Zavrieť

Porady

On-line sledovanie televízie na počítači.

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mnohí rozmýšľali, ako sledovať televíziu priamo na počítači. Skúšali ste rôzne TV karty a iné "vymoženosti", ale sledovanie je omnoho jednoduchšie, ako sa zdá.
Jedna cesta je sledovať televíziu cez prehliadač Firefox s VLC pluginom (pri inštalovaní VLC povoliť inštaláciu tohto rozšírenia do FF) na stránke www.nejvicinfo.cz v sekcii On-line televize. Je tam bohatý výber slovenských, českých i zahraničných staníc.
Druhá cesta je sledovať televíziu priamo vo VLC Playeri (odkaz na stiahnutie http://www.slunecnice.cz/sw/vlc-media-player/ ) zadaním IP adresy.
Tu je stručný postup:
Krok 1: Inštalácia VLC Playera - pri inštalácii povoliť aj inštaláciu pluginu - doplnku pre Firefox (ak ho už máte - tento krok preskočiť )
Krok 2: Otvoriť VLC Player a v hornom riadku zvoliť Medium:
pozri obr.1 a obr.2
Príloha 78121
Príloha 78122
Otvorí sa menu, kde vyberiete Otvoriť stream v sieti: pozri obr.3
Príloha 78123
Krok 3: Po rozbalení menu, zvoliť záložku Sieť, do adresného riadku zadať IP adresu streamu (televíznej stanice) a potvrdiť Prehrať : pozri obr.4
Príloha 78124
Po zadaní by to malo vyzerať asi takto: pozri obr.5
Príloha 78125
Po týchto krokoch (a potvrdení Prehrať) by sa po načítaní mal VLC rozžiariť so zvoleným programom.
Pre určenie stanice sa do adresného riadku zadáva kombinácia IP adresy, ktorú si môžete vybrať z ponuky mnou zozbieranej a pozisťovanej v priloženej tabuľke:
Príloha 78126

Upozornenie: sledovanie je overené v prehliadači Firefox, nie je potvrdené v Chrome, Safari, IE. Adresy jednotlivých streamov televíznych staníc nie sú uložené u mňa, ani na web stránke Nejvicinfo, sú to len odkazy a embed kódy na iné servery mimo územia SR a ČR, teda pre ne neplatia nejaké licenčné podmienky, ako u oficiálnych stránok.
Stream je LIVE (čo ide v satelite, prípadne terestriálne z vysielača, to isté ide aj tu s nepatrným oneskorením). Minimálna (a doporučovaná) rýchlosť pripojenia je 512 kbps, vtedy to ide ako po masle.
Poznámka: získané adresy sú niektoré prevzaté z iných stránok, niektoré som "krvopotne" osobne hľadal skúšaním kombinácií.

Prajem príjemnú zábavu pri sledovaní telky a surfovaní na nete zároveň.

BTW: ak máte rýchly internet, je možné otvorením niekoľkých okien VLC (viacnásobné spustenie) sledovať niekoľko staníc naraz. Takto sa stane vaše PC televízorom s internetom
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takže teraz skúšam tú novú stránku www.mojetv.net - zatiaľ free. Zistil som, že akonáhle po pridelení portu po 55 minútach preladíte na inú stanicu, máte ďalších 60 minút k dobru.
Budem testovať a výsledok zverejním.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  MojeTV.jpg
Zobrazení: 6
Veľkosť:  429.9 KB
Naposledy upravil misoft : 28.10.14 at 18:25 Dôvod: Doplnenie screenshotu
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Priebežný výsledok testovania: Stanice zatiaľ sú stabilné, niekedy však vypadnú (zriedkavo). Najväčší problém pri FREE sledovaní je čakanie na voľný port (niekedy i hodinu, ak je to veľmi obsadené). Teraz sa mi podarilo na FREE port dostať za 9 minút.
Potrebné je však pripojenie min. 1Mb/s! Finta s "prelaďovaním" naďalej funguje.
1 1
MiťaK MiťaK

MiťaK je offline (nepripojený) MiťaK

som na dôchodku
tu sa dá pekne sledovať TV
http://www.spusti.net/uvod
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

MiťaK
tu sa dá pekne sledovať TV
http://www.spusti.net/uvod
Pravda - musím však podotknúť - je to dosť nestabilné - má to tendenciu vypadávať....
Spomínal som vyššie "mojetv.net" - niekedy vypadne (majú problémy so servermi a poskytovateľom, ale majú snahu to vždy (pretože je tam on-line chat) dať do poriadku. Podmienka - registrácia, pri Free sledovaní čakať na voľný port (nepríjemné, ale satarmo ) - spôsob predĺženia portu po 60 minútach som popísal. Alebo si zaplatiť VIP (cca 1€ na mesiac) a je to okamžite pripojiteľné.
1 0
Mirko Lucas Mirko Lucas

Mirko Lucas je offline (nepripojený) Mirko Lucas

Tu sú navody, ako sledovať stv1 alebo CT Sport zo zahranicia. Teda uz spominany stream cez vlc player sa da pozriet aj v prehliadaci. Prípadne online sport stream vo viacerych jazykoch, v ratane cestiny sa casto objavi tu, kde to aktualizuju kazdu minutu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Pravda - musím však podotknúť - je to dosť nestabilné - má to tendenciu vypadávať....
Spomínal som vyššie "mojetv.net" - niekedy vypadne (majú problémy so servermi a poskytovateľom, ale majú snahu to vždy (pretože je tam on-line chat) dať do poriadku. Podmienka - registrácia, pri Free sledovaní čakať na voľný port (nepríjemné, ale satarmo ) - spôsob predĺženia portu po 60 minútach som popísal. Alebo si zaplatiť VIP (cca 1€ na mesiac) a je to okamžite pripojiteľné.
U tohto "mojetv.net" došlo k radikálnym zmenám.

Registrácia bola pozastavená (príliš veľa žiadateľov, príliš veľa SPAMerov na čete), registrácia iba na pozvánku.

Druhá zmena: predtým pri FREE stačilo tzv. preladiť "kanál" a opäť nabehla hodinová lehota.

Teraz už sa to zmenilo: pri FREE (a niekedy aj po dlhom čakaní na voľný port) je pevne stanovená doba 2 hodiny sledovania - potom treba znova čakať (dosť nepríjemné). Snahou je, aby si každý predplatil a potom môže sledovať nerušene dlhodobo a pripojiť sa okamžite.
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

misoft
misoft
Pravda - musím však podotknúť - je to dosť nestabilné - má to tendenciu vypadávať....
Spomínal som vyššie "mojetv.net" - niekedy vypadne (majú problémy so servermi a poskytovateľom, ale majú snahu to vždy (pretože je tam on-line chat) dať do poriadku. Podmienka - registrácia, pri Free sledovaní čakať na voľný port (nepríjemné, ale satarmo ) - spôsob predĺženia portu po 60 minútach som popísal. Alebo si zaplatiť VIP (cca 1€ na mesiac) a je to okamžite pripojiteľné.
U tohto "mojetv.net" došlo k radikálnym zmenám.

Registrácia bola pozastavená (príliš veľa žiadateľov, príliš veľa SPAMerov na čete), registrácia iba na pozvánku.

Druhá zmena: predtým pri FREE stačilo tzv. preladiť "kanál" a opäť nabehla hodinová lehota.

Teraz už sa to zmenilo: pri FREE (a niekedy aj po dlhom čakaní na voľný port) je pevne stanovená doba 2 hodiny sledovania - potom treba znova čakať (dosť nepríjemné). Snahou je, aby si každý predplatil a potom môže sledovať nerušene dlhodobo a pripojiť sa okamžite.
Skúsil som pozrieť telku a pýtalo registráciu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď som písal - mojetv.net vyžaduje registráciu! Ale už nie je možne sa zaregistrovať - len na pozvánku!
0 0
Jozo Bota Jozo Bota

Jozo Bota je offline (nepripojený) Jozo Bota

aj tu http://beststreams.tk/ sa da pozerat vselico slovenske, ceske TV, sport futbal, premiere league, ved skuste, a podstatne je, ze je to stabilne
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No veľmi stabilné to nie je. Sú to preberané streamy z iných stránok, ktoré streamy tiež preberajú.
0 0
jobobe jobobe

jobobe je offline (nepripojený) jobobe

Priateľ
Zdravím, má zapnutý AdBlock vplyv na sledovanie TV staníc cez VLC? Treba ho vypnúť? Dík
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

VLC používa prístup cez URL adresy, prípadne IP adresy. Ad-Block je na webové stránky, nie na stream....
AdBlock sa používa v prehliadačoch, takže s VLC nemá nič spoločné.
2 0
barezi7 barezi7

barezi7 je offline (nepripojený) barezi7

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7651268/streamy.m3u
toto si dajte do VLC 90% šlape pridal som aj môj amatérsky postup majte sa
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

barezi7
https://dl.dropboxusercontent.com/u/7651268/streamy.m3u
toto si dajte do VLC 90% šlape pridal som aj môj amatérsky postup majte sa
Trochu meškáš. Čítaj od začiatku.
Návod som dodával, nastavenia som popísal na začiatku. Playlist som dodával, vo forme *.xspf. Teraz sú tam (aj u tvojho *.m3u) zoznamu nefungujúce stanice.

Mimochodom - ak máš UPC telku - existuje Horizon Go.
Naposledy upravil misoft : 29.09.15 at 20:18
0 0
barezi7 barezi7

barezi7 je offline (nepripojený) barezi7

Ospravedlňujem sa všetko som nečítal a dík za tip aj keď UPC nemám
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Stalo sa ....

Mám dojem, že ten tvoj playlist akoby bol kópiou môjho *.xspf playlistu. URL adresy sú tie, ktoré som tu dávnejšie napísal.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Po dvoch rokoch opäť sem prispievam.....
Keďže vypadli niektoré stanice, chcete sledovať televíziu bez toho, aby ste platili niečo navyše - riešenie bolo a je on-line sledovanie televízie.
Spomínal som VLC prehrávač. Ten je stále dobrým riešením. Ovšem na sledovanie televízie potrebuje tzv. playlist s údajmi o pripojení k televíznym programom na internete - tzv IPTV.
Ďalšou alternatívou je multimediálny prehrávač KODI - zvládne prehrávať jak on-line ivysielanie, tak i pomocou playlistu.
Pre prehrávanie on-line ivysielania sa do KODi doplňujú doplnky - návody sú vo veľkom množstve na YT. Tak isto sa dá použiť playlist - postup ako ho dostať do KODI je tiež na YT.
Pre VLC stačí dobrý playlist a ako bolo skôr písané - tak postupovať.
Po dlhšej dobe som si spracoval playlist, kde mám niekoľko programov SK, CZ (dokonca Prima a Nova) a môžem teda sledovať cez KODI (mimochodom - veľmi stabilné sledovanie) alebo cez VLC - playlist je pre oba programy spoločný.
Naposledy upravil misoft : 06.04.17 at 11:06
KODI 2017,04,06 12_04.jpg  
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať