Zavrieť

Porady

On-line sledovanie televízie na počítači.

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mnohí rozmýšľali, ako sledovať televíziu priamo na počítači. Skúšali ste rôzne TV karty a iné "vymoženosti", ale sledovanie je omnoho jednoduchšie, ako sa zdá.
Jedna cesta je sledovať televíziu cez prehliadač Firefox s VLC pluginom (pri inštalovaní VLC povoliť inštaláciu tohto rozšírenia do FF) na stránke www.nejvicinfo.cz v sekcii On-line televize. Je tam bohatý výber slovenských, českých i zahraničných staníc.
Druhá cesta je sledovať televíziu priamo vo VLC Playeri (odkaz na stiahnutie http://www.slunecnice.cz/sw/vlc-media-player/ ) zadaním IP adresy.
Tu je stručný postup:
Krok 1: Inštalácia VLC Playera - pri inštalácii povoliť aj inštaláciu pluginu - doplnku pre Firefox (ak ho už máte - tento krok preskočiť )
Krok 2: Otvoriť VLC Player a v hornom riadku zvoliť Medium:
pozri obr.1 a obr.2
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  VLC krok 1.JPG
Zobrazení: 1273
Veľkosť:  26.3 KB
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  VLC krok 2.JPG
Zobrazení: 1091
Veľkosť:  28.1 KB
Otvorí sa menu, kde vyberiete Otvoriť stream v sieti: pozri obr.3
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  VLC krok 3.JPG
Zobrazení: 1135
Veľkosť:  35.0 KB
Krok 3: Po rozbalení menu, zvoliť záložku Sieť, do adresného riadku zadať IP adresu streamu (televíznej stanice) a potvrdiť Prehrať : pozri obr.4
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  VLC krok 4.JPG
Zobrazení: 622
Veľkosť:  37.6 KB
Po zadaní by to malo vyzerať asi takto: pozri obr.5
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  VLC krok 5.JPG
Zobrazení: 653
Veľkosť:  35.9 KB
Po týchto krokoch (a potvrdení Prehrať) by sa po načítaní mal VLC rozžiariť so zvoleným programom.
Pre určenie stanice sa do adresného riadku zadáva kombinácia IP adresy, ktorú si môžete vybrať z ponuky mnou zozbieranej a pozisťovanej v priloženej tabuľke:
VLC stream.xls

Upozornenie: sledovanie je overené v prehliadači Firefox, nie je potvrdené v Chrome, Safari, IE. Adresy jednotlivých streamov televíznych staníc nie sú uložené u mňa, ani na web stránke Nejvicinfo, sú to len odkazy a embed kódy na iné servery mimo územia SR a ČR, teda pre ne neplatia nejaké licenčné podmienky, ako u oficiálnych stránok.
Stream je LIVE (čo ide v satelite, prípadne terestriálne z vysielača, to isté ide aj tu s nepatrným oneskorením). Minimálna (a doporučovaná) rýchlosť pripojenia je 512 kbps, vtedy to ide ako po masle.
Poznámka: získané adresy sú niektoré prevzaté z iných stránok, niektoré som "krvopotne" osobne hľadal skúšaním kombinácií.

Prajem príjemnú zábavu pri sledovaní telky a surfovaní na nete zároveň.

BTW: ak máte rýchly internet, je možné otvorením niekoľkých okien VLC (viacnásobné spustenie) sledovať niekoľko staníc naraz. Takto sa stane vaše PC televízorom s internetom
Usporiadat
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

fíha,no to je dobré.....zajtra poskúšam....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

este nech to trochu vyčančajú a odhlasim telku :-DDD
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

arizona Pozri príspevok
este nech to trochu vyčančajú a odhlasim telku :-DDD
ja čakám,kedy už konečne vypnú STV 1.....a bude u nás konečne ticho
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Vďaka za info, vyskúšané...

Pred spustením som inštaloval VLC verziu 1.1.10 - vraj stabilná verzia,
niektoré programy idú, pri väčšine žiaľ padá nielen samotný VLC player, ale i zásuvný modul VLC Multimedia vo FF ...
1 0
jjakr jjakr

jjakr je offline (nepripojený) jjakr

žena
....ja som si to vyskúšala, no keďže nie som zdatná v PC neviem, kde je chyba , lebo postup som dodržala, no začne mi hrať program na 2-3 sekundy a vyhodí mi to.... čo s tým????
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
jjakr Pozri príspevok
....ja som si to vyskúšala, no keďže nie som zdatná v PC neviem, kde je chyba , lebo postup som dodržala, no začne mi hrať program na 2-3 sekundy a vyhodí mi to.... čo s tým????
no môže byť chyba aj v samotnom VLC, resp. zásuvnom moduly, ale môže byť i v tom, že keď sa zvolí program s vysokým tokom dát ( pre HD vysielanie je minimum 7MB pripojenie minimum) tak to jednoducho nestíha a padne...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
po príčinách pádu VLC a zásuvného modelu moc nepátram, osobne totiž používam tento link: http://delicast.com/tv/Slovakia/ - ponúka okrem SK a CZ cca 1770 on-line TV staníc z celého sveta. Funguje cez WMP...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokiaľ sa stane, že "vypadne" VLC, skúsiť znova vojsť do nastavenia zdroja (Medium.....) a opäť potvrdiť Prehrať. VLC si totiž vytvára svoje vlastné dočasné cache (po skončení programu sa vždy vymaže!), takže pri prvom spustení sa možno nestihlo vytvoriť a preto padlo (aj mne to tak niekedy robí, ale opäť dám prehrať a potom drží).
Pre bezproblémové sledovanie je minimálna hodnota rýchlosti 512kbps, niektoré stanice však vysielajú dátový tok omnoho vyšší (od 2Mbps až do 6Mbps), takže ak niekto je pripojený na providera na optike - ten to má v "cajku".
To isté sa týka i zásuvného modulu VLC Multimedia pre FF (to o rýchlostiach a dátových tokoch).
Stefan2005
osobne totiž používam tento link: http://delicast.com/tv/Slovakia/ - ponúka okrem SK a CZ cca 1770 on-line TV staníc z celého sveta.
Tiež dobrý spôsob, ale má jednu nevýhodu: totiž to len odkazuje na oficiálne stránky, takže napr.: Markíza, JOJ a iné - v tomto nepôjde žiadny zahraničný film, pretože nemajú oprávnenie ho dať na internet - stream zo svojej stránky.
Moje "riešenie" (využitie VLC a priamych IP adries) však ponúka stream všetkého (aj vrátane reklám ) bez akýchkoľvek obmedzení.

BTW: mne pri rýchlosti na optike 30Mbps je schopné zobrazovať naraz 9 programov (9 otvorených VLC Playerov s rozdielnymi stanicami) - viacej som neskúšal

BTW 2: Ale je to sranda - sledovať telku a písať na Porade, nie? A doplním ešte jeden poznatok: sledujem cez VLC aj na netbooku TV programy cez WiFi (z routra rýchlosť 54kbps) a ide to. Len na okraj.
Naposledy upravil misoft : 20.06.11 at 17:13 Dôvod: doplnenie poznámky
3 1
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
...odskúšané a funguje super...len teraz neviem či až taká sranda písať na Poradu a zároveň sledovať telku, však už od PC ani nevstanem...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misoft Pozri príspevok
Pokiaľ sa stane, že "vypadne" VLC, skúsiť znova vojsť do nastavenia zdroja (Medium.....) a opäť potvrdiť Prehrať. VLC si totiž vytvára svoje vlastné dočasné cache (po skončení programu sa vždy vymaže!), takže pri prvom spustení sa možno nestihlo vytvoriť a preto padlo (aj mne to tak niekedy robí, ale opäť dám prehrať a potom drží).
žiaľ nepomáha, zobrazí sa 1-2 sekundy z programu (skúšam NovaSport) a VLC padne...
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Super, ešte mať tak ip-čko Novy a Primy a nepotrebujem kábel.
Ahaho, už som to našiel, bezva
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

NovaSport má 5 Mbps.
betka631
však už od PC ani nevstanem...
Dúfam, že máš aspoň poriadne riaditeľské kreslo
0 1
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

no mne to nako nejde,asi som to zle pochopil,teda musim mat nainstalovany FF?,ja mam len operu a nerad by som menil
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Na Opere to nejde. Ak chceš sledovať, nainštaluj si len samotný VLC Player a podľa návodu vložíš IP adresy a sleduješ aj bez prehliadača - rovno multimediálnym prehrávačom. V úvode som nechal odkaz na stiahnutie tabuľky s TV stanicami a ich IP adresami.
1 1
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Mňa by zaujímalo,či je inštalácia VLC Playera bezplatná/nie som veľmi zdatná v angličtine
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
555555 Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo,či je inštalácia VLC Playera bezplatná/nie som veľmi zdatná v angličtine
áno, je bezplatná - je to voľne dostupný multimediálny prehrávač založený na licencii GNU GENERAL PUBLIC LICENSE ( vysvetlenie: http://www.supersvet.cz/dokumentace/gnu_gpl_cz.html )
1 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

misoft Pozri príspevok
Na Opere to nejde. Ak chceš sledovať, nainštaluj si len samotný VLC Player a podľa návodu vložíš IP adresy a sleduješ aj bez prehliadača - rovno multimediálnym prehrávačom. V úvode som nechal odkaz na stiahnutie tabuľky s TV stanicami a ich IP adresami.
uz som to rozchodil ale pada to veselo
0 0
Sony Sony

Sony je offline (nepripojený) Sony

.....
Naištalované,odskúšané,funguje to.Super tip,díky.
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Vďaka
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

http://www.nejvic.info/online-televize

tu sú všetky Tv, stačí kliknúť a mať VLC.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať