Zavrieť

Porady

Odpisy

Evidujem v MRP-čku majetok. Ak si dám vyrátať daň z príjmu, tak ich/odpisy/ tam mám uvedené. Uvádzate ich ešte aj v penažnom denníku cez interný doklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Nerobím v MRP, pozri sa, či ti odpisy ťahá do daňových nákladov. Ja ich dávam do posledného riadku PD samostatným zápisom. Pozor, aby si nemala duplicitu.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    ak si dám tlačit peňažný denník, tak medzi výdavkami, ktoré ovpl.dan.základ to nemám a nemám to uvedené ani v súčtov "obratov a výnosou", ale vo výpočte z dane z príjmov to mám. Naozaj neviem, či to mám uviesť aj do peňažného denníka a na ten výpočet proste nebudem brať ohľad. Naozaj tu nikto nieje kto robí s MRP-čkom JU?

    Andrea2304 je offline (nepripojený) Andrea2304

    Andrea2304
    Jankaaa
    ak si dám tlačit peňažný denník, tak medzi výdavkami, ktoré ovpl.dan.základ to nemám a nemám to uvedené ani v súčtov "obratov a výnosou", ale vo výpočte z dane z príjmov to mám. Naozaj neviem, či to mám uviesť aj do peňažného denníka a na ten výpočet proste nebudem brať ohľad. Naozaj tu nikto nieje kto robí s MRP-čkom JU?
    Odpisy je potrebné zadať priamo do denníka a to samostatným zápisom.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    ja som to už nevydržala a zavolala som do firmy MRP a tam mi povedali, že do denníka nemám nič zadávať, že tú možnosť mi ponúkne pri ročnom prevode.

    ini je offline (nepripojený) ini

    ini
    Ja to robim vzdy na konci roka a to tak, ze v penaznom denniku mas tlacitko "funkcie", dole mas poledny riadok "rocny prevod" a tam je okrem prevodu "zaradenie rocnych odpisov HNDM". Na to kliknes a zauctuje ti odpisy do penazneho dennika. Len ich musis mat dobre zvolene v pomocnej knihe.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Robím PU v MRP Windows, chcela by som vytlačiť karty dlhodobého majetku,ale tlačí mi len zoznam majetku. Dá sa také niečo vytlačiť?
    ďakujem

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Do akých skupín patrí
    a.) mot.vozidlo - nákladný automobil (úžitkové vozidlo) ?
    b.) prístroj - laserová centrovačka ???

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Anonymka
    Do akých skupín patrí
    a.) mot.vozidlo - nákladný automobil (úžitkové vozidlo) ?
    b.) prístroj - laserová centrovačka ???


    Doplň užitočné zaťaženie automobilu a k prístroju popíš sa čo s ním prevádza .

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    No nákladný automobil je konkrétne Peugeot Partner, a ten prístroj je centrovačka - centrujú sa ňou spojky, atď (my sa zaoberáme opravou čerpadiel a pod.)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    MV 1.odpisová skupina Pol.1-27 KP 34.10.2 odpisuješ 4 roky

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Centrovačka - 1 odpisová skupina Pol. 1-24 KP 33.2 - Meracie , kontrolné,testovacie,navigačné a iné prístroje a zariadenia .

    Z môjho pohľadu by som to asi zaradila sem , ale ak sa mýlim , nech ma niekto opraví .

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Aj ja som myslela na tie skupiny, len som si nebola istá. Vďaka za usmernenie a o potvrdenie. Pekný deň!

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    Ahojte, vie mi niekto povedať prečo mi v "Evidencii majetku" MRP Win PU , pri zadani nového majetku nachce vypočítať odpisy?/ ani daňové a ani účtovné/
    Ako mám postupovať?
    Ďakujem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nastav sa na agendy - pomocné knihy - majetok. Tam si nadefinuj majetok ktorý chceš zaevidovať. Keď niečo nebudeš vedieť ozvi sa.

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    Ahoj mysimis, ďakujem za odpoveď no aj tak mi to nie je jasné.
    Postup ktorý si mi poslala plati pri PU v MRP Win? Alebo platí pri "Evidencia majetku" MRP Win?
    Skúšala som to a ono by sa mi to hodilo slôr pri PU. Takto si to myslela?

    Pekný deň

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    áno jedná sa o MRP Win PÚ - tak si aj zadala otázku. Prečo Ti to nesedí?

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    ..nie,že mi to nesedí, len mi to nebolo jasné.
    Zadala som si to podľa Tvojho návodu a vypočítala som to a čo ďalej?
    To mi bude slúži pre výpočet odpisov daňových a aj účtovných ročných a zaúčtujem to cez ID jednorázovo alebo musím to rozdeliť po mesiacoch?
    Je to trochu ...otázka no aby mi to bolo jasné.

    Ďakujem pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.