Zavrieť

Porady

spor hotel verzus sused a nočný kľud

Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadom sporu so susedom
Naša firma vlastní hotel ktorého susedom je nemenovaný sused.Hotel má aj terasu, ktorá je v areáli hotela a teda terasa je na súkromnom pozemku. Problem nastáva o 22:00 večer keď je záverečná. Pokladne sú uzatvorené ale hoteloví hostia veľa krát ostávajú ďalej na terase kde sa kludne rozprávajú. Tu nastupuje sused ktorý na nás stále volá mestkých policajtov, ktorí nám následne vyhadzuju hostí z terasy. Môj nazor na to je že policajti nemaju právo prísť na na súkromnú terasu po záverečnej. Ale je nie som právnik. Druhá vec sused si nás začal natáčať a fotiť, natáčať aj s odposluchom. Natáča si hostí aj personal i keď personal v danej chvíli má už po záverečnej a klusne len sedí na terase a rozpráva sa. Sme predvolaný na mestký úrad kde príde aj jeho právnik. Pýtam sa ma právo kamerovať súkromný pozemok? Daju sa jeho zábery právne použiť? Že vraj mu to poradil jeho právnik natáčať si nás, bolo by to OK keby som bol na verejnom mieste ale ešte raz opakujem natáča si uzvretú terasu na súkromnom pozemku kde ešte sedávajú hoteloví hostia ale pokladne sú už uzavreté

Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Po 22 hod. by si nemal mat co hosti v podniku,ked je zaverecna a otvaracie hodiny mas povolene do 22 hod. Po 22 hod. by sa mal dodrziavat nocny klud.

    Alebo si zatvor hosti dovnutra,lebo vonku sa v noci vsetko ozyva ,aby ste nerusili susedov,ktori sa potrebuju vyspat.

    Skus sa vzit do susedovej situacie a pozriet na vec z druhej strany.
    Pre teba je to biznis, pre neho domov,kde chce mat klud a nerusene sa vyspat.
    Asi by si tiez na jeho mieste pouzil vsetky dostupne prostriedky...

    Lipican je offline (nepripojený) Lipican

    Lipican
    Hostia maju prístup po zaverecnej na terasu aj musia mat lebo tam je aj parkovisko s ich autami. A nerobia tam diskoteku len sedia a rozpravaju sa na sukromnom pozemku. Na takom istom pozemku ako by ste sa rozpravali vy s rodinou vo vašom dvore. PS: a kto povedal ze nedodrziavam nocny klud? Najjprv to niekto musi zmerať či ho hotel porušuje nie? Opakujem ide o sukromnu terasu kde sa hoteloví hostia dostanú volne aj mimo otváraciu dobu. To že si sused povie že mu rušime nočný klud je jeho subjektívny názor. Ja ho môžem tiež taký mať. Mňa skôr zaujíma to kamerovanie súkromnych osôb na súkromnom majetku a ešte s odposluchom.
    Ale aj tak dakujem za odpoved

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Lipican Pozri príspevok
    Hostia maju prístup po zaverecnej na terasu aj musia mat lebo tam je aj parkovisko s ich autami. A nerobia tam diskoteku len sedia a rozpravaju sa na sukromnom pozemku. Na takom istom pozemku ako by ste sa rozpravali vy s rodinou vo vašom dvore. PS: a kto povedal ze nedodrziavam nocny klud? Najjprv to niekto musi zmerať či ho hotel porušuje nie? Opakujem ide o sukromnu terasu kde sa hoteloví hostia dostanú volne aj mimo otváraciu dobu. To že si sused povie že mu rušime nočný klud je jeho subjektívny názor. Ja ho môžem tiež taký mať. Mňa skôr zaujíma to kamerovanie súkromnych osôb na súkromnom majetku a ešte s odposluchom.
    Ale aj tak dakujem za odpoved



    Ja osobne som vždy mala problém s ľuďmi, ktorí (hlavne cez víkendy) prechádzali okolo nás a nahlas sa rozprávali. A ešte boli takí, čo sa postavili na rohu a veselo sa rozprávali. Nerobili veľký hluk, ale tá vrava mi nedala spať. Dnes už to tak často nebýva, ale dodnes na nich nadávam.
    Ak máte vy každý deň po 22. hodine hostí, ktorí zostanú na vašom pozemku a nahlas sa bavia (A asi dosť nahlas, keď to ten sused dokáže zachytiť na kameru (predpokladám, že má nejakú obyčajnú). Rovnako policajti nebudú ukľudňovať ľudí, ktorí sa bavia tichým spôsobom na súkromnom pozemku.... Neviem, ale ja skôr chápem vášho suseda, že mu praskajú nervy...

    Tým nechcem povedať, že nemôžete pravdu, ale ťažko sa posudzuje, keď nepoznáme názor aj druhej strany a skutočnú situáciu.... )
    A hlavne by vás nemalo zaujímať, či má právo natáčať, ale či nie ste náhodou naozaj hluční...
    Naposledy upravil JAJA11 : 21.06.11 at 09:30

    Lipican je offline (nepripojený) Lipican

    Lipican
    policajti neukludnuju hosti, lebo nemajú čo ukludnovat a sami hovoria ze vedia ze tu nik neruší nočný klud ale musia zo zakona proste príst. Lebo by udal aj ich. Mne teraz nejde ani tak o ten hluk lebo ako hovorim podla mna to musí niekto zmerať, myslim decibeli. Vsetko ostatné je podla mna subjektívne. Ale hlavne ma zaujíma ta kamera. Môže si sused natáčať cudzí súkromný pozemok osoby na nej a ešte aj s odposluchom? Lebo čo ja viem keď ma napr. firma kamerový systém napr v hoteli musi byť bez odposluchu plus musia s tým zamestnanci suhlasiť že ich sníma kamera, hlavne o toto mi ide či ma na to právo ma natáčať

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Lipican Pozri príspevok
    policajti neukludnuju hosti, lebo nemajú čo ukludnovat a sami hovoria ze vedia ze tu nik neruší nočný klud ale musia zo zakona proste príst. Lebo by udal aj ich. Mne teraz nejde ani tak o ten hluk lebo ako hovorim podla mna to musí niekto zmerať, myslim decibeli. Vsetko ostatné je podla mna subjektívne. Ale hlavne ma zaujíma ta kamera. Môže si sused natáčať cudzí súkromný pozemok osoby na nej a ešte aj s odposluchom? Lebo čo ja viem keď ma napr. firma kamerový systém napr v hoteli musi byť bez odposluchu plus musia s tým zamestnanci suhlasiť že ich sníma kamera, hlavne o toto mi ide či ma na to právo ma natáčať
    A prečo mu policajti nedajú pokutu za zneužitie policajnej hliadky. Ak zbytočne volá policajtov, to je tiež na pokutu
    Myslím, že natáčať priestory, ktoré sú bežne dostupné nemôže nik zakázať. Skôr ak by to použil na komerčné účely, tak by sa to možno mohlo napadnúť. Nikdy mi nik nezakazoval nakrúcať, pokiaľ to neboli nejaké špeciálne priestory. A koľkých hercov a osobnosti nafotili a ešte na tom aj zarobili

    My máme vo firme kamerový systém a nežiadali sme zamestnacov o súhlas. Na toto netreba súhlas, len povinnosť upozorniť, že sú priestory strážené kamerovým systémom. Pravdaže, nie sú v šatniach a ostatných osobných priestoroch...
    Naposledy upravil JAJA11 : 21.06.11 at 10:01

    Lipican je offline (nepripojený) Lipican

    Lipican
    Tak to neviem prečo mu nedajú pokutu asi preto že je im jednoduchšie poslať prečo hostí z terasy, lebo on nie len na nas vola policajtov ale aj na podniky okolo dokonca aj ktore su dalej. Asi nechcu aby aj na nich posielali nejakú kontrolu. Ale on natáča aj konkretne osoby a cielene aj to môže?

    Lipican je offline (nepripojený) Lipican

    Lipican
    ja myslím že na to aby niekto určil či sa porušuje alebo neporušuje nočný kľud, treba nejaké meranie, a mal by to byť asi nejaký štátny úrad.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lipican Pozri príspevok
    Tak to neviem prečo mu nedajú pokutu asi preto že je im jednoduchšie poslať prečo hostí z terasy, lebo on nie len na nas vola policajtov ale aj na podniky okolo dokonca aj ktore su dalej. Asi nechcu aby aj na nich posielali nejakú kontrolu. Ale on natáča aj konkretne osoby a cielene aj to môže?
    Do určitej miery môže. Pojednáva o tom obč. zákonník § 12. Viac sa o tom písalo tu:

    http://www.porada.sk/t112153-zvukovy...tizakonny.html

    Pokiaľ to nevadí osobe, ktorá je zaznamenaná (teda s tým súhlasí), tak môže.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Chobot Pozri príspevok
    Do určitej miery môže. Pojednáva o tom obč. zákonník § 12. Viac sa o tom písalo tu:

    http://www.porada.sk/t112153-zvukovy...tizakonny.html

    Pokiaľ to nevadí osobe, ktorá je zaznamenaná (teda s tým súhlasí), tak môže.
    Ak sused nahráva svoju záhradu a pritom zachytí rozhovor zo susedného pozemku? Je to nelegálne alebo nie je....
    Mne tu stále chýba názor druhej strany. Čo považuje za rušenie nočného kľudu. Mne osobne by vadila aj hlasná vrava, hlavne ak by bola pravidelne každý deň v čase keď idem spať a vďaka tomu nemôžem zaspať.... Veď tá záverečná o 22.00 hod je určená aj preto, že sa hotel nachádza v blízkostí obydlí.

    spor hotel verzus sused a nočný kľud

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.