Zavrieť

Porady

zistenie poberateľa dôchodku

Caute poradaci...
Da sa nejakym sposobom zistit, ci zamestnanec je zaroven aj poberatelom dochodku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    mako24 Pozri príspevok
    Caute poradaci...
    Da sa nejakym sposobom zistit, ci zamestnanec je zaroven aj poberatelom dochodku?
    Pýtaš sa ako zamestnávateľ?
    Ak áno a jedna sa o Vášho zamestnanca-musíš byť o tom informovaná. Pri vybavovaní dôchodku bol potrebný ELDP.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Spýtať sa zamestnanca, dať mu podpísať Vyhlásenie k zdaneniu, kde je povinný uviesť, či je poberateľ dôchodku a akého. vyhlásenie podpisuje pri nástupe do zamestnania, k 1.1. bežného roka a všetky zmeny je povinný hlásiť zamestnávateľovi.

    mako24 je offline (nepripojený) mako24

    mako24
    pytam sa ako zamestnanec... mam totiz pocit, ze kolega, ktory minuleho roku dosiahol dochodkovy vek (ale neviem ci aj pobera starobny dochodok), je u zamestnavatela "preferovany", na ukor ostatnych. Jedna sa konkretne o skolstvo, t.j. ma vyssi uvazok hodin, ako niektori ini zamestnanci.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    mako24 Pozri príspevok
    pytam sa ako zamestnanec... mam totiz pocit, ze kolega, ktory minuleho roku dosiahol dochodkovy vek (ale neviem ci aj pobera starobny dochodok), je u zamestnavatela "preferovany", na ukor ostatnych. Jedna sa konkretne o skolstvo, t.j. ma vyssi uvazok hodin, ako niektori ini zamestnanci.
    a Ty čo chceš s tým urobiť? Neznamená, že poberateľ dôchodku musí ukončiť PP. Čo keď si ho z-ľ váži, je s ním spokojný a preto je to tak.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mako24 Pozri príspevok
    pytam sa ako zamestnanec... mam totiz pocit, ze kolega, ktory minuleho roku dosiahol dochodkovy vek (ale neviem ci aj pobera starobny dochodok), je u zamestnavatela "preferovany", na ukor ostatnych. Jedna sa konkretne o skolstvo, t.j. ma vyssi uvazok hodin, ako niektori ini zamestnanci.
    .. však sa ho na to opýtaj
    .. a aj keď je poberateľom dôchodku - je takým istým zamestnancom ako ostatní .. a ešte ak je zamestnávateľ s ním spokojný (a ešte má aj nižšie náklady na poistné)

    ja si myslím, že dôchodok poberá (veď to by veru bola chyba nepoberať... ak už má dôchodkový vek)
    Naposledy upravil Katy a R : 01.07.11 at 17:00

    zistenie poberateľa dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.