Zavrieť

Porady

Strih živého plotu

Prosím Vás, vedeli by Ste mi poradiť ohľadom strihania živého plota? Jedni hovoria že hocikedy, iní, že to nie je jedno v ktorom období budem strihať, a dokonca aj na nete som našiel rôzne názory.
Čo by Ste mi poradili z vlastných skúseností?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    * Živé ploty z listnatých drevín a krov sa strihajú trikrát do roka – v období vegetačného pokoja, v júni a koncom júla alebo začiatkom augusta.

    * Živé ploty z ihličnanov sa tvarujú len na jeseň alebo v predjarí.

    * Na jar kvitnúce druhy sa strihajú hneď po odkvitnutí, pretože kvitnú vždy na jednoročných výhonoch.

    * Vždyzelené kry môžete upravovať od septembra až do prvých mrazov.

    viac tu:
    http://mojdom.zoznam.sk/cl/10098/930...plot-v-zahrade

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Strihanie živého plota by malo byť robené s citom, keďže ide o to, že má slúžiť na ozdobu a čerstvo ostrihaný nemusí byť práve najkrajší. Strihanie živého plota je však dôležité ak chceme aby bol hustý. Nebojte sa strihania a strijte preto často a veľa. Čím viac striháte, tým viac bude rásť. Po ostrihaní je dobre zabezpečiť vlhko, prípadne pohnojiť aby mal s čoho bujne rozkonáriť...
    Počas vegetácie kedykoľvek ak viete zabezpečiť vlhko. Do zimi pekne obrastie a rany sa zhoja, takže žiadny strach.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Nám záhradník vravel, že do augusta kedykoľvek sa nám to zdá vhodné, že to treba zrovnať. Potom už nie, aby mal čas do zimy sa "spamätať". Ostatné ako píše wabi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.