Zavrieť

Porady

Výpočet m³ materialu komina...

Dobry den prajem,
chcel by som sa spytat ci by mi vedel niekto seriozne vypocitat m³ materialu komina z prilozenej dokumentacie. Dal som to dvom ludom vypocitat a rozdiel medzi nimi bol 60m³. Alebo mi poradit komu vseobecne znalemu, by som to mohol dat vypocitat? V pripade, ze by sa toho nirkto chytil tak dvere, vyduch a podobne netreba odpocitavat.

Dakujem Vam.

+ spodny obvod komina je 17m

img402.imageshack.us/img402/9900/imag0249f.jpg
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nedá sa to otvoriť.Pošlite mi odkaz súkromnou správou ja to zverejním.

    MichalM5 je offline (nepripojený) MichalM5

    MichalM5
    Nejde mi to poslat ani v SS, tak prepisem to najzakladnejsie...ak by nieco bolo treba doplnit napiste...

    - vyska 70m, spodny obvod komina 17m
    - priemer prieduchu v hlave komina 1m
    - horny priemer v drieku vonkajsi 1,78m vnutorny 1m
    - driek komina ja murovany z palenych kominoviek P250 na MVC a je rozdeleny na 9 stazi. Prva staz - soklova je vysoka 8ma ma konicky tvar. Dalsia cast drieku je navrhnuta ako konicka a ma konicitu 5%. Hrubka muriva jednotlivych stazi sa meni od 0,3 do 0,74 m.
    - Driek komina je od 0m do 30m chraneny z vnutornej strany vlozkou z kominoviek P250 na nadstavovanu maltu

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    podla toho co je udane v tej sprave sa to podla mna ani neda vypocitat, lebo jeden udaj odporuje druhemu. takto to vyzera aj na konicke vnutro, aleked beriem do uvahy hrubku steny od 0,3-0,74 tak uz len ten vrch robi rozdiel 18cm v priemere. a ked by mal byt ten komin stavany s konicitou 5% tak ten udany vrchny priemer by dosiahol uz vo vyske 36m
    Naposledy upravil alltracboy : 23.06.11 at 08:32

    MichalM5 je offline (nepripojený) MichalM5

    MichalM5
    Spodny priemer komina vonkajsi by mal byt 5,4m a vnutorny o 2metre menej resp. 3,4m. A vrch ma vonkajsi 1,78m vnutorny 1m. Ale treba ratat s tym ze spodok je o 25cm obohateny o vlozku takze teoreticky - 0,25m vlozka.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja si myslim, ze bez realneho projektu kde to bude aj nakreslene je to nevypocitatelne aby to malo aj nejaku vypovednu hodnotu, lebo nevies ci tam je realne zapocitana vlozka a do akej vysky ide..

    MichalM5 je offline (nepripojený) MichalM5

    MichalM5
    O taj vlozke je tam napisane vsetko co treba, a da sa to aj vypocitat, ale niesom stavbar a napriklad taka konicita mi nic nehovori. Preto nejdem nad tym majstrovat, lebo to potrebujem mat co najpresnejsie vypocitane.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    to pochybujem ze ti stavbar vypocita.. z toho sa to vypocitat neda, ale ked som si to nakreslil a spravil iste komromisy a nieco odhadol tak mi vyslo 367m3 tehal. co je to konicita iba tusim, ale pokial je to o kolko prercent sa to zuzuje tak to nesedi, lebo 5% je dost vela. Ale zrejme si tu konicitu zamienam so spadom..
    Naposledy upravil alltracboy : 23.06.11 at 14:25

    MichalM5 je offline (nepripojený) MichalM5

    MichalM5
    Uhm...vdaka za ochotu, ale zatial mas najmensi vysledok :c) ...1. clovek co mi to pocital, ma 440m³ (z toho vlozka 70m&#179 a 2. clovek ma cca 500m³ dokopy... :c)

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    no podla tohoto dokumentu kde je pisana konicita 6% urcite nebude konicita to co si myslim. http://www.fabriky.cz/kominy/k_skodovka_plzen/index.htm

    ja som si nakreslil zrhuba ten komin podla spodneho a vrchneho premeru a diery a podla toho som to vypocital.. cize aj ten sklon by mohol byt priblizne dobry. Ale to vyvlozkovanie netusim ci je zaratane v tej hrubke steny 0,75 alebo nie..lebo inak tam nieje zapocitane

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ale ked tak pozeram ked si k tomu mojemu pripocitas tych 70m3 na vlozku tak je to skoro rovnaky vysledok. 437vs440

    MichalM5 je offline (nepripojený) MichalM5

    MichalM5
    No 0,75 je bez vlozky...lebo vlozka kominovka P250 - 25cm tehla = 0,75+0,25 = 1m
    Takze sa dvaja ludia zhodli na 440 kubikov..to je dobry vysledok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.