Zavrieť

Porady

Country hudba

Téma o pohodovej muzike v štýle country. Príspevky, vídea, atď.
Usporiadat
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Oki, veď si myslim, že sa ti neprejedlo, len včera trocha asi podľa toho čo si písala.
Čo povieš na video o Vančurovi. Riadne sa skazil, hovori tam, že vypil 18 hektolitrov koňaku ešte keď bol bujarý. Vidieť to na jeho tvári ani som ho nespoznal, keď porovnam videa spred 20-30 rokov dozadu.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
toto je moja oblubena velmo
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no alkohol nikomu nepridá, len pokazí..ešteže sú zašanované tie dávnejšie videá,teraz by už takú šantu nevyrobil..hm...mám platne ešte od Rangers, Plavcov som ale mala radšej-teda neviem prečo,asi som bola dospelejšia...
Naposledy upravil pepsikova : 29.06.11 at 23:09
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..jarík,neviem si spomenúť na slová ale chodí mi po rozume dnes pol dňa pesnička,spieva sa v nej o zelených pláňach: ...vlak hned ten ranní ji u nás zastaví...nemáš?..
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

pepsi je to ona?
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dve hodiny ju hladám pod všetkými možnými kombináciami...aj zelené pláne mi vyhodilo, ale len od Asonance (tou som žila predvčerom večer, asi 16x po sebe šla)...a vôbec som ju nepripisovala Jožíkovi Zímovi...tiež úžasný hlas...

cmuky jožka....
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda







"povinná výbava" - super country odrhováky
3 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

ešte trochu nostalgie
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...Waldík..nebudem rozpisovať, všetci dobre poznáme nádherný hlas a spústu jeho piesní..vyrastali sme s nimi, boli rôzne, ale všetky chytľavé na melódiu,ktorá vírila a motala nám hlavy..teda aspoň mne, je dosť pesničiek, ktoré soieval Waldík, ktoré mi navracajú spomienky na to, čo som práve robila, keď som počula jeho spievať...dodnes mi pieseň "Ráno" hladí dušu a som ochotná ju púšťať dookola (ako, nakoniec,všetky, ktoré ma dolapia za srdce)...Pojď se mnou, lásko má, bola jedna z mojich svadobných..
... ..

...no a keďže Waldíkov hlas pasoval nielen na prepísané talianske kantilénky, country v jeho podaní bolo iné kafe,než ostatných..pre ten jeho úžasný hlas..



...to možno ani nie je čisté country,čo on spieval, ale kto by to dnes rozlišoval..ja nie..




..a teší ma, že sú ešte amatéri, ktorí spievajú jeho pesničky na opekáčoch a rôznych stretnutiach...

...toto sa ani nedá zabudnúť...



..
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..úžasný hlas..nádherná pieseň....a spomienky..

1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a hit!...




..a keď som bola teraz na dovolenke, no tak vyvesená na 12 šteblíku dreveného rebríka, čerešne na dosah- a keď som náhodou mala prázdnu hupusu, refrén tejto pesničky bolo počuť na celé okolie..(šťastie, že okolo nikto nebýval)...
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri



3 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Pepsik, tejto teme som dal nazov ,, Country hudba ,, , ale ako pises nebudeme tu rozlisovat cistotu country ci je prave, neprave atd.

Je to tema pre vsetky zanre ako folk, bluegrass, cajun, mariachi, atd.

Samozrejme vitany je aj nejaky komentarik k videu ako si napisala ty dnes o Waldovi, nech to nebude suchoparne len iba o videach. Ocenujem ako uzitocne.
Naposledy upravil jarecko : 09.07.11 at 21:43
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Pridam Pepsik jeden rozdiel: El Paso a Feleena z El Pasa su dve podobne piesne skoro o tom istom.

Jeden posluchac z You Tube pise toto:

Feleena je jeden z mála případů, ne-li jediný (aspon o kterým vím), kdy dvě písně popisují jeden příběh lásky číšnice z El Pasa a jejího milého - jednou ovšem z pozice onoho muže, „kterej jinej než ty co dřív znala se zdál“ - to je El Paso, podruhý je to příběh dívky, kde se ovšem její milý taky vyskytuje - a to je Feleena z El Pasa, která začíná: Z vojenské stanice, tam, poblíž hranice... V obou případech kongeniálně přebásnil texty Martyho Robbinse Jan Vyčítal






Tu by mala byt cela, v tej vyssie chyba jedna sloka



Po anglicky, spieva Marty Robbins



Naposledy upravil jarecko : 01.07.11 at 00:04
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Willie Nelson
Jedna z najväčších žijúcich legiend americkej county.

On the Road Again

Willie Nelson & Norah Jones

Willie Nelson and Shania Twain, Blue eyes crying in the rain

Willie Nelson, Ray Charles - Seven Spanish Angels ..best version
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Môj obľúbený Kenny Rogers, predaných vyše 100 miliónov nahrávok, to hovorí za všetko.


The Gambler

Lady

Ruby

Kenny Rogers & Kim Carnes-Don't Fall in Love with a Dreamer

Kenny Rogers & Sheena Easton - We've Got Tonight

Kenny Rogers & Dolly Parton - Islands in the stream
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Waylon Jennings
Veľmi sa mi páči jeho farba hlasu. Obsadil 5. priečku v ankete CMT - Country music television 40 nejlepších country zpevákov.

Are you sure Hank done it this way

S manželkou Jessie Colter "I Ain't The One"

Waylon Jennings & Hank Williams Jr - The Conversation

Waylon Jennings & Willie Nelson - Good Hearted Woman (1975)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Don Williams, veľmi pohodová muzička, už sa na neho môžeme pozerať len dohora, alebo skôr on zhora na nás.


Some broken hearts

Gypsy woman

You're My Best Friend

I Believe In You

Good Ole Boys Like Me
Naposledy upravil Marína : 01.07.11 at 18:28
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A čo tak trochu country love songs?

Tammy Wynette v polovici 60.-70. rokov považovaná za 1. dámu country. Dvojnásobná držiteľka Grammy.
stand by your man --- tammy wynette


Duo The Judds(matka s dcérou Naomi & Wynonna). 5x Grammy Awards.
The Judds - Love Can Build a Bridge


John Denver v 70. rokoch jedným z najpredávanejších country spevákov nazývaný aj básnik planéty.
John Denver - Annie's Song
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jedna perlička, Telly Savalas "Some Broken Hearts Never Mend"
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať