Zavrieť

Porady

ako zbavit otca rodičovských práv?

Ako otcovi zrušit rodičovske prava? S bývalím partnerom mám dcéru súd dal dcérku do opatrovníctva mne jej otec platí výživné ako sa jemu páči, ja som sa odsťahovala do čr a nakolko dcérin otec je alkoholik može dcéru vidiet len pod mojim dohľadom a teraz vďaka nemu sa musím sudit zas o dceru s mojou matkou lebo on ma rodičovske prava a suhlasí s tým aby ju dostala moja matka nedávno mi poslal dopis o tom že nevie kde sa jeho dcera nachadza a že chce zrušit súhlas na vycestovávanie dcéry do zahraničia popritom na mna číslo má a na súde som adresu diktovala aj ked teda ja som mu ju hovorila a aj pisala do smsky. A som vobec povinna cestovat kvoli tomu 300km aby ju videl na cca 2 hodiny? Naozaj mu ju zverit nemožem mohol by ju aj stratit ked je opitý, alebo by mohla vdaka nemu ochoriet iba raz som mu ju zverila a on sa ožral a vobec nebol schopny sa postarat sam o seba co teprv o dcerku. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    môžeš ho zbaviť rodičovských práv súdnou cestou,tu je príklad:
    http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/ro...covskych-prav/

    beldine je offline (nepripojený) beldine

    beldine
    No preto že ma dala na súd, že vraj je dcéra v psychickom a fyzickom nebezpečenstve a že v čr nema zabezpečenu zdavotnu starostlivosť a áno s mojou matkou sa súdim ja som si to nevymyslela to ona a s podporou dcerinho otca lebo on súhlasí aby jej bola zverená do opatery ešte stále má rodičovské práva. A mojej matky konanie nechápe viac ľudí....

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Dosť jasne nechápem: otec predsa má rodičovské práva od narodenia dieťaťa. On sa teraz spojil s tvojou matkou (babkou malej) a chcú ti malú vziať na SVK aby sa mohli na základe rozhodutiu súdu na Slovensku o ňu obaja starať? Tak je to?

    beldine je offline (nepripojený) beldine

    beldine
    nie on s mojou matkou ale moja matka s ním a áno chcú malú dostat na SVK a otec malej asi tažko by sa staral je alkoholik hlavný iniciátor je moja matka (babka malej) a na to aby ma dala na súd potrebovala aby s tým súhlasil malej otec. A žiadna striedava starostlivosť babka otec, iba babka. A rodičovské práva potrebujem zrušiť preto aby na malú nemohol lebo vidím čo sa z toho vykľulo ešte by malá mohla kvoli nemu skončiť v detskom domove a ja za mrežami, lebo sudkyna ma upozornila že musim mat jeho súhlas na to že mala može byvat v čr inak to može byť kvalifikované ako únos a toto mi vyslovene zamietol.

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Takže už v podstate prebieha súd, keď ťa sudkyňa upozornila.... Jedine teraz dokázať že sa on nemôže starať o malú keďže je alkoholik: nejaké fotky, zabezpečiť svedkov, žiadať vyšetrenie otca psychológom či je alebo nie je schopný sa postarať o malé dieťa. ...... neviem čo iné. Najlepšie by bolo asi advokáta si zaplatiť, lebo dosť chaoticky to hovoríš.

    beldine je offline (nepripojený) beldine

    beldine
    nu je to veľmi zložité preto v tom mám aj ja trošku chaos a čo sa týka psychológa je vedený u psychiatra že má problémy s alkoholom takže to má v papieroch preto málu dali do opatrovníctva mne ale teraz by som potrebovala ho zbaviť rodičovských práv nech nám dá pokoj aby som sa nedostala do ešte zapletenejšej situácie tzv. aby moja matka mu nemohla vnuknúť ďalši napad ako mi zničiť rodinu. A prebieha súd ale teraz súd medzi v podstate mnou a mojou matkou o moju dcerku to že sa to dostalo k súdu zapríčinil súhlas malej otca nakoľko ma tie rodičovské práva, ktorých ho potrebujem zbaviť.

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    no možno budem trochu odveci. nemaš náhodou iného partnera za ktorého si sa vydala? ak áno, mohol by si ju osvojiť a tým pádom by síce neplatil, ale mala by si väčší pokoj. ale zákonmi to podoprieť nemôžem. viem že takto moja matka zabezpečila aby mala pokoj od otca, s tým že si otčim osvojil moju sestru(ja som bol v tom čase dospelý už).

    beldine je offline (nepripojený) beldine

    beldine
    nie som šťastne slobodná a zadaná svadba zatiaľ v pláne neni bo neni sú financie a ano viem o takom niečom ale dotyčný ma tak nasral že prečo mu to uľahčovať veď aj vďaka nemu som vyhadzovala prachy za cesty nasúd a tiež som si musela požičať aby som mamke zaplatila za to že som u nej žila s dcérou čo on vtedy neprispieval na malú ani korunou. Nie som pomstychtivá ale toto sa proste už prehliadať nedá. S mojim priatelom sme živili dcérku on neprispel ani korunou niekoľko mesiacov a ešte ma s mojou matkou dal na súd takže miesto hračiek a iných kravin pre malu sme museli cvakať cesty. Taktiež ma hnevá to že to bolo pre malú veľmi psychicky náročné.

    beldine je offline (nepripojený) beldine

    beldine
    a sama som mu povedala že može za dcérou docestovať sám kedykoľvek len nech mi dá vedieť kedy, kam to on veľmi dobre vie.

    mpatrac je offline (nepripojený) mpatrac

    Vylúčený člen mpatrac
    beldine Pozri príspevok
    nie som šťastne slobodná a zadaná svadba zatiaľ v pláne neni bo neni sú financie a ano viem o takom niečom ale dotyčný ma tak nasral že prečo mu to uľahčovať veď aj vďaka nemu som vyhadzovala prachy za cesty nasúd a tiež som si musela požičať aby som mamke zaplatila za to že som u nej žila s dcérou čo on vtedy neprispieval na malú ani korunou. Nie som pomstychtivá ale toto sa proste už prehliadať nedá. S mojim priatelom sme živili dcérku on neprispel ani korunou niekoľko mesiacov a ešte ma s mojou matkou dal na súd takže miesto hračiek a iných kravin pre malu sme museli cvakať cesty. Taktiež ma hnevá to že to bolo pre malú veľmi psychicky náročné.
    Pozri :

    [hore]Rek zákony 300/2005 Z.z.


    Účinnosť od: 1.5.2011

    § 207
    [hore]Zanedbanie povinnej výživy


    (1) Kto najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

    (2) Kto sa najmenej tri mesiace v období dvoch rokov úmyselne vyhýba plneniu svojej zákonnej povinnosti vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

    beldine je offline (nepripojený) beldine

    beldine
    ďakujem som si to celé prebrala zákon naštudovaný ete pár otázok a snáď to dám nejak do kopy nechcem len čakať na údery z malej otca strany snáď sa mi to podarí pretlačiť aj keď neviem keďže teraz zas chvíľu platí, a viem že sa to dá touto súdnou cestou lenže ani do jedného ptípadu nespadam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.