Zavrieť

Porady

oznámenie DÚ číslo účtu

Chcem sa spýtať, či som povinná ohlásiť číslo účtu na DÚ.
Mám novo založenú sro, ako firma som na DÚ samozrejme registrovaná,
ale keď som zakladala firmu ešte som nemala podnikateľský účet. Ten som si zriadila až po mesiaci.
Ak treba ohlásiť čú, stačí to písomne (je na to predpísané tlačivo), alebo treba osobne??

Ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka povinnosť nahlasovať, odhlasovať a oznamovať zmenu čísla účtu má len PLATCA DPH cez toto tlačivo:
    https://pfseform.financnasprava.sk/F.../form.522.html

    ak nie si platca DPH, nemáš túto povinnosť.
    Kováczová Takže ak SZČO, neplatca DPH zmení účet (z dôvodu zrušenia banky), nemusí nahlasovať na DÚ? Viem, že to bola povinnosť, je to nejakým zákonom zrušené? A ešte by som sa rada opýtala, či je povinnosť nahlasovať zmenu účtu na sociálnu poisťovňu a zdravotnú poisťovňu? Ďakujem.
    kn-alka nie je povinnosť, ale ak očakávaš od nich nejaký preplatok, nebudú vedieť, kam ho poslať.

    čo sa týka DÚ ak si pozrieš tlačivo Registrácia na daň z príjmov, daň z pridanej hodnoty a daň z poistenia, už v ňom nie je kolonka na číslo účtu ako bola pred tým. Zmena zákona tuším z roku 2020.

    Potom v roku 2021 niekedy v októbri-novembri zaviedli povinnosť nahlasovať č.účtu platiteľom DPH.
    Fany Ďakujem kn-alka
      zbaliť

    oznámenie DÚ číslo účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.