Zavrieť

Porady

ABC dopyt, alebo 123 dopyt?

Som podnikateľ začiatočník. Narobil som už dosť zbytočných chýb a chcem sa vyvarovať ďalšej.
Rozhodol som sa využiť ponuku služieb od spoločnosti ABC Slovenského hospodárstva. Za 360 euro, by mi mali chodiť 1 rok na mail kontakty mojich potenciálnych zákazníkov.
Ďalšia firma 123 Dopyt ponúka takúto službu na 6 mesiacov za cca 80eur.
Prosím Vás nemáte s tým niekto skúsenosť, oplatí sa platiť si takýto druh "reklamy" ?
Respektíve ktorá z tých dvoch firiem je podľa Vás serióznejšia?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
neviem v akom odbore podnikáš, ja som v minulosti sa nechala nakriatnuť a platila akože reklamu na iných weboch - viacmenej bez účinku. 123....je podľa mňa rozšírenejší, vyskúšala by som ten a uvidíš.
Podľa mňa nie je NAD osobné kontakty cez spokojných klientov a ich referencie. Niekde od teba som čítala, že sa ti darí, takže si asi na dobrej ceste.

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
KEJKA Pozri príspevok
neviem v akom odbore podnikáš, ja som v minulosti sa nechala nakriatnuť a platila akože reklamu na iných weboch - viacmenej bez účinku. 123....je podľa mňa rozšírenejší, vyskúšala by som ten a uvidíš.
Podľa mňa nie je NAD osobné kontakty cez spokojných klientov a ich referencie. Niekde od teba som čítala, že sa ti darí, takže si asi na dobrej ceste.
Musím s KEJKOU SÚHLASIŤ. Ja sa držím jedného : Najlepšia reklama je živá reklama - to sú spokojní klienti, ktorí moje služby so spokojnosťou a mojim súhlasom odporučia ďalším.

formulka je offline (nepripojený) formulka

formulka
Ja som sa raz zaregistrovala na dopyt 123, od vtedy mi neustále chodia rôzne ponuky, aj také ktoré vôbec nesúvisia s mojimi činnosťami a poviem, že tie ich následné ponuky a "super akcie" podľa mňa za dosť peňazí ma už riadne otravujú. Nevidím v nich veľmi efekt. Ale to je iba môj súkromný názor.
behata mne prišla faktura, ale chcela by som sa opýtať, či máte niekto skúsenosti s vypovedaním ich služieb
Richard zaloz novu otazku

dusan333 je offline (nepripojený) dusan333

dusan333
Ďakujem za rady. Domúdržba, záhradný servis, upratovacie služby, to sú tri hlavné oblasti v ktorých podnikám.
Tak nech sa vám všetkým darí a ak by ste niečo potrebovali ohľadom týchto prác, možno iba poradiť, píšte...

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

dragan.michal
Ja osobne by som nešiel ani do jedného systému. Vo väčšine sú tie dopyty za nereálne podmienky. Za tie ceny čo tam ludia chcu, aby bolo vsetko to najlepšie sa nedá robiť. Ako príklad veci z IT, 3 eshopy, každý na vlastnej domene za 200 eur. za tolko to spraví len študent. A to sa tyka aj ostatnych kategorii.

Tie peniaze co vrazis za registraciu sa ti 100% oplati viac investovat do AdWords a podobnych PPC systemov, pripadne PR clankov.

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro alessi
A čo takto robiť si reklamu samým sebou? Reklamné oblečenie(Originál pracovné oblečenie) reklama na auto. Ja som tak objavil firmu ktoru budem časom potrebovať. Alebo drobné darčeky sponzorský darovať na nejaké verejné akcie.

maartin je offline (nepripojený) maartin

maartin
ja som 123 tiez skusal, nebol som spokojny...
zda sa to byt dobre, najdes tam aj kopec zaujimavych veci, ale v mojom pripade som natrafil na mnozstvo spekulantov a ked ti mam pravdu povedat nedohodilo mi to nic poriadne. Ja si myslim, ze to je dobre pre zakaznika a pre firmu az tercialne - ked ti ide a mas zakazky tak si po veceroch mozes surfovat na 123 a hladat nieco zaujimave, aby si si do buducna mozno daco zaistil pripadne zabil cas, ale nespoliehal by som sa na to to velmi
Ja mám skúsenosti s 123dopyt.sk Sú to podvodníci ktorých sa nezbavíte.
Pôvodne som prejavil záujem vyskúšať ich systém v skúšobnom termíne za nejakých 40 eur/3mes.
Keď mi prišla faktúra na 40eur + dph tak som im oznámil že nemám záujem o ich služby vzhľadom k tomu že sa mi zdá neseriózne udávať cenu bez DPH a túto informáciu znázorniť niekde v rohu malinkými písmenami.
Napriek tomu mi od nich chodili ponuky. Ale bez kontaktov na dopytujúcich pretože som neuhradil faktúru. Kontaktovali ma aj telefonicky kde som im opätovne zdôrazňoval že nemám záujem o ich služby. Na to prišla mailom upomienka. Opakovane som sa vyjadril že nemám záujem a nech mi nič neposielajú. Od vtedy prišlo upomienok asi 5, tvrdošijne trvajú na úhrade, napriek tomu že som sa niekoľkokrát aj písomne vyjadril že nemám záujem, nehovoriac o tom že sú bez kontaktov na dopytujúcich NEPOUŽITEĽNÉ !
Samozrejme som nič neuhradil a potom to prevzala vymáhačská firma logicall ktorú absolútne nezuajíma žiadne vysvetlenie. Trvajú na úhrade aj s vymáhačskými poplatkami (už je to nejakých 80 eur), vyvolávajú, vypisujú maily, obťažujú a vyhrážajú sa exekúciami !
123dopyt NIKD VIAC ! Na tú stránku ani nechoďte !
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Braňo veď registráciou si súhlasil s ich službami aj napriek tomu, že to nevyužívaš.
Milba Napíš ako to skončilo, vymohli tu úhradu od teba. Ja mam teraz podobný problém s 123dopyt.
znamenie zdravím,podobný problém, chcem zrušit, nechcú povedat ako.Faktúry chodili aj tak, dali to logicall,ktorý vypisuje a vyhráža sa ,Velké sklamanie ponúknutý dodavatel podvodník, aj napriek upozorneniu že sa deje podvod dodavatela nestiahli a další prišli o pár tisíc eur ..!!
jacjac Pozeram že je to ešte r.2013 Ja mam tento problem s nimi teraz nejaka dobra dusa mi zavolala a ja uz ani neviem co som jej povedal a už sa toh chytili že som dal suhlas ani neviem ako a na už mi aj poslali fakturu na 149€ jasne že som reagoval o zrušenie že prišlo asi k nedoruzumeniu.Avšak ich reakcia neda sa zrušiť iba ak zaplatim 50% s ceny ,alebo celu čiastku a po roku mi ju vratia.Ja nato že to je aka blbosť ked uz teraz za horuca reagujem že ich službu nevyužijem ani nebudem využivať. Tak sa začali vyhražat že to postupia tretej strane na vymahanie.Tak uvidim čo dalej.Zaujma ma ako to dopadlo s tebou?uspeli na vymahanie?Dakujem za info
  zbaliť

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
Ja som ich minulom telefonickom kontakte rovno slušne kamsi poslala, že jednoducho nemám záujem a myslím, že som urobila iba dobre.

monologh je offline (nepripojený) monologh

monologh
Ja som bola registrovana na 123dopyt, zaplatila som pausal, prisiel mi az JEDEN dopyt, z ktoreho nic nebolo. Vyskusala som aj AAA dopyt, tam ani dopyt neprisiel. Suma-sumarum ma to stalo 100€ a nic z toho. Tento rok si uz hladam dopyty vyhradne na www.idopyty.sk - ked ma nieco zaujme, kupim si formou platenej smsky kontakt. Jeden kontakt u nich stoji len 0,90€, cize skoro zadarmo. Vyhodou je, ze mi nezahlcuju schranku ako 123 a AAA a nevolaju kazdy tyzden, aby som si kupila pausal za skoro 50€

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk Filip Glasa
stavebne prace aj materialy cez dopytove portaly celkomd obre ficia. Ale ine sektory asi velmi nie. Ja ked som zadal zakazku, tak sa mi ozvalo 3-10 firiem. A vzdy som si jednu vybral. Pretlak firiem je sice silny, ale ked sa trafis do terminu a +- ceny, tak zakazku najdes.
A aj kopec inych ludi viem ze zhana stavebne firmy a material cez dopytove portaly. Tak asi dost zalezi od oboru podnikania.

rob3rth je offline (nepripojený) rob3rth

rob3rth
Ja sa musim pridat k ostatnym a skonstatovat, ze mam negativnu skusenost s 123dopyt.sk. Tak ako pisu ostatni, neustale vyvolavaju a ponukaju nejake dalsie balicky.

Pri kupe sluzby som sa spoliehal na garanciu vratenia penazi, ktoru maju uvedenu na stranke a nakolko sa mi naozaj ziaden dopyt nepodarilo ziskat (ako bolo spominane, vacsina spekulantov, ktori si robia prieskum trhu alebo velmi nizke ceny - oblast IT), ziadal som naspat peniaze.

Dostal som vsak odpoved, ze na to, aby garancia mohla byt uplatnena, je potrebne v prvom polroku sluzby zavolat a oni vam zasielanie prekonfiguruju. Maju to aj naozaj uvedene v podmienkach, no podla mojho nazoru sa jedna o minimalne neeticke jednanie a zavadzajuci marketing, vsade zo zahranicia som zvyknuty na vratenie penazi bez otazok, ked je to na stranke oznamene.

Ani po troch emailoch s vykricnikmi nezmenili nazor, z toho mi vyplyva, ze musia byt riadne zufali a toto je ich obchodny model.

Minimalne co sa tyka pristupu k zakaznikovi, tuto stranku neodporucam, poznam aj jedneho stavebnika, ktory bol tiez nespokojny a narazil na spekulantov, takze asi to nebude len vec odvetvia...
majus1 Ako som už písala nižšie stalo sa mi to isté, neviem či sa dá brániť voči takémuto postupu.
ANI ABC dopyt ani 123 dopyt, su to firmy , ktorych sluzby vobec nesplanju , to co naslubuju, nakoniec vas okradnu o peniaze, maju to velmi dobre prespekulovane, ked si sluzbu objednate dobre ze vam nevlezu do zadku a potom , ked ju treba predlzit su ticho, rovno vam poslu upomienku a mate zaplatit znova na cely rok, nestaci im to povedat ustne, ze ich sluzba vam nic nepriniesla a nezelate si ju, neupozornia vas, ze 2 mes. pred tym ako vyprsi ziadost treba to pisomne vypovedat, nepacia sa mi ich praktiky, telefonistky su hlupe, ani nevedie co je v pozadi, maju naucene usmevy , to je vsetko, ked chces nieco poriesit, vysmeju sa ti do ksichtu s tym, ze ti daju najavo, aky si len sprosty, ze si naletel, k sluzbe poviem asi tolko : za cely rok mi neprisla ponuka, ktora, ktoru by sme mohli vyuzit, chodili mi ponuky z uplnej inej oblasti a same bludy, ked sme ich kontaktovali pocuvali sme same bla bla bla. Davajte si prosom pozor na to , ked ich nezmyselnu sluzbu chcete zrusit na termin, to plati v ABC. V123 je to rovnako, len s tym, ze tu vam povedia, ze ste vraj niekde klikli a objednali si sluzbu zase na cely rok, uplna hovadina, budu to od vas vymahat cez exekutora. Zazala som s krokmi, ktore sa tymto firmam pacit nebudu.
majus1 Ja som naletela na garanciu vrátenia peňazí v .....123 dopyt....., keď nezískam žiadnu zákazku. Keď mi volali uisťovali ma že ak nezískam za rok žiadnu zákazku tak mi vrátia peniaze, celý rok mi posielali také blbosti, ktoré okolo môjho oboru ani nešli. niekoľkokrát som upravovala info, lebo mi nechodili dopyty z mojej oblasti. A teraz po roku mi pani oznámila že som si zle prečítala obchodné podmienky a mala som ich kontaktovať už po pol roku že nemám zákazku, takže mi nič nevrátia....... NIKDY VIAC 123dopyt ...... NIKDY VIAC

kespan je offline (nepripojený) kespan

kespan
Ja som sa bohuzial dal nachytat, je to cele o nicom. Ale ked som sa uz dal nachytat ponukam kazdemu zaujemcovi BEZPLATNE ze mu zaslem kontak na dopyt ktory ho zaujme. Mozno z toho niekto bude mat uzitok, ja zatial nic... Len dufam ze sa mi teraz neozvu stovky "tiezzaujemcov" :-)
smigel Cauko.Pozorne som si tu precital ohladom 123 dopyt a ostal som zhrozeny aky ludia si vynaliezavy.Ja by som ta chce lpoprositci by si mi neposlal to heslo a ze by som to skusil aj ja ci dostanem nejaku zakazku aleboje to len cisty oj..b?diky vopred
gabo50 chcel by som niekoho poprosit o zaslanie kontaktnej adresy na dopytujuceho na 123dopyt dna 31.3.2014 v kategorii servis dopyty od verejnych subjektov na reviziu elektrickych zariadeni a bleskozvodov zilinsky kraj na adresu g.strbik@gmail.com dakujem

steinum je offline (nepripojený) steinum

steinum
Dobrý deň, dávajte si na ABC Slovenského hospodárstva POZOR! Jedná sa o podvodníkov. Nič nepodpisujte!
jslancik téma je síce o niečom úplne inom, ale ďakujeme za upozornenie.
Moje skúsenosti s 123dopyt -
odoberal som dopyty od 123dopyt veľa rokov, mal som tam veľmi vysoké hodnotenie a zo službami som bol spokojný až - !!!! Tento rok sa páni rozhodli že si rozdelia od nás už raz zaplatené dopyty na ďalšiu podskupinu ,,špeciálne dopyty" a vy si musíte doplatiť za ich odbery. Jednoducho nás hrubo oklamali. Keď som im napísal že s tým mám veľký problém ako aj všetci moji známi aj zákazníci a naši dodávatelia jednoducho mi nepredĺžili zmluvu.
Takže ak chcete byť ďalším oklamaným zákazníkom plne odporúčam 123dopyt!!!!!!!!!!

nikiveve je offline (nepripojený) nikiveve

nikiveve
Abc slovenskeho hospodarstva su obycajni chrapuni, ktori ziju iba z toho, ze im zaciatocnici naletia. Je to ceska firma a za dost vysoky rocny poplatok vam asi 5x rocne poslu dopyt v CR...samozrejme nepouzitelny minim.v mojej oblasti podnikania. Pozor na 2 mesacnu vypoved zo zmluvy..pisomne postou. Inak bez mihnutia oka musite platit dalsi rok
ANDY74 Súhlasím, mám s nimi skúsenosť - počet dopytov za rok asi 6 aj to veľmi podobné a rovnako nepoužiteľné. Obchodný zástupca vie krásne rozprávať koľko hlavne overených dopytov Vám bude chodiť ako budete z toho profitovať a ako ich spoločnosť si vyberá s kým bude spolupracovať a koho dopyty zverejňovať . Mesačný poplatok je 120 € čiže čistý podvod .
4246 Presne vystizne je to ucelovy podvod slubuju take objednavky ze kto ich nepozna tak im naleti a tie poplatky su pravdive nekontaktujte sa s nimi a ich ob.zastupca ŠulekABC klame a uvadza vas do omylu!

Pikol je offline (nepripojený) Pikol

Pikol
Zasnem kolko neproduktivnych uradnikov z bohatou fantaziou dokazu vydierat aj malych zivnostnikov.Najnovsie som naletel na CZ kontak to som nevedel ze to je ,123dopyt Pichvalil som sa kolegovi ,ktory mi oznamil aby som to hned odhlasil,ze budem obtazovany.Na treti den som to odhlasil ,ale za pol roka obtazovania meilami a kazdy tyzden nikolko telefonatov mi zozralo tak nervy ,ze som niekedy nebol schony ani normalne pracovat.Nakoniec som to riesil pravnikom lebo to hranicilo z vydieranim po niekolky pravnickych upozorneniach to prestalo ako nocna mora.Neskusajte to vytvorte si radsej vlastnu stranku.
Ako ste dopadli? Uz som im naletel bohuzial aj ja .. A neviem ako dalej, nedviham, neodpisujem na maily, napisal som im raz ze su pre mna podvodnici a ziadam o odstupenie od tej ich ustnej dohody .. povedali ze do telefonu som suhlasil a teraz musim zaplatit .. prisla mi uz aj prva upomienka od nich
misoft Písomne, všetko písomne a doporučene.... a potom, keby prišlo na lámanie chleba, neviem, ako by sa pred súdom tvárili, keby si dokázal, že si odstúpil a oni nereagovali a vydiarajú ďalej.

Inak reklamy Dopyt ABC slovenského hospodárstva + 123dopyt je na blackliste ochrán webov,
Referencie na 123 dopyt - všetko od platených trollov - stačí si ich prečítať a po niekoľkých "referenciách" natrafíte na štýlovo rovnaké hodnotenia.

Pokiaľ by som bol podnikateľ - NIKDY by som sa s takýmito "firmami" nezaplietol - sú to len vycucávači webov a nechávajú si zaplatiť za to, čo si nájdeš aj sám.
webik Ak to ešte stále vymáha firma LOGICAL, tak tá sa bude vyhrážať, ale na súd to nedá. Spravte to nasledovne, napíšte im e-mail a ten si uchovajte. Napíšte im zároveň aj list v ktorom odstupujete od ich služieb z dôvodu, že Vás uviedli do omylu. Služby, ktoré ponúkajú sú podľa vás nevýhodné. Ešte by som napísal, že si viac neželám dostávať ich správy a ďalšie ich správy budem považovať za kyberšikanu. A samozrejme, že som pripravený sa s nimi súdiť. Ak trvajú na svojej pravde, nech ma dajú na súd.

O presnom znení listu sa poraďte s právnikom, síce to niečo stojí, ale vždy je to tá najlepšia voľba. Dôkazné bremeno je na ich strane, takže čokoľvek budú tvrdiť, musia to vedieť dokázať.
Ja mám čerstvú skúsenosť s 123dopytom, zadavala som si poziadavku na postavenie sadrokartonovej priecky, prisla mi jedna ponuka, ktoru som vyuzila, lebo mi je jasne, ze v juli na pockanie tak lahko firmu nezozeniem, dopadlo to vyborne, firma prisla o tri dni, postavila kvalitnu priecku, presne podla dohody, som velmi spokojna.
Samozrejme nie som v pozicii zivnostnika, ktorý platí za nieco, aj ked ponuky nedostane.
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.