mýlim?
PS: A ďakujem za podporu Vám všetkým. Strašne to pomáha - psychicky.
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Ahoj Tatiana, ja som už 4 roky po operácii štítnej žľazy, celú mi ju vyoperovali, lebo robila neplechu. Teraz beriem kažký deň svoju tabletku a cítim sa výborne. Držím ti palce, aby lieky pomohli. A ak by si aj musela ísť na operáciu, neboj sa. Zažila som to, nie je to nič hrozné. Jazvu na krku ani nevidieť.
Hlavne sa snaž byť v pohode. Stresy ti v žiadnom prípade nepomôžu.
Držím palce. Pekný deň.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Beata2
Ahoj Tatiana, ja som už 4 roky po operácii štítnej žľazy, celú mi ju vyoperovali, lebo robila neplechu. Teraz beriem kažký deň svoju tabletku a cítim sa výborne. Držím ti palce, aby lieky pomohli. A ak by si aj musela ísť na operáciu, neboj sa. Zažila som to, nie je to nič hrozné. Jazvu na krku ani nevidieť.
Hlavne sa snaž byť v pohode. Stresy ti v žiadnom prípade nepomôžu.
Držím palce. Pekný deň.
Ahoj. No skúsim najpr s liekmi. Pevne dúfam, že pomôžu. Keď aj keď mám tú strumu - vôbec nepocíťujem žiadnu únavu, nespavosť, alebo nejaké premeny v organizme. Váhu mám stále tú istú 58-60 kg pri výške 168 cm. Takže ani nechudnem ani nepriberám. A hlavne sa fakt bojím. O dva mesiace mám ísť na kontrolu - dúfam, že to vyjde tak, ako si to ja predstavujem. Aj ak Ti ďakujem.
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Je super, že nemáš žiadny z týchto nepríjemných príznakov. Tak už sa neboj, mysli pozitívne, a ešte raz pozitívne.
0 0
zuzanavo zuzanavo

zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

Môže mi niekto napísať, aké mal príznaky z dôvodu zníženej funkčnosti štítnej žľazy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať