Zavrieť

Porady

združenie podnikateľov-začiatok podnikania

Ahojte priatelia, chcela by som vas poprosit o radu. Moji dvaja znami si akurat vybavili zivnost- remeselnu s volnou s rovnakymi predmetmi podnikania. Mali by zaujem podnikat spolocne 50 na 50. Chceli by vyuzit zdruzenie podnikatelov.Kedze im budem robit uctovnictvo a mam zatial len minimalne skusenosti so zakladanim novej firmy, bola by som rada, keby ste mi pomohli. Zaujimalo by ma hlavne pod akym menom mozu vystupovat. Kazdy ma zivnost na svoje vlastne meno. Mozu byt doklady vystavovane na meno zdruzenia, napr. Zdruzenie podnikatelov G & S? Alebo musia byt vystavovane na meno a priezvisko jedneho z nich, ako ma napisane v zivnost.liste? Ako je to s miestom podnikania, kazdy ma totiz miesto podnikania uvedene svoje bydlisko, ale chceli by si prenajat spolocnu miestnot. Aku adresu si maju podom uvadzat na dokladoch? Musia mat registracnu pokladnu, ked nebudu platcovia DPH, ale budu predavat svoje vyrobky? Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    http://www.porada.sk/t8060-p2-tovanie-v-zdruen.html
    Tu si nájdeš strašne veľa vecí ohľadom združenia FO. Dokonca som tam aj prikladala súbor združenieFO. Ten si treba naštudovať a ak ešte niečomu nebudeš rozumieť tak napíš čo.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V skratke:
    - doklady sa vystavujú iba na meno jedného z nich, na toho kto bude poverený viesť účtovníctvo
    - treba združenie nahlásiť na DU

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    V krátkej dobe sa vyskytne takýto problém:
    Obaja manželia sú SZČO, nezávisle na sebe podnikajú. Od 1.3.2006 chcú spraviť združenie. Ohľadom zmluvy o združení, delenia P a V, poverení o vedení účta je všetko jasné. Nejasnosť je v tom že, manželka ako SZČO od 5. 12.2004 spláca OA na lízing. Čo s týmto OA ? Dá sa vložiť do združenia ako vklad ? Zatial nie je jej. Ak si P a V rozdelia 50:50, splácanie lízingu bude len jej výdaj ? Aký postup by bol vhodný ?
    Ďakujem za vyjadrenie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Manual
    V krátkej dobe sa vyskytne takýto problém:
    Obaja manželia sú SZČO, nezávisle na sebe podnikajú. Od 1.3.2006 chcú spraviť združenie. Ohľadom zmluvy o združení, delenia P a V, poverení o vedení účta je všetko jasné. Nejasnosť je v tom že, manželka ako SZČO od 5. 12.2004 spláca OA na lízing. Čo s týmto OA ? Dá sa vložiť do združenia ako vklad ? Zatial nie je jej. Ak si P a V rozdelia 50:50, splácanie lízingu bude len jej výdaj ? Aký postup by bol vhodný ?
    Ďakujem za vyjadrenie.
    Vloží predmet lízingu do združenia , treba to ošetriť v zmluve , čo vnáša ten ktorý člen do združenia,platby za lízing budú hradiť zo spoločného účtu ,určeného alebo zriadeného pre združenie, výdavky budú uplatňovať 50:50. Ešte môžu spraviť tak , že sumu ,ktorú už manželka splatila zaúčtujú ako jej vklad do združenia . Nevidím v tom žiadny problém .Len to skutočne treba zahrnúť do zmluvy o združení .
    Ale počítam s tým , že predmet lízingu budú úžívať pre spoločnú podnikateľskú činnosť .
    Naposledy upravil Zita5 : 25.01.06 at 17:38

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Janko, a tá manželka nebude pokračovať vo svojej podnikateľskej činnosti nezávisle na združení? Ak áno, v tom prípade lízing bude účtovať iba vo svojom účtovníctve.

    Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

    Jano22
    Chcem sa Vás opýtať na otázku združenia manželov.Môj známy súkromný lekár ma licenciu na prevádzkovanie ambulancii. Administratívu mu robí manželka, ktorá má živnostenský list. Ale lekár chce prejsť na paušálne výdavky. Dalo by sa vytvoriť medzi manželami nejaké združenie, že by sa príjmy z ambulancie delili napríklad 15% na manželku a obaja by si uplatňovali
    40% paušálne výdavky? Sľúbil som mu , že sa na to opýtam.

    Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

    Jano22
    Chcem sa Vás opýtať na otázku združenia manželov.Môj známy súkromný lekár ma licenciu na prevádzkovanie ambulancii. Administratívu mu robí manželka, ktorá má živnostenský list. Ale lekár chce prejsť na paušálne výdavky. Dalo by sa vytvoriť medzi manželami nejaké združenie, že by sa príjmy z ambulancie delili napríklad 15% na manželku a obaja by si uplatňovali
    40% paušálne výdavky? Sľúbil som mu , že sa na to opýtam.

    združenie podnikateľov-začiatok podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.