Zavrieť

Porady

On-line sledovanie televízie na počítači.

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mnohí rozmýšľali, ako sledovať televíziu priamo na počítači. Skúšali ste rôzne TV karty a iné "vymoženosti", ale sledovanie je omnoho jednoduchšie, ako sa zdá.
Jedna cesta je sledovať televíziu cez prehliadač Firefox s VLC pluginom (pri inštalovaní VLC povoliť inštaláciu tohto rozšírenia do FF) na stránke www.nejvicinfo.cz v sekcii On-line televize. Je tam bohatý výber slovenských, českých i zahraničných staníc.
Druhá cesta je sledovať televíziu priamo vo VLC Playeri (odkaz na stiahnutie http://www.slunecnice.cz/sw/vlc-media-player/ ) zadaním IP adresy.
Tu je stručný postup:
Krok 1: Inštalácia VLC Playera - pri inštalácii povoliť aj inštaláciu pluginu - doplnku pre Firefox (ak ho už máte - tento krok preskočiť )
Krok 2: Otvoriť VLC Player a v hornom riadku zvoliť Medium:
pozri obr.1 a obr.2
Príloha 78121
Príloha 78122
Otvorí sa menu, kde vyberiete Otvoriť stream v sieti: pozri obr.3
Príloha 78123
Krok 3: Po rozbalení menu, zvoliť záložku Sieť, do adresného riadku zadať IP adresu streamu (televíznej stanice) a potvrdiť Prehrať : pozri obr.4
Príloha 78124
Po zadaní by to malo vyzerať asi takto: pozri obr.5
Príloha 78125
Po týchto krokoch (a potvrdení Prehrať) by sa po načítaní mal VLC rozžiariť so zvoleným programom.
Pre určenie stanice sa do adresného riadku zadáva kombinácia IP adresy, ktorú si môžete vybrať z ponuky mnou zozbieranej a pozisťovanej v priloženej tabuľke:
Príloha 78126

Upozornenie: sledovanie je overené v prehliadači Firefox, nie je potvrdené v Chrome, Safari, IE. Adresy jednotlivých streamov televíznych staníc nie sú uložené u mňa, ani na web stránke Nejvicinfo, sú to len odkazy a embed kódy na iné servery mimo územia SR a ČR, teda pre ne neplatia nejaké licenčné podmienky, ako u oficiálnych stránok.
Stream je LIVE (čo ide v satelite, prípadne terestriálne z vysielača, to isté ide aj tu s nepatrným oneskorením). Minimálna (a doporučovaná) rýchlosť pripojenia je 512 kbps, vtedy to ide ako po masle.
Poznámka: získané adresy sú niektoré prevzaté z iných stránok, niektoré som "krvopotne" osobne hľadal skúšaním kombinácií.

Prajem príjemnú zábavu pri sledovaní telky a surfovaní na nete zároveň.

BTW: ak máte rýchly internet, je možné otvorením niekoľkých okien VLC (viacnásobné spustenie) sledovať niekoľko staníc naraz. Takto sa stane vaše PC televízorom s internetom
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ako to myslíš,pokade? ja som v tomto debil
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

stiahla si ten súbor?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

stiahla
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

To display this page you need a browser with JavaScript support. to display this page you need a browser with JavaScript support.To display this page you need a browser with JavaScript support.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Pokliknutí sa otvoril prehrávač?
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

To Ti kedy a kde vypisuje?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

po stiahnutí toho súboru,keď ho otvorím,tak je tam obrázok ženy a akoby v matrixe,také padajúce písmená a znaky....nad obrázkom je lišta a tam sa dá kliknúť:CzSkTv VLCstream,potom tam je CzSkTv WMstream,CzSkRadia,Add report,Page back,page forward,page refresh,help.Tak keď kliknem na tie prvé tri....pri tých ďalších vypisuje zas niečo iné
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kopretinka -KoxXxo Ti predsa dal, kde sa to dá stiahnuť (ten program) - http://www.uloz.to/10652932/czskipmedia-exe potom sa Ti objaví toto:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IPMEDIA1.jpg
Zobrazení: 55
Veľkosť:  43.2 KB
potom
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IPMEDIA2.jpg
Zobrazení: 31
Veľkosť:  58.3 KB
posledné pred stiahnutím
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IPMEDIA3.jpg
Zobrazení: 25
Veľkosť:  59.3 KB
a sťahuješ.
A keď to už budeš mať v počítači uložené, stačí len spustiť (aj dvojklikom) ten program (súbor sa volá CzSkIpMedia.exe) - on sa spustí (ak bude žiadať povolenie - povoľ) a výsledkom je
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  iptv.jpg
Zobrazení: 48
Veľkosť:  43.2 KB,
kde už len potom kurzorom si zvolíš TV stanicu.
Malý popis:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  iptv-popis.jpg
Zobrazení: 53
Veľkosť:  51.3 KB
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft Pozri príspevok
Kopretinka -KoxXxo Ti predsa dal, kde sa to dá stiahnuť (ten program) - http://www.uloz.to/10652932/czskipmedia-exe potom sa Ti objaví toto:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IPMEDIA1.jpg
Zobrazení: 55
Veľkosť:  43.2 KB
potom
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IPMEDIA2.jpg
Zobrazení: 31
Veľkosť:  58.3 KB
posledné pred stiahnutím
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IPMEDIA3.jpg
Zobrazení: 25
Veľkosť:  59.3 KB
a sťahuješ.
A keď to už budeš mať v počítači uložené, stačí len spustiť (aj dvojklikom) ten program (súbor sa volá CzSkIpMedia.exe) - on sa spustí (ak bude žiadať povolenie - povoľ) a výsledkom je
ALE VEĎ JA SOM TO TAK UROBILA,ALE VÝSLEDOK NIE JE TAKÝTO:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  iptv.jpg
Zobrazení: 48
Veľkosť:  43.2 KB,
kde už len potom kurzorom si zvolíš TV stanicu.
Malý popis:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  iptv-popis.jpg
Zobrazení: 53
Veľkosť:  51.3 KB
.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ako sa sem vkladajú obrázky tak normálne,nie cez tú url adresu....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takto:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Vlozit 1.jpg
Zobrazení: 42
Veľkosť:  50.5 KB
Potom
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Vlozit 2.jpg
Zobrazení: 25
Veľkosť:  19.9 KB
Postupuj podľa červeného
Potom
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Vlozit 3.JPG
Zobrazení: 38
Veľkosť:  57.7 KB
a nakoniec
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Vlozit 2.jpg
Zobrazení: 25
Veľkosť:  19.9 KB
Postupuj podľa modrého.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nie je to celkom podľa toho návodu v prvom linku,ale nejak som sa k tomu dopracovala a dala som tam adresu Barrandovskej telky....jakože nemám na to už nervy,vypisuje to,že tá adresa už nie je platná a mám kukať telku cez niečo iné....kašlem na to,ale díky za snahu pomôcť
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Niektoré odkazy v zozname nie sú OK (funkčné) - prípadne pri nich VLC "skolabuje".
Ak nebude mať zásuvné moduly, bude vyžadovať doinštalovanie. Lepšie je použiť priamo aplikáciu CzSkIpMedia - ako program v PC
To len tak na okraj

kopretinka - skús ten CzSk Ip Media - pokiaľ ho máš u seba v PC (CzSkIpMedia.exe), tak len spustiť a sledovať. Popis som dal skôr.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft,ďakujem,ale fakt už na to nemám nervy.......
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak si oddýchni. A skús môj postup zajtra - možno sa ti to podarí
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

už neskúšam radšej a zajtra idem do roboty,nebudem mať čas
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

kopretinka Pozri príspevok
mám VLC a nič mi nefunguje ani po stáhnutí........kam mám klepať....na aké dvere?
daj si iba Victoria Secret na seba ,do rucky flasku Balantines a zaklep u suseda ci nema Plugin do VLC.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vulxy Pozri príspevok
daj si iba Victoria Secret na seba ,do rucky flasku Balantines a zaklep u suseda ci nema Plugin do VLC.
no neviem,čo by na to povedala suseda.....asi by odpadla od smiechu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ďakujem podľa návodu som stiahla a spustila, ovšem PC odmietal spustiť, nepoznal túto aplikáciu. Až syn objavil, že to na prvý ani druhý môj pokus nestiahlo kompletné, tak to urobil on a funguje.
Vyskúšam zajtra, ked tu nebudú, počas ich pobytu a neustále aktívnych iPodov, Ipadov a netbookov mi výrazne internet spomaľuje..........

misoft Pozri príspevok
Niektoré odkazy v zozname nie sú OK (funkčné) - prípadne pri nich VLC "skolabuje".

Ak nebude mať zásuvné moduly, bude vyžadovať doinštalovanie. Lepšie je použiť priamo aplikáciu CzSkIpMedia - ako program v PC
To len tak na okraj

kopretinka - skús ten CzSk Ip Media - pokiaľ ho máš u seba v PC (CzSkIpMedia.exe), tak len spustiť a sledovať. Popis som dal skôr.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať