Zavrieť

Porady

Veniec pod starý krov

Dobrý deň,

kúpili sme starý kamenný dom, na ktorom nie je veniec. Krov je v celkom zachovalom stave, počula som o čiastočnom zdvíhani (vždy jednu stranu domu) a podopierani starého krovu a postupnom robení venca. Robil to už niekto? Alebo ak chceme robiť veniec musíme zhodiť dole starý krov, dal by sa potom spätne použiť?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som to už párkrát robil,ale nedá sa to poradiť všeobecne.Záleží od systému krovu a jeho terajšieho uloženia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Naco chcete robit veniec, ked krov ma tiahla?
0 0
Rišinka Rišinka

Rišinka je offline (nepripojený) Rišinka

ciners Pozri príspevok
Naco chcete robit veniec, ked krov ma tiahla?
Čo su prosím tiahla?
Tá pomúrnica či ako sa to volá čo je priamo na múre je na určitých miestach vykrivená a nie je vo veľmi dobrom stave. Najhoršie je to na štítoch, lebo je tam krátke ukončenie a dosť zatekalo aj priamo na múry, tak sú preto na niektorých miestach popraskané - skúsim sem hodiť presne to foto o čom hovorím. Praskliny na múroch bude treba najprv vyspraviť a potom chceme robiť ten veniec. Naši chlapi to vymysleli tak, že po častiach sa bude vysekávať pomúrnica a budú sa tam vkladať 2 kovové dosky, medzi ktorými bude hrubostenná kovová rúra, to všetko tam potom vo venci zostane plus roxory a tá kari rohož vencová Sorry za to neprofesionálne vyjadrovanie, ale som len amatérka a aj všetci doma . Preto chcem poradiť na PORADE
múr 2.JPG  
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ja by som ten dom hned predal. Evidentne vam tam strasi, mate tam dvoch duchov. Respektive je tu na Porade dost tem ohladne vestic a okultizmu, tak treba skusit...
0 0
Rišinka Rišinka

Rišinka je offline (nepripojený) Rišinka

misomiso Pozri príspevok
Ja by som ten dom hned predal. Evidentne vam tam strasi, mate tam dvoch duchov. Respektive je tu na Porade dost tem ohladne vestic a okultizmu, tak treba skusit...

Chi chi tých duchov beriem, to je môj brat a mama po "mojom" vyretušovaní Ten dom sme kupovali na chatu a aj na dovolenky na "malte" kým to bude hotové. Toto je úplne pôvodny stav, len po vyčistení okolia od "džungle". Chceli sme starý dom na laze, takže pradávať sa nebude aj keď je tam roboty možno viac ako na kostole s tým vedomím sme to kupovali....
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Nafotte prosim krov z vnutra. Toto vyzera, ze len veniec nepomoze. Treba vidiet krov. Uprimne, na laikov doma by som sa nespoliehal, obhliadka a konzultacia s riesenim..keby vysla aj 50€, tak je to vzdy lepsie ako vymysliet nieco zbytocne a drahe a pritom neucinne.
0 0
Rišinka Rišinka

Rišinka je offline (nepripojený) Rišinka

ciners Pozri príspevok
Nafotte prosim krov z vnutra. Toto vyzera, ze len veniec nepomoze. Treba vidiet krov. Uprimne, na laikov doma by som sa nespoliehal, obhliadka a konzultacia s riesenim..keby vysla aj 50€, tak je to vzdy lepsie ako vymysliet nieco zbytocne a drahe a pritom neucinne.
Najbližšie tam ideme až okolo 20.7., takže foto dodám až potom. Viete mi poradiť koho by som mala osloviť? Statika, strechárov, murárov? Ďakujem za odpoveď.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tazko mi radit, ze statika, ked sam statiku robim...nechcem, aby to vyznelo zaujato. Na druhej strane z odborneho hladiska urcite oslovte statika, na mieste vam pri obhliadke nacarbe na papier, co stym treba robit. Ten krov urcite mal tiahla a tie treba opravit, ak su poskodene. Samotny veniec to neudrzi, resp. o tom pochybujem.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tu bude ťažká rada.Keď zhodíte krov tak ten dom sa asi rozpadne.
1 0
Rišinka Rišinka

Rišinka je offline (nepripojený) Rišinka

To ma ani nestrašte....!!! Takže robiť tak aby krov zostal a nejako to spevniť, trebars aj tým vencom. Alebo som počula aj o metóde "zošrubovania" múrov pomocou oceľových lán, skob a pod. Toto by pomohlo?
Naposledy upravil Rišinka : 08.07.11 at 20:43
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Rišinka Pozri príspevok
Chata je medzi VK a LC, nepôsobite tam náhodou niekde, alebo mi neviete niekoho v tom kraji poradiť?
Fuha, no nastastie tam neposobim, tak ma nemoze nikto obvinit z reklamy. Nepoznam tam osobne nikoho. Ak nenajdete,tak dajte na poradu fotky krovu aspon, ale odporucam najst
1 0
Rišinka Rišinka

Rišinka je offline (nepripojený) Rišinka

Ďakujem, určite pofotím :-)
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Rozhodne s tym radsej nic nerobte, kym to neokukne nejaky odbornik, vyzera to dost biedne.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rišinka Pozri príspevok
To ma ani nestrašte....!!! Takže robiť tak aby krov zostal a nejako to spevniť, trebars aj tým vencom. Alebo som pošula aj o metóde "zošrubovania" múrov pomocou oceľových lán, skob a pod. Toto by pomohlo?
Aj to som už robil na jednej 500 ročnej bašte.len tá mala svoju hystorickú hodnotu.Takýto dom by bolo v tom prípade lacnejšie zbúrať ako ho sťahovať lanami.Je to veľmi ťažko posúdiť z jednej fotografie.Osobne by som začal postupným podkopávaním základov ,ich prehlbovaním a spevňovaní,.Určite budú veľmi plytké a 100% podmrzajú.Treba urobiť zopár sónd a zistiť na čom ste respektíve na čom stojí dom.
0 0
miro67 miro67

miro67 je offline (nepripojený) miro67

Ma to vobec nejake zaklady? Co je ucelom rekonstrukcie? Chcete tam byvat? Ak ano, tak to radsej zburajte a postavte novy dom!
0 0
Rišinka Rišinka

Rišinka je offline (nepripojený) Rišinka

Samozrejme, že základy to nemá, tie väčšinou takéto staré domy nemali....
Účel je chata, takže preto to nechceme búrať a investovať do toho nenormálne peniaze...

Pre Ciners: vraj ten krov nemá tiahla.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Musí mať tiahla inak by to už dávno spadlo.
0 0
miro67 miro67

miro67 je offline (nepripojený) miro67

Na zaklade tej jednej fotky je dost tazke povedat nejaky zaver, ale ...
a) Zaklady budu asi kamenne a dost plytke. Preto by bolo vhodne podchytit zaklady a zakladovu skaru prehlbit do nezmrznej hlbky. Ak to neurobis, ten domcek ti sice nespadne na hlavu, ale bude sa na teba neustale "skerit" nepeknymi trhlinami.
b) Vytvorenie stuzujuceho venca v urovni stropu, resp. pomurnice je rozumne. Ale ucinnejsie je to v kombinacii s bodom a). Krov bude asi nejaka drevena stolica (budu tam drevene vazne tramy ulozene na obvodove steny vo vzdialenostiach cca 4m). Ten krov treba vidiet, aby sa nahodou za tazke peniaze nezachranovala nejaka zhnilotina navyse rozhryzena cervotocom.
c) Az ked sa vyriesia otazky spojene z bodom a) a b) potom mozes "zaplacnut" trhliny (ktore pri takomto technickom stave stavby sa aj tak urcite casom ohlasia).
d) Najlepsie urobis, ak si k tomu zavolas statika. Ked to uvidi, urcite bude najprv zalamovat rukami, krutit hlavou a hladat unikovy vychod, ale urcite Ti poradi aj nieco ine, ako stavbu zburat.
1 0
Rišinka Rišinka

Rišinka je offline (nepripojený) Rišinka

Prikladám nové foto strechy - krovu, tak neviem či tam sú alebo nie sú tiahla?
Krov až na zopár trámov (na ktoré zatekalo) je vcelku dobrý, škoda zhadzovať, ten nás ešte možno prežije
P7210076.JPG  
P7210083.JPG  
1/1
0 0
Rišinka Rišinka

Rišinka je offline (nepripojený) Rišinka

miro67 Pozri príspevok
Na zaklade tej jednej fotky je dost tazke povedat nejaky zaver, ale ...
a) Zaklady budu asi kamenne a dost plytke. Preto by bolo vhodne podchytit zaklady a zakladovu skaru prehlbit do nezmrznej hlbky. Ak to neurobis, ten domcek ti sice nespadne na hlavu, ale bude sa na teba neustale "skerit" nepeknymi trhlinami.
b) Vytvorenie stuzujuceho venca v urovni stropu, resp. pomurnice je rozumne. Ale ucinnejsie je to v kombinacii s bodom a). Krov bude asi nejaka drevena stolica (budu tam drevene vazne tramy ulozene na obvodove steny vo vzdialenostiach cca 4m). Ten krov treba vidiet, aby sa nahodou za tazke peniaze nezachranovala nejaka zhnilotina navyse rozhryzena cervotocom.
c) Az ked sa vyriesia otazky spojene z bodom a) a b) potom mozes "zaplacnut" trhliny (ktore pri takomto technickom stave stavby sa aj tak urcite casom ohlasia).
d) Najlepsie urobis, ak si k tomu zavolas statika. Ked to uvidi, urcite bude najprv zalamovat rukami, krutit hlavou a hladat unikovy vychod, ale urcite Ti poradi aj nieco ine, ako stavbu zburat.
Tak to asi budeme musieť urobiť, aj keď sme už jednu prasklinu vyspravili - len tak na skúšku... (dúfam, že nanovo nepraskne kým spravíme ten "veniec" základu).
Aká je nezmrzná hĺbka? 80cm? Alebo viac?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať