Zavrieť

Porady

Uvažujem o kamennej predajni s detskou obuvou

Myslíte si že je to dobrý nápad? Končí mi materská a chcela by som si opať otvoriť kamennu predajňu,mala som obchodík s detským oblečením 3 roky ale bola som stále stratová.Teraz uvažujem o predajni s obuvou,predsa len si myslím že topánky každy rodič kupi svojmu dieťatku nové ako oblečenie.Budem vďačná za každy názor,ide o to že sa bojim znova začať podnikať nakoľko manžel mi povedal že ak budem znovu neuspešná s podnikaním skončím.Všimla som si že všetci chodia nakupovať do nakupnych centier ako do takých malých obchodíkov čo su napr.v panelákoch a ja mám vyhliadnuty priestor na obchodík v paneláku blízko zástavky autobusu,tak teraz neviem či to mám skusiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    pepsikova Pozri príspevok
    ..nebudem ťa odhovárať, lebo nepoznám podmienky ani prostredie kde bývaš..ale, ja som robila podnikateľský zámer k maturitnej práci, práve o otvorení obchodu s obuvou, širším sortimentom, ako máš ty..prieskum a rozhovory so známymi, čo majú obchody kamenné v nákupných centrách ma presvedčili, že keby to malo byť naozaj, nie iba ako práca na známku, nikdy si obuv neotvorím...ani prostredie, kde som ja prácu "posadila",by mi neprinieslo prosperitu...a ty, ak máš platiť prenájom priestorov, nakúpiť tovar,denne tam sedieť a nemať z toho zisk-tak by som porozmýšlala, čím rozšíriť ten sortiment, aby si z toho vyžila...samotná detská obuv je dosť drahá aj pri nákupe z veľkoskladu,plus zdražie percentami, ktoré ty pridáš,tak aby ti príjem nezožrali dane a ty budeš na suchu..a možno stratová..
    Presne tak, samotná obuv je podľa mňa málo. Určite by som pridala odevy, možno nejaké hračky, knižky - proste všeličo pre deti.

    zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

    zubro85
    obdivujem ľudí čo sa po takej skúsenosti pustia znova podnikať

    podľa mňa nieje dobré zamerať sa len na takú úzku skupinu zákaznikov, teda ak niesi z veľkého mesta a nemáš ten priestor niekde na sídlisku (zastávka môže byť kdekoľvek), možno by sa dalo k tomu zapojiť hračky pre také malé deti, to by potom šlo jedno s druhým

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    zubro85 Pozri príspevok
    obdivujem ľudí čo sa po takej skúsenosti pustia znova podnikať

    podľa mňa nieje dobré zamerať sa len na takú úzku skupinu zákaznikov, teda ak niesi z veľkého mesta a nemáš ten priestor niekde na sídlisku (zastávka môže byť kdekoľvek), možno by sa dalo k tomu zapojiť hračky pre také malé deti, to by potom šlo jedno s druhým

    ja som niekoľko rokov účtovala jednu detskú predajňu na bratislavskom sídlisku. Bolo to ešte pred tým, ako sa otvorilo prvé nákupné centrum. Keby som nevedela, že žijú z manželových peňazí a manžel to dotuje ako drahého koníčka svojej manželky (aby mal od nej trochu pokoj na svoje aktivity ), tak sa aj čudujem, prečo to robí, keď je permanentne v strate.

    možno skúsiť začať predávať na internete, ani nemusí byť priamo eshop, existujú aj iné možnosti.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..nebudem ťa odhovárať, lebo nepoznám podmienky ani prostredie kde bývaš..ale, ja som robila podnikateľský zámer k maturitnej práci, práve o otvorení obchodu s obuvou, širším sortimentom, ako máš ty..prieskum a rozhovory so známymi, čo majú obchody kamenné v nákupných centrách ma presvedčili, že keby to malo byť naozaj, nie iba ako práca na známku, nikdy si obuv neotvorím...ani prostredie, kde som ja prácu "posadila",by mi neprinieslo prosperitu...a ty, ak máš platiť prenájom priestorov, nakúpiť tovar,denne tam sedieť a nemať z toho zisk-tak by som porozmýšlala, čím rozšíriť ten sortiment, aby si z toho vyžila...samotná detská obuv je dosť drahá aj pri nákupe z veľkoskladu,plus zdražie percentami, ktoré ty pridáš,tak aby ti príjem nezožrali dane a ty budeš na suchu..a možno stratová..

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Ja keby som mala teraz malé deti a bývala by som na sídlisku, privítala by som, keby tam bola predajňa dobrej obuvi (aj oblečenia) - nie tie šmejdy od Vietnamcov, lebo zlou obuvou sa môže narobiť veľa zla u detí (nevhodný tvar deformujúci nôžku, škodlivé materiály, v ktorých sa noha potí alebo z ktorých môže dieťa dostať alergiu).
    Trepať sa do nákupného centra by sa mi nechcelo. Lenže teraz je taký trend, že sa tam rodiny (alebo len mamičky-kamarátky) vyberú aj na pol dňa.
    Je zase ale pravda, že obuv sa nekupuje tak často ako odevy... takže možno to spojiť...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..však to je práve to, že má dať matka 30-40€ za kvalitné topánočky, z ktorých dieťa za mesiac vyrastie, si rozmyslí a kúpi šmejd...lebo nie všetky majú na značkové "na vychýr"- aby bolo vidieť, že na to majú...že deti trpia, to už ide nejako bokom...preto by som uvažovala o "míňajúcom"sa tovare k obuvi...

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    pepsikova Pozri príspevok
    ..však to je práve to, že má dať matka 30-40€ za kvalitné topánočky, z ktorých dieťa za mesiac vyrastie, si rozmyslí a kúpi šmejd...lebo nie všetky majú na značkové "na vychýr"- aby bolo vidieť, že na to majú...že deti trpia, to už ide nejako bokom...preto by som uvažovala o "míňajúcom"sa tovare k obuvi...
    Ja viem, že financie donútia kúpiť aj nekvalitný tovar... bohužiaľ.
    Podľa mňa to nemusia byť značkové topánočky, ale proste zdravé slovenské (české...), rokmi overené... ale mám dojem, že tých slovenských výrobcov nejako ubúda a vytláčajú ich lacní z Ázie a pod.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..ja som robila orientačný prieskum medzi výrobcami detskej obuvi u nás i v čechách,dobré detské topánky do veľkosti 30 vyrábajú len asi dve firmy,a to sú také, kde je osadená aj ortopedická vložka pre lepšie formovanie detských nôžok..a to sa dnes v tých šítových topánkach nevidí, hodci je to dôležité..no a také topánočky nie sú lacné ani na nákup, nie to ešte na predaj...lacnejšie vyjde objednať si väčšie množstvo z cudziny ako nakúpiť u nás...ale tam zas musí mať zmapované, ako je to s reklamáciami, dodacie lehoty, financie na prevzatie- kopa vecí...ale mne vyšlo výrazne finančne lepšie, ako nakúpiť doma u výrobcu..
    ..ešte jedna z možností, že ak má nejakú známu firmu v okolí, kde sa šijú topánočky pre deti, urobiť s nimi zmluvu o predaji ich značky a predávať ich tovar,tým pádom môže mať zlavy na nákupe...

    sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

    sasenkak
    Zaleži v akom meste by to bolo,aj my mame autobusovu zastavku,ale veľa ľudí sa tu teda nepremelie
    Moje postrehy z nakupovania detskej obuvi: Najčastejsie nakupujem cez net,len potrebujem vediet vnutornu dlzku topanocky, čo býva niekedy problem.
    A najvacsi problem mam zohnat sportovu znackovu obuv pre teenegerov. Do velkosti 20 je toho neurekom,medzi tým nič a potom zase az od cisla 36 .A vysvetlite 13-tke,že nech si namiesto "adidasiek " kupi kvalitne tenisky od slovenskeho vyrobcu

    Kamenna predajna len čisto s detským sortimentom sa mi nejako nevidi,urcite by som rozsirila sortiment a nemusi to byt zrovna sortiment pre deti,mozno by som sla do obuvi aj pre zeny.

    Rasťo74 je offline (nepripojený) Rasťo74

    Rasťo74
    Bolo tu veľa názorov a ja ti dávam len jeden, robím v biznise 16 rokov - odevy, obuv - 9 rokov, detskú obuv momentálne vypredávam za 5 € proste detskú vypúšťam. Moja rada znie ak máš pár € tak si ich uži. Do detskej obuvi určite nie - kvalitná detská obuv veľkosť 18-22 stojí 25€ až 40€ kto ti to kúpi, ked zoberieš sériu ostanú ti kraje alebo zle predávané čísla a si na 0.
    Takže niečo iné ale nie detskú obuv.

    michaelo je offline (nepripojený) michaelo

    michaelo
    Ďakujem všetkým za názory.Aby som to upresnila pred materskou som mala obchodík s detským oblečením,bola som viac stratová ako zisková.Stále som to dotovala s úspor.Vtedy som ešte nebola vydatá,boli to moje peniaze a živila som samu seba.Ale teraz mám deti,domácnosť,oveľa vačšie výdavky a tak je pochopiteľné že sa bojím riskovať.Ten obchodík som mala na veľkom sídlisku v Bratislave,na viditeľnom mieste.Len ten obchodík bol veľmi maličky a veľa tovaru sa tam nezmestilo.Najhoršie boli dni keď pršalo alebo v zime,a sedieť som tam musela.Bude asi najlepšie keď sa zamestnám a budem mať pokoj,odrobím si 8 hodín a možem pokojne spávať.Lebo keď som mala obchod zle som spávala,stále ma trapilo to či niečo zle robím keď sa mi nedarí.Tovar som mala výlučne od Slovenských a Českých výrobcov,nákupne ceny boli dosť vysoké a teraz keď sama mám deti tak to chápem koľko toho oblečenia pre deti treba a keby som chcela pre ne len všetko nové tak by sa to finančne nedalo.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..celkom by som súhlasila..podmienky pre malých živnostníkov a podnikateľov sú u nás mimoriadne tvrdé..ak sa ti podarí nájsť prácu, tiež by som volila radšej tak...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.