Zavrieť

Porady

Elektrické podlahové kúrenie alebo plynové?

Dobrý deň.

Chcel by som sa opýtať na skúsenosti s elektrickým podlahovým vykurovaním(DEVI),hlavne na náklady prevádzky v zateplenom bungalove 30tehla /10 polystyren (klimatická oblasť Bernolákovo).Máme sa rozhodnúť aký typ vykurovania montovať v novostavbe ale nemáme s tým žiadne skúsenosti.
Usporiadat
zacik23 zacik23

zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

plynove podlahove kurenie: vyssie vstupne naklady, lacnejsia prevadzka (t.j. lacnejsie vyrobim 1GJ tepla)

elektricke podlahove kurenie: nizsie vstupne naklady, drahsia prevadzka

Treba urobit prepocet na tvoj konkretny dom (tazko odhadovat hlavne vstupne naklady) a tvoju konkretnu domacnost (niekomu staci 19stupnov, niekomu je 23 malo) napr. na 10 rokov kde zohladnis celkove naklady pri oboch variantoch (investicne naklady + prevadzka 10 rokov). Bohuzial vyvoj ceny plynu/elektriky sa predpovedat neda.

P.S. ja by som isiel do plynoveho, staci sa pozriet na vyvoj cien energii za poslednych 10 rokov
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Skor ide o to, ze do "vodnej" podlahovky mozes vodu zohrievat elektrinou, plynom, TC, kotlom na drevo... Do kablov jedine elektrina.
0 0
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

Nezanedbatelnym faktorom pri rozhodovani by mohol byt aj fakt, ake silne elektromagneticke pole moze taka elektricka podlahovka vyzarovat - zavisi od vyrobcu.

Napr. aj hodnota trvaleho ziarenia vacsia ako 5 mG (Gauss) resp. = 0,5 µT, moze vyrazne negativne ovplyvnovat zdravie, pricom niektore elektricke podlahovky mozu pri podlahe vyzarovat az niekolko stoviek mG...co pre deti hrajuce sa (najradsej) na podlahe moze byt riadna davka.

Pokial si to sam nezmerias napr. Gauss metrom, alebo ti to negarantuje vyrobca, nevies do coho ides.
Naposledy upravil mahony1 : 13.07.11 at 14:20
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

mahony1 Pozri príspevok
Nezanedbatelnym faktorom pri rozhodovani by mohol byt aj fakt, ake silne elektromagneticke pole moze taka elektricka podlahovka vyzarovat - zavisi od vyrobcu.

Napr. aj hodnota trvaleho ziarenia vacsia ako 25 mG (Gauss) moze vyrazne negativne ovplyvnovat zdravie, pricom niektore elektricke podlahovky mozu pri podlahe vyzarovat az 800 mG...co pre deti hrajuce sa (najradsej) na podlahe moze byt riadna davka.

Pokial si to sam nezmerias napr. Gauss metrom, alebo ti to negarantuje vyrobca, nevies do coho ides.

toto mi zas pripada ako reklama na zazracne veci :-)

1) elektromagneticke pole je vsade, uplne vsade
2) jeden relativne silny bodovy zdroj nosi vacsina ludi vo vrecku
3) elektricka podlahovka pre obytne miestnosti je vyhotovena tienenym kablom, takze pokial to nekupim z ciny, netusim kde by sa to elektromagneticke pole nad nou nabralo (neberiem do uvahy mikrozmeny vyvolane pritomnostou tienenia - vodica, v elektromagnetickom poli zeme)
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Tiež som zástanca elektrického podlahového kúrenia.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

paloo Pozri príspevok
Tiež som zástanca elektrického podlahového kúrenia.
mas na to nejaky dovod? je to lacnejsie, menej pracne a s nizsimi prevadzkovymi nakladmi?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Výhodou elektrického podlahového kúrenia sú nižšie inštalačné náklady, žiadne straty vedením, presné, elektronicky riadené regulovanie.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

paloo Pozri príspevok
Tiež som zástanca elektrického podlahového kúrenia.

suhlasim.
Pre dobre izolovany dnesny RD sa ukazuje elektricke kurenie ako to prave.
Dovody:

1) lahka a presna regulovatelnost
2) jednoducha montaz a dlha zivotnost
3) potrebujem len jednu reviziu na cely RD
4) ekonomika prevadzky (20h NT nie je na zahodenie)
5) spolahlivost
6) ekologia - aj ked to slovo mi niekedy sposobuje husiu kozu :-)
7) v principe vacsia bezpecnost
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vie mi niekto realne povedat kolko ho stala podlaha s elektrickym vyhrievanim napriklad na cca 100m2? lebo co som pozeral rohoze tak tam bolo 76eur na 1m2 co je docela dost.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

alltracboy Pozri príspevok
vie mi niekto realne povedat kolko ho stala podlaha s elektrickym vyhrievanim napriklad na cca 100m2? lebo co som pozeral rohoze tak tam bolo 76eur na 1m2 co je docela dost.

ratat to nejdem, nejak nemam cas, ale:

ked uz robit el. podlahovku v dome, tak pouzijem priamo kable, nie predrazene rohoze.
A orientoval by som sa na znacku Fenix, je tam dobra kvalita za rozumnu cenu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tak co tak zhruba vychadza 100m2 cca na 2000eur, aspon podla stranky http://www.podlahove-topeni.eu/?p=pr...etenim-15-W-m-

mna stoji vodna s pokladkou 1800eur. myslem som ze tie rozdiely budu daleko vacsie.
ked som ratal elektricku podlahovku s anhyd. poterom na 3000eur a vodnu s kotlom na 6000 eur, a straty tak 7800kWh/rok tak elektrika iba na energiach sa preplati za 15 rokov iba nejakych 1000Eur co nieje zle. To som ale hodne pridal v prospech elektriky -iba nizka sadzba. urcite to stoji za prepocitanie. Ja sa uz mozem utesovat akurat tak tym ze za tych 15 rokov si kupim TC a budem na tom lepsie ako vykurovat podlahu kablom.
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

mahony1 Pozri príspevok
Nezanedbatelnym faktorom pri rozhodovani by mohol byt aj fakt, ake silne elektromagneticke pole moze taka elektricka podlahovka vyzarovat - zavisi od vyrobcu.

Napr. aj hodnota trvaleho ziarenia vacsia ako 25 mG (Gauss) moze vyrazne negativne ovplyvnovat zdravie, pricom niektore elektricke podlahovky mozu pri podlahe vyzarovat az 800 mG...co pre deti hrajuce sa (najradsej) na podlahe moze byt riadna davka.

Pokial si to sam nezmerias napr. Gauss metrom, alebo ti to negarantuje vyrobca, nevies do coho ides.
To aby si ani nechodil okolo zásuviek / stien / a čo pri žehlení ?? - kábel vedľa ruky ....
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

prudky Pozri príspevok
To aby si ani nechodil okolo zásuviek / stien / a čo pri žehlení ?? - kábel vedľa ruky ....

no a vezmi si to mnozstvo kablov v stene.
Tak isto vacsinou v kazdej izbe chytis signal radia, TV, mobilu....
Proste hroza, radsej sup ho do jaskyne :-)
0 0
Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

Zdravím. Reálne cenové ponuky na náš dom- vykurovaná plocha 112m: bez montáže
elektrokáble- 1.fenix- 1800e/vrátane regulácie v každom okruhu/
2. Devi- 2400e/vrátane regulácie
vodná- univenta- 2750e trubky
700e elektrokotol
otázka znie, či si niekto trúfa na svojpomocnú montáž rúrok.
Cena vodnej sú najkvalitnejšie trubky aké majú v ponuke
cena elektrokáblov- tiež sú najkvalitnejšie v pouke- dvojžilove, kde vyžarovanie el. pola nehrozí.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Edo1 Pozri príspevok
Zdravím. Reálne cenové ponuky na náš dom- vykurovaná plocha 112m: bez montáže
elektrokáble- 1.fenix- 1800e/vrátane regulácie v každom okruhu/
2. Devi- 2400e/vrátane regulácie
vodná- univenta- 2750e trubky
700e elektrokotol
otázka znie, či si niekto trúfa na svojpomocnú montáž rúrok.
Cena vodnej sú najkvalitnejšie trubky aké majú v ponuke
cena elektrokáblov- tiež sú najkvalitnejšie v pouke- dvojžilove, kde vyžarovanie el. pola nehrozí.
No ja teda neviem, mne isla "vodna" podlahovka na 140m2, a trubky + rozdelovac (jednoduchy, len regulacia prietoku, bez teplomerov a prietokomerov) + skrinka na rozdelovac a spolu ma to vyslo 850 EUR. 850 a 2750 je dost zasadny rozdiel!
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no asi nemas polybutylenove trubky
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

alltracboy Pozri príspevok
no asi nemas polybutylenove trubky
Mam PEX. Niekto to urobi z pozinkovanych trubiek alebo 1/2" HDPE a funguje to a bude to fungovat 100 rokov
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Ja som robil z nie najlacnejsieho materialu- Viega , rurka pex-c 17x2, 650m. 2x rozdelovace (4+5) prietokomery, teplomery.., skrinka,spony do eps, tahal som si to sam ...1100€
0 0
Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

Súhlasím, že je to rozdiel. Toto bola len ukážka myslím si adekvátneho porovnania variánt. Lebo všetko sa dá spraviť v rôznej kvalite a ľudia veľmi radi porovnávajú neporovnatelné. Ďalej je fakt, že je tu veľ príspevkov od "fachmajstrov" , ktorí si sami robili podlahovku" nehreje mi, nejde mi okruh, nereguluje" atd. Ja len tvrdím že treba napísať obidve stránky veci. Výhody ale aj riziká, lebo kopec ľudí tu zavádza.
0 0
Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

Tiež najlacnejšia varianta od fenixu nkomplet bola 1000e bez mont. vr. regujlácie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať