Zavrieť

Porady

Trhanie zubov-má vplyv na hojenie rán ročné obdobie/teplota ?

ahojte, poraďáci, má niekto skúsenosti alebo vedomosť o tom, či má vplyv na hojenie rán po vytrhnutí zubov ročné obdobie ? majú mi totiž za 2 týždne trhať 2 zuby a kolegyňa ma upozornila, vraj si to nemám dať robiť v lete ak nemusím, jednak je to pred dovolenkou a v teple sa tak rany rýchlo nehoja a navyše ak vzniknú komplikácie na dovolenke v zahraničí, o tom ani nechcem uvažovať, čo by ma to stálo peňazí aj nervov.
Dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    vanda233 Pozri príspevok
    ahojte, poraďáci, má niekto skúsenosti alebo vedomosť o tom, či má vplyv na hojenie rán po vytrhnutí zubov ročné obdobie ? majú mi totiž za 2 týždne trhať 2 zuby a kolegyňa ma upozornila, vraj si to nemám dať robiť v lete ak nemusím, jednak je to pred dovolenkou a v teple sa tak rany rýchlo nehoja a navyše ak vzniknú komplikácie na dovolenke v zahraničí, o tom ani nechcem uvažovať, čo by ma to stálo peňazí aj nervov.
    Dakujem vopred.
    Je pravda ze sa rany v lete horsie hoja, ja som takto pred 2 rokmi dostala zapal okostnice, ani antibiotika ani nic mi nedokazali pomoct a zapalu som sa nezbavila. Zub mi trhali v auguste, zakazali vykonavat fyzicku aktivitu, zdrzovat sa na slnku, jest teple jedla.

    Pri trhani zubu si vsak neviem povedat ze s tymto pockam do zimy. To neni ako farbenie vlasov po letnej dovolenke...

    vanda233 je offline (nepripojený) vanda233

    vanda233
    dakujem, buchac, ale toto som si doslova aj ja nasla na primar.sk.Ma niekto nieco z vlastnej hlavy a vlastnej skusenosti?
    vdaka

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Mne trhali zub tiež v lete, 2 dni som jedla iba zmrzku - rovno z veľkého balenia veľkou lyžicou... na ranu po vytrhnutí som si po umytí zubov dávala gel, ktorý sa dáva i malým deťom pri prerezávaní zúbkov - rana sa zahojila dosť rýchlo, pokiaľ ma to bolelo viac - dala som si Nalgesin

    stonka je offline (nepripojený) stonka

    stonka
    Otáľala som s vytrhnutím jedného zuba a tak namiesto jedného museli ísť von tri a to môžem byť rada, že sa mi hnis nedostal do krvného obehu...
    Po dovolenke by som na tvojom mieste hneď zašla k zubárovi.

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    corsodil je po vytrhnuti zubu, to ti aj zubar povie isto, ja som si s nim vyplachoval to miesto vytrhnutia 3 krat denne, trhali mi zub cez leto, do 3 dni to bolo ok, samozrejme ze som prve dva dni nefajcil viac som uz nevydrzal

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    má, v lete je to horšie..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vanda233 Pozri príspevok
    ahojte, poraďáci, má niekto skúsenosti alebo vedomosť o tom, či má vplyv na hojenie rán po vytrhnutí zubov ročné obdobie ? majú mi totiž za 2 týždne trhať 2 zuby a kolegyňa ma upozornila, vraj si to nemám dať robiť v lete ak nemusím, jednak je to pred dovolenkou a v teple sa tak rany rýchlo nehoja a navyše ak vzniknú komplikácie na dovolenke v zahraničí, o tom ani nechcem uvažovať, čo by ma to stálo peňazí aj nervov.
    Dakujem vopred.
    Záleží aj od okolností okolo extrakcie , sú rôzne príčiny ( zdravotné ,estetické , alebo súvisiace s inou príčinou .......)
    Nikto si predsa nechce nechať trhať zuby. Preto je rešpekt, ktorý tomuto zákroku predchádza dobre pochopiteľný.
    Extrakcia sama sa však pri odbornom prevedení javí väčšinou ako málo komplikovaná. Zubný lekár podá v špecifickom prípade ešte vysvetelnia a prípadne bolesť tíšiace lieky na cestu. Ak sa človek zriekne alkoholu, nikotínu, kofeínu a teínu na čo najdlhšie, avšak prinajmenšom na jeden deň, nastane dobré hojenie rany. Opuch zmierňuje chladenie obtočeným chladným predmetom, takže strata zubu často nie je navonok vôbec nápadná.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vanda233 Pozri príspevok
    dakujem, buchac, ale toto som si doslova aj ja nasla na primar.sk.Ma niekto nieco z vlastnej hlavy a vlastnej skusenosti?
    vdaka
    Táto veta - otázka je podstatná ....
    Záleží aj od okolností okolo extrakcie , sú rôzne príčiny ( zdravotné ,estetické , alebo súvisiace s inou príčinou .......)
    ?????????????????????????????????????????????????? ????

    Vlastná skúsenosť ???
    Nech sa Ti páči - prosím ...

    Mne osobne trhali zuby nasledovným spôsobom - postupom :
    - pondelok ráno odber krvi
    - utorok boli výsledky
    - v stredu ráno pichnutie dvoch injekcií kvôli určitým dôvodom
    - následne - do hodiny sadnúť do kresla
    - injekcijka - oblbovák
    - resekcia
    - zašitie rany
    - týždeň preventívne brať antibiotiká

    ( termíny boli zladené )


    Je v podstate úplne jedno , kedy sa vyrve zub ...ak by nemusel akútne von , tak rozhodne by som to ale pred dovolenkou neriešil ...


    Stačia aj tieto skúsenosti z môjho " posedenia " u zubára ????... doslovne je to aj z mojej hlavy ...dokonca

    Trhanie zubov-má vplyv na hojenie rán ročné obdobie/teplota ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.