Zavrieť

Porady

Podvod cez internet.

Dobry den,

viem, ze tu je uz viac podobnych tem, zaujimal by ma ale nazor na moj problem, popripade ako postupovat:

pred nejakou dobou som nasiel na nemenovanom fore inzerat na pocitac v dobrej cene a kedze som v tej dobe surne pocitac potreboval, tak som sa nan ozval. Ponukal ho clovek zijuci zrejme v UK (mal UK banku - Barclays), hovoriaci ale CZ. Vymenili sme si zopar mailov a vyzeral byt seriozny, poslal aj fotografie.
Samozrejme, ze som mu nechcle poslat peniaze vopred na ucet a tak som mu navrhol, aby mi pocitact poslal dobierkou s poistenim cez FedEx. Zistoval, ci to bude mozne a vraj by potreboval mat podnikatelsky ucet, tak to poslal nakoniec cez firmu, v ktorej pracuje. Tym padom mi nevedel hned poslat doklad o zaslani - cislo zasielky. Sluboval ale "zajtra... zajtra.. " no nic neposielal a o par dni neskor som dostal email od jeho "spolubyvajucej", ze je v nemocnici. Mal som mu napisat sms na jeho cislo, ktore samozrejme neexistuje.
Bol som preto ihned v banke opytat, ci sa s tym nieco da robit, no kedze platba prebehla, tak je vsetko v poriadku. Tak isto mi nemoze poskytnut ani jeho udaje, to vedia vydat len policii.
Urcite teda pojdem podat aj tresnte oznamenie, ale rad by som vedel, ci sa v tejto veci da urobit este nieco viac, kedze ide o 1000Eur. Vie sa policia dostat k jeho skutocnym udajom ? Sancu, ze peniaze dostanem, nevidim velku.

Dakujem vopred z vase rady.
T.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.