Zavrieť

Porady

Zaslanie rozsudku do koľko dní ?

Prosím Vás do koľko dní je súd povinný zaslať písomne rozsudok . Ak máte s tým niekto skúsenosť , popíšte . Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prosím skúste napísať .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    p o s ú v a m

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Občiansky súdny poriadok - OSP pre sudcu nestanovuje žiadnu lehotu do kedy má vyhotoviť rozhodnutie. Ak by to však veľmi dlho trvalo, ale veľmi potom existuje zákon na ochranu občana pri nečinnosti súdu, kde sa dajú získať za to nejaké korunky napr. taká nemajetková újma.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Sorry, sorry. Zobrala som si do rúk OSP - viď ust. §158 ods. 4 - rozsudok sa vyhotoví a odošle do 30 dní odo dňa jeho vyhlásenia; vo veciach týkajúcich sa maloletých detí sa rozsudok vyhotoví a odošle do desiatich dní odo dňa jeho vyhlásenia. Tá druhá veta v mojom vyššie uvedenom príspevku naďalej platí. Pardóóón.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rada
    Sorry, sorry. Zobrala som si do rúk OSP - viď ust. §158 ods. 4 - rozsudok sa vyhotoví a odošle do 30 dní odo dňa jeho vyhlásenia; vo veciach týkajúcich sa maloletých detí sa rozsudok vyhotoví a odošle do desiatich dní odo dňa jeho vyhlásenia. Tá druhá veta v mojom vyššie uvedenom príspevku naďalej platí. Pardóóón.

    Mne sa hlavne jedná o maloleté dieta . 15.decembra 2005 bol vyhlásený rozsudok a dodnes neprišiel poštou .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rada
    Občiansky súdny poriadok - OSP pre sudcu nestanovuje žiadnu lehotu do kedy má vyhotoviť rozhodnutie. Ak by to však veľmi dlho trvalo, ale veľmi potom existuje zákon na ochranu občana pri nečinnosti súdu, kde sa dajú získať za to nejaké korunky napr. taká nemajetková újma.
    Rada nemáš link , kde by som sa dopátrala na OSP ?

    acho je offline (nepripojený) acho

    acho
    je to zakon c. 301/2005 Z.z. ...v odovodnenych pripadoch moze byt tato lehota predlzena na dvojnasobok, t.j. 20 alebo 60 dni

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Zita5
    Rada nemáš link , kde by som sa dopátrala na OSP ?


    alebo ešte môže byť : www.zakon.sk

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    rada
    Občiansky súdny poriadok - OSP pre sudcu nestanovuje žiadnu lehotu do kedy má vyhotoviť rozhodnutie. Ak by to však veľmi dlho trvalo, ale veľmi potom existuje zákon na ochranu občana pri nečinnosti súdu, kde sa dajú získať za to nejaké korunky napr. taká nemajetková újma.
    Sorry, ale ZASADNY NESUHLAS!
    Podľa § 158 ods. 4 O.s.p. „rozsudok sa vyhotoví a odošle do 30 dní odo dňa jeho vyhlásenia“. u rozhodnuti tykajucich sa maloletych su lehoty este kratsie. v zmysle § 62 ods. 1 zákona SNR č. 757/2004 o súdoch mozes predsedovi sudu podat staznost na prietahy v konani, ak nebolo rozhodnutie vyhotovene v pisomnej forme v zakonom stanovenej lehote.
    Podanie tejto staznosti je podmienkou vyzadovanou ustavnym sudom pri podani ustavnej staznosti - v pripade, ak tvoja staznost zostane nevybavena, alebo napriek nejakej "odveci" odpovedi sa rozsudku nedockas. Vtedy mozes podat na ustavny sud staznost na porusenie svojich prav (ludsky povedane na "prietahy v konani"), v ktorom mozes ziadat aj financne odskodnenie. Ak vsak staznost predsedovi sudu povedie k zelanemu vysledku (doruceniu rozhodnutia), konanie na ÚS je bezpredmetne, pretoze naprava dosiahnuta bola a porusenie prava uz netrva.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    okrem staznosti adresovanej predsedovi sudu skus este oslovit kolizneho opatrovnika ktory bol dietatu stanoveny - aj oni by mali mat zaujem na ochrane prav deti. Byva to bud sudny tajomnik, alebo pracovnicka ÚPSVaR (teda ludsky povedane "pani zo socialneho"), ktory dieta v konani zastupoval.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Rozsudok bol vyhlásený ohľadom výživného 15.decembra 2005 a dodnes nie je doručený . Údajne že sudkyňa bola chorá .

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    To elli prísp. 12. Pochybila som a ihneď v nasledovnom príspevku som to napravila. Len môj pochybený príspevok som nevedela vymazať. Preto som sa aj ospravedlnila. V nasledovnom prísp. som sa odvolala práve na uvedený § OSP. OK?

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    rada
    To elli prísp. 12. Pochybila som a ihneď v nasledovnom príspevku som to napravila. Len môj pochybený príspevok som nevedela vymazať. Preto som sa aj ospravedlnila. V nasledovnom prísp. som sa odvolala práve na uvedený § OSP. OK?
    Jasne - OK, a sorry.
    Práve chcem uplatniť nemajetkovú ujmu za doručenie rozsudku po 6 mesiacoch od vyhlásenia rozsudku. Neviete mi poradiť primeranú výšku nemajetkovej ujmy? Jedná sa o problém s odňatým invalidným dôchodkom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.