Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Hyperfunkcia sa prejavuje búšením srdca, potením ,nervozitou ,trasením rúk zbadáte , že človek chudne aj napriek tomu že má výborný apetít proste telo nadmerne spaľuje bohužial sa može dostaviť stav moj prípad zápalom štítnej žľazy keď si človek tieto príznaky nevšíma alebo nevie čo mu je - až keď sa zvyšujú teploty to býva zápal už dosť v pokročilom stave .
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
ano je . neboj sa. ja som mala ten isty problem ako ty a v priebehu 1 roka som sa vyliecila. brala som carbimazol a ten ma nastavil na normalne hodnoty.
zalezi od liecby a od presneho davkovania lieciva.
hlavne nemaj strach pretoze strach je zivna poda pre vsetky choroby.niekedy je destruktivnejsi nez choroba sama.
drz sa.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahoj kitky, predpokladam, ze tvoj prispevok bol miereny aj mne. tak ti dakujem pekne. sama sa cudujem ako v relativnej pohode beriem to zistenie stitnej zlazy a jej priznakov. no toho kasla som sa trochu zlakla. no nic. ono to asi fakt potrebuje nejaky ten cas na vyliecenie.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Nika Pozri príspevok
Ja som počula, že niektoré potraviny nie sú vhodné napr. horčica, kapusta... na ostatné si neviem spomenúť. Je na tom niečo pravdy?
Nikdy mi lekarka nezakazala ziadne potraviny,ani v ziadnej literature som sa nedocitala o nevhodnosti potravin, Tak neviem.........
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

lubica_02 Pozri príspevok
Nikdy mi lekarka nezakazala ziadne potraviny,ani v ziadnej literature som sa nedocitala o nevhodnosti potravin, Tak neviem.........
O kapuste povedal lekár-nie endokrinológ!- mojej mame, že ak má problém so štítnou žľazou mala by obmedziť kapustu. O horčici mi hovorila kedzsi dávno tuším kamarátka, popýtam sa jej na to ešte....
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Nika Pozri príspevok
O kapuste povedal lekár-nie endokrinológ!- mojej mame, že ak má problém so štítnou žľazou mala by obmedziť kapustu. O horčici mi hovorila kedzsi dávno tuším kamarátka, popýtam sa jej na to ešte....
Neviem o takomto ničom,liečim sa od r. 1992 ani na onkológii v BA som nebola upozornené na žiadne potraviny . Treba si naštudovať čo plní štítna žľaza v organizme a čo treba robiť pri určitom druhu ochorenia,hlavne užívať lieky pre správnu funkciu a stravovať sa potravinami s dostatkom jodu. Nechcem Ti nič vnucovať,ale tá kapusta ahorčica je podľa mňa taký oblud ako kedysi aféra o škodlivých látkach v horčici - mali obsahovať karcinogén.
Zariaď sa podľa svojho uváženia,ja konzumujem všetko a kapustu vo všetkých podobách,stav sa mi zlepšil o 90%, takže nemám dôvod vylučovať nejaké jedlo z jedálnička.
Prajem veľa zdravia.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

lubica_02 Pozri príspevok
Neviem o takomto ničom,liečim sa od r. 1992 ani na onkológii v BA som nebola upozornené na žiadne potraviny . Treba si naštudovať čo plní štítna žľaza v organizme a čo treba robiť pri určitom druhu ochorenia,hlavne užívať lieky pre správnu funkciu a stravovať sa potravinami s dostatkom jodu. Nechcem Ti nič vnucovať,ale tá kapusta ahorčica je podľa mňa taký oblud ako kedysi aféra o škodlivých látkach v horčici - mali obsahovať karcinogén.
Zariaď sa podľa svojho uváženia,ja konzumujem všetko a kapustu vo všetkých podobách,stav sa mi zlepšil o 90%, takže nemám dôvod vylučovať nejaké jedlo z jedálnička.
Prajem veľa zdravia.
Ja predsa netvrdím, že je to pravda. Iba som sa chcela spýtať skúsenejších - liečim sa iba 4 roky...... a niet nad osobné skúsenosti...A kapustu aj horčicu veselo konzumujem stále....
0 0
misulka misulka

misulka je offline (nepripojený) misulka

ahojte. nevie nahodou niekto kde a kto najlepsie robi operaciu st. zlazy v Bratislave? Dakujem
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Nika Pozri príspevok
Ja predsa netvrdím, že je to pravda. Iba som sa chcela spýtať skúsenejších - liečim sa iba 4 roky...... a niet nad osobné skúsenosti...A kapustu aj horčicu veselo konzumujem stále....
Všetko je v pohode,toto ochorenie si terba kontrolovať u lekárky a netreba nad tým moc premýšlať.
Prajem Ti skoré uzdravenie a úsmev na perách.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

misulka Pozri príspevok
ahojte. nevie nahodou niekto kde a kto najlepsie robi operaciu st. zlazy v Bratislave? Dakujem
Ja som bola na onkológii na Heydukovej - nemala som zhubné ochorenie,ale odporučila mi to lekárka. Je to tam naozaj dobré.
Skoré uzdravenie a neboj sa .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Vie niekto viac o cystickej štítnej žľaze? Ak to takto pôjde ďalej, no neviem či to nebude len zhlukom cýst a štítna žľaza ...... hmmm Prosím o skúsenosti, znalosti. Veľmi ma to zaujíma. Vďaka.
0 0
nikuska01 nikuska01

nikuska01 je offline (nepripojený) nikuska01

Ahojte, mohli by ste mi vysvetlit ako to s tou stitnou zlazou vlastne je? Mozem mat sono vysledky v poriadku a zle vysledky krvi? K endokrinologicke som sa dostala len prednedavnom po tom, ako som mala opakovane problemy s vysokym tepom, kolisal mi tlak, po par krat som bola na odpadnutie, neznesiem teplo a za posledny rok som pribrala cca 8 kil i ked nemozem povedat, ze by som sa prejedala, prave naopak skor mi nechuti.....Lekar, ktory mi robil sono povedal, ze na vyzor je v poriadku ale vraj to neznamena, ze i spravne funguje......Myslite, ze by moje problemy mohli suvisiet so stitnou zlazou?
Dakujem za odpoved
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Samozrejme, štítna žľaza má vplyv na všetky orgány s vnútornou sekréciou a sleduje aj hormóny.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

nikuska01 Pozri príspevok
Ahojte, mohli by ste mi vysvetlit ako to s tou stitnou zlazou vlastne je? Mozem mat sono vysledky v poriadku a zle vysledky krvi? K endokrinologicke som sa dostala len prednedavnom po tom, ako som mala opakovane problemy s vysokym tepom, kolisal mi tlak, po par krat som bola na odpadnutie, neznesiem teplo a za posledny rok som pribrala cca 8 kil i ked nemozem povedat, ze by som sa prejedala, prave naopak skor mi nechuti.....Lekar, ktory mi robil sono povedal, ze na vyzor je v poriadku ale vraj to neznamena, ze i spravne funguje......Myslite, ze by moje problemy mohli suvisiet so stitnou zlazou?
Dakujem za odpoved
Môžu a nemusia.
Ak máš výsledky sono v poriadku, neznamená to ešte, že činnosť ŠŽ je OK. Treba odbery na hormóny ŠŽ /zisťuje sa T3,T4,TSH..../ podľa výsledkov sa nasadí liečba.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
sonom môže byť ŠŽ v poriadku, normálnej veľkosti, ale nemustí správne pracovať.
0 0
nikuska01 nikuska01

nikuska01 je offline (nepripojený) nikuska01

dakujem za odpoved , v piatok budem mat vysledky krvi, tak som zvedava...... je to ako keby som bola niekto uplne iny, prekaza mi hlavne ten tep a tlak, hlavne to budenie v noci a uplna pohroma je cestovat v preplnenom autobuse, ked je teraz vonku tak pekne .... no a uprimne-nie som prave najkludnejsia , co asi nie velmi ocenuje moj priatel...
tak este raz dakujem a drzim vsetkym palce a prajem skore uzdravenie
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

*agatha* Pozri príspevok
ahojte, ja mám zvýšenú funkciu štítnej žľazy. beriem carbimazol. k tomu na srdiečko vasocardin. a ešte mi k tomu dali velaxin a xanax na psychiku, aby bolo všetko okej. už dlhšie pociťujem dráždenie na suchý kašeľ. máte s tým niekto skúsenosť? v piatok idem na kontrolu na endokrinológiu po mesiaci. som zvedavá aké budú výsledky. držte sa.
Zaujala ma poznámka s tým dráždením na suchý kašeľ. Nikdy som sa nezamýšľala nad tým, že to súvisí so štítnou žľazou.Keď ma dusilo nepripisovala som tomu až taký význam. Ale teraz už viem že prečo...
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Nejprve omluva, že se do diskuze zapojuji cca po roce. Jsem zde na PORADĚ nováček. Problém je však u žen a dětí stále platný. "Lenkak" ve svých příspěvcích 30.6.06 krátce a výstižně popsala problém - souhlas.
Já reaguji na dotaz - něčeho přírodního:
Níže uvedený čaj na hypertyreosu (Rp.242/150) uživájí mé klientky vždy dva dny po sobě, následný jeden den vynechat.
20 g chaluha (Fuci vesiculosi)
20 g komonice (Hb.)
50 g přeslička (Hb.)
50 g rozrazil/veronika lek. (Hb.)
20 g kůra dubová (Rad.)
30 g pukléřka islandská (Lichen islandicus)
20 g vřes
50 g lékořice/slad.drievko (Rad.)
30 g kořen pýru
50 - 100 g (dle stupně nemoci) brutnák/borák lekársky (Hb.)
Jednu lžičku směsi na 0,2 litru, vařit 3 minuty a pít 3x denně šálek 20 minut před jídlem (2 dny ano/den vynechat na rekonvalescenci organismu).
Z praktických rad uvádím:
1) nejíst kyselé zelí
2) jíst hodně mrkve, jablka a zeleninu
3) solit jen jodizovanou solí (dnes běžná praxe)
4) řídit se pokyny lékaře a brát léky - postupně (do roku) je sníží nebo zruší
5) na podzim dovolená u moře
6) nosit jantarový náhrdelník - tento bod s čajem je velmi důležitý, ikdyž se vám jantar nelíbí - noste jej pod šaty
7) vyvyrovat se přílišné únavy.
Dostaví-li se únava pak z oblasti akupresúry si zatlačte na bod uprostřed týlu nebo na 2. krčním obratli. Místo poznáte snadno, vznikne tam tlak a vám se uleví.
Jenom jako doplněk témy uvádím čaj na nedostatečnou činnost šť. žlázy - Hypotyreosa Rp.244/151
Jedna lžička brutnáku/boraku lek. na šálek, vařit 2 minuty a pít 3x denně šálek vždy před jídlem.
Na zánět šť. žlázy - Strumitis, Thyreoditis - mimo ozařování, či operace v krajním případě existuje kloktadlo, ale je skoro neúčinné.
Čaj na vole - Struma simplex zašlu na přání.
Hodně klidu při léčbě! Petr
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Psycholog, a ja mám zvýšenú činnosť štítnej žlazy, liečom sa už druhý rok a raz dobre,raz zle, čo je dobré na zvýšenú činnosť?Hlavne sa mi jedná o oči, každé ráno mi velmi slzia a sem tam mam pocit únavy na očiach a potom mi padajú vlasy.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Vzhledem k tomu, že se pohybujeme na portálu lidí, kteří hodně pracují s počítačem, opustil bych trochu téma – hypertyreózy (či z nadbytku tyreoidálních hormonů – tyrotoxikózy – diagnózu a léčbu určí jen lékař, ne my přes web!) a posílil bych odstranění podrážděnosti očí, včetně řídnutí a vypadávání vlasů:
a) změřit stav rezonančních polí a geopatogenních zón na pracovišti, respektive tam kde spíme. Všude tam, kde jsme více jak šest hodin v kuse. Viz přiložený text – vliv geopatogenních zón na lidský organismus. Já tento stav zjišťuji Kubešovým rezonátorem – viz můj web a články na něm.
b) protože nevidím vaše oči, mohou být oči zanícené – zklidnit obklady z vývaru světlíku/očianka Rostova, heřmánku/rumančeku a měsíčku lék./nehtík lek. Nebo oči alergické – pít čaj z kořene lopuchu menšího, heřmánku/rumančeku a řebříčku/myšího chvost. ob. – vše stejným dílem. Jinak pro oči příznivě působí dieta bohatá na mrkev, cibuli, petržel, brambory a anýz.
Největší důraz bych kladl na odstranění rezonančních polí – tj. rozechvívání vegetativního nervstva člověka, respektive jeho vlivu na endokrinní systém člověka jako celku.
Na léčbu a uklidnění zvýšené činnosti štítné žlázy – viz čaje a praktické rady v mém předcházejícím příspěvku. Petr.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať