Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Rozalka, teraz si ma trochu zaskocila, preco nie olejovita a preco prave FortunaVitae ?? Olejovita ma oslovila aj tym, ze okrem posobenia na SZ moze znizovat aj cholesterol a ma mat i dalsie prospesne ucinky...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pozrite si zlozenie obidvoch pripravkov, ja som ich nevidela, ale myslim si, ze je to na rovnakom principe, len s inym nazvom...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
rennka Pozri príspevok
Rozalka, teraz si ma trochu zaskocila, preco nie olejovita a preco prave FortunaVitae ?? Olejovita ma oslovila aj tym, ze okrem posobenia na SZ moze znizovat aj cholesterol a ma mat i dalsie prospesne ucinky...
alaya1 Pozri príspevok
Pozrite si zlozenie obidvoch pripravkov, ja som ich nevidela, ale myslim si, ze je to na rovnakom principe, len s inym nazvom...
FortunaVitae obsahuje tekvicový olej s pridaním prírodného jódu, na receptúru obohatenia oleja jódom má prof. Turianica patent, nemyslím, že by ho výrobca Olejovita mohol využívať.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja, ked som bola v Lubochni, mi lekar tieto veci neodporucal, nepoznam podstatu obidvoch, len to bola moja uvaha.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja mam zase inu otazku:

beriem euthyrox na stitnu zlazu,50 mg kazde rano.odkedy to beriem,padaju mi vlasy.
vcera som navstivila jednu pribuznu-82 rocnu a nema uz okrem ofinky ziadne vlasy-zrazu,este pred rokom mala huste vlasy....
pytam sa jej,co uziva-okrem ineho i lieky na stitnu zlazu!!!!!!!!!!
som presvedcena ze to ma z toho.co mam robit.ja mam 34 rokov a netuzim v kratkej dobe pouzivat parochnu!
lieky vysadit asi nemozem ale o vlasy tiez nechcem prist.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Moja osobna skusenosť, mne padali / doslova sa sypali/ vlasy pokial som sa nezacala liečiť na štitnu zlazu, beriem euthyrox 100 dozivotne, podobne aj moja sestra aj mama. nedavala by som teda padanie vlasov s tymto liekom.
2 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Osky...to sa upraví, ja beriem 88 euthyrox, na jar a na jeseň mi tiež padajú, potom to prestane. Dávku ti lekár vždy upraví po odbere krvi.
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dan-ale mne padaju uz skoro rok,a stale.prave rano som si umyla hlavu a na hrebeni nenormalne vela vlasov-nie je mi to jedno.
vo svrtok mam u lekara ktory mi to predpisal,termin.tak uvidime.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Padanie vlasov môže mať úplne inú príčinu, pravdepodobne to nebude euthyrox. Ja užívam už niekoľko rokov euthyrox 150 a už by som musela byť bez vlasov.
2 0
thomasxxx3 thomasxxx3

thomasxxx3 je offline (nepripojený) thomasxxx3

Ahoj, vedela by si mi povedať, či si za laparoskopicku operaciu ŠŽ platila niečo navyše alebo je to plne hradené poisťovňou - tiež uvažujem nad BB, ty si odniekiaľ z okolia, či sa tam môže objednať hocikto?Veľká vďaka
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

thomasxxx3 Pozri príspevok
Ahoj, vedela by si mi povedať, či si za laparoskopicku operaciu ŠŽ platila niečo navyše alebo je to plne hradené poisťovňou - tiež uvažujem nad BB, ty si odniekiaľ z okolia, či sa tam môže objednať hocikto?Veľká vďaka
Ja som bola na tejto operácii v r. 2008 a nedoplácala som nič. Nebola som z okolia.
Skús tam zavolať: http://operacie.laparoskopia.info/?page_id=3
2 0
thomasxxx3 thomasxxx3

thomasxxx3 je offline (nepripojený) thomasxxx3

ešte by ma zaujímalo koľko tam trvá hospitalizácia, mne endokrinologička uviedla, že je to jednodňový zákrok, no tu som čítal, že tam boli niektorí aj 4 dni...
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Mňa operovali vo štvrtok a v sobotu ráno som išla domov. Neplatila som nič. Objednala som sa cez internet u primára dr.Marka.
3 0
thomasxxx3 thomasxxx3

thomasxxx3 je offline (nepripojený) thomasxxx3

môžem sa ešte spýtať, či bola potrebná aj predchádzajúca konzultácia, nakoľko som zo Šale a nerád by som meral cestu 2 x, resp. ako posúdia že som vhodný kandidát na mikroinvazívnu operáciu, lebo sú tam isté obmedzenia... Ako hodnotíte prístup personálu a kvalitu zákroku - máte nejaké následky - niektorí sa sťažujú na stratu alebo chrípanie hlasu? Koľko trvala rekonvalescencia, je možné ísť po hospitalizácii do práce, lebo som čítal, že niekto bol ešte 2 mesiace PN a to si nemôžem dovoliť...vďaka
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Objednala som sa cez internet, za týždeň som musela ísť na konzultáciu a za dva týždne ma operovali...personál tam je fantastický, primár normálny chlap,ludský prístup. Na izbách rádio,televízor,neplatilo sa nič. Po operácii sme boli všetci v pohode, žiadna strata hlasu ani chrípanie. Ja osobne som nebola ani vypísaná a za 3 dni som bola v robote. Každý má inakší problém so štítnou žlazou, takže je to individuálne, .............
Ranka na krku je len malá bodka po tomto zákroku, niektorým nie je ani vidno. Neboj sa, sú to profesionáli.
5 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som bola veľmi spokojná s prístupom lekárov a personálu. Ja som mala ŠŽ veľmi veľkú, jazvu mám asi 3-4 cm, ale málokto si ju všimne. Operovali ma v pondelok, v stredu som bola doma, ja som bola na PN.
3 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

http://www.biocitia.eu/zaujimave-pro...epiphamin.html

chcela by som sa spytat ci mate niekto skusenosti s tymto produktom na zlepsenie znizenej funkcie stitnej zlazy

dik
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

vcera som komunikovala s jednom alternativnou lekarkou, ktora mi doporucovala pripravky na stitnu zlazu. predvcerom vecer v jednej relacii bol rozhovor s doc.Podobom - endokrinolog,kde sa spominali aj pripravky zlepsujuce funkciu SZ - alternativne, plus doplnky obsahujuce jod, povedal zaujimavu myslienku v zmysle:
nie je mozne, aby niekto kto sa venuje alternativnej medicine - vseobecne, nemoze konkretne v tomto pripade liecit a SZ. trochu som sa nad tym zamyslela, je pravda, ze doporucuju rozne doplnky od tekvicoveho oleja s org jodom, kelp a rozne ine a pritom sa ma ani len nikto nespytal ake mam vysledky. trochu ma to zaraza aj ked napr. pri tom oleji tvrdia, ze upravuje funkciu, ja som ho brala rok a vysledky sa mi nezmenili.neviem co si mam o tom vsetkom mysliet, nie je mi prijemna myslienka, ze by sommala zacat brat klasicke lieky a pokracovat do konca zivota. ale v predchadzajucom prispevku som pridala link na doplnkom, ktory je na endokrinny system, pisala som mail ich poradkyni a bol mi doporuceny este jeden doplnok, ktory ani nie je registrovany na Slovensku, ale ze maju dobre vysledky. tiez nepotrebovala odo mna ziadne krvne vysledky dokonca sme si vymenili len jeden mail. tie doplnky stoja 65 € co nie je tak malo na to, aby som nevedela co to so mnou urobi. este by som sa chcela spytat, tych co maju skusenosti s euthyroxom a beru ho uz dlho, vraj ma vedlajsie ucinky na srdce cca po 10 rokoch, postrehli ste nieco take? dakujem velmi pekne
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

Moja 15r. dcéra berie Euthyrox 7 rokov. Sťažovala sa na búšenie srdca, tak sme boli na kardiológii. Lekárka navrhla prehodnotenie užívania alebo zníženie dávky, pretože srdce a štítna žľaza spolu úzko súvisia. Endokrinologička jej na doporučenie kardiologičky znížila dávku, pretože inak ju vôbec nezaujíma ako sa dcéra má, ale berie momentálne aj lieky na to búšenie.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Rika Pozri príspevok
Moja 15r. dcéra berie Euthyrox 7 rokov. Sťažovala sa na búšenie srdca, tak sme boli na kardiológii. Lekárka navrhla prehodnotenie užívania alebo zníženie dávky, pretože srdce a štítna žľaza spolu úzko súvisia. Endokrinologička jej na doporučenie kardiologičky znížila dávku, pretože inak ju vôbec nezaujíma ako sa dcéra má, ale berie momentálne aj lieky na to búšenie.
dakujem velmi pekne, ze si sa podelila o skusenost. takze nieco na tom je, aky mas nazor na to, ze endokrinologicka znizila davky az po upozorneni od kardiologa? je mozne, ze jej mohla dat nizsie davky uz predtym, mala vplyv to znizenie aj na stitnu zlazu? ci sa citi napriklad lepsie, horsie alebo sa to odrazilo na vysledkoch. niekedy mam pocit, ze lekar len skusa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať