Zavrieť

Porady

Ako riešit podvod v autosalone?

Minulý rok sme v autosalone kupili nove auto,ktore nam bolo predavane s rokom vyroby 2010,dnes sme ho chceli predat a zistili sme že rok vyroby je 2007.
V TP je udaný rok 2010...v kupno predajnej zmluve sme si nevšimli že je udaný rok 2008,a na oknach ma rok 2007...
Čo s tym viem robit?Potrebujem predat auto čo najskor,cestujem o 2 dni do zahraničia.
Viem to riešit sudnou cestou?
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

A ako sa podvod podla vas vlastne stal, ked v kupno-predajnej zmluve je spravne rok vyroby podla skutocnosti?
(mozno bolo vyrobene zaciatkom roka 2008 a okna uz koncom roka 2007, tam to moze byt rozdiel).

Mne to pripada, ze neviete autosalonu dokazat, ze vas podviedli.
Kedy ste auto vlastne kupovali?
0 0
Heliatko Heliatko

Heliatko je offline (nepripojený) Heliatko

auto sme kupovali v juni 2010
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

V TP sa uvádza "Datum prvej evidencie vozidla". Ten podla mna kludne moze byt rok 2010, ak nebolo dovtedy nikdy prihlasene. Podla mna moze mat kludne rok vyroby 2008 a prvu evidenciu 2010.
1 0
Heliatko Heliatko

Heliatko je offline (nepripojený) Heliatko

dva datumy po sebe možu byt zhodne a nemusia byt...lenže aaa auto odomna auto nekupi kym nebudem mat namiesto r.vyroby 2010 rok 2007...
Hodnota auta je 8000...my sme zaplatili 19....je to normalne?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

A to ste ešte "dopadli " celkom dobre, myslím, že som včera videla príspevok na Markíze od Tribulu, že si kúpili auto cez predajcu a teraz majú si ho dať zošrotovať, nakoľko autá nemali byť uvedené na trhu ....pretože boli vyradené, z dôvodu ? ten si nepamätám.......je mi veľmi ľúto,
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ide o kupu noveho auta?

Ak ano, tak je vsetko ok... auto je model roka 2008 ktore je vyrobene v 2007 ... a predali ho prvykrat az v roku 2010 ... takze v TP je uvedeny rok prveho prihlasenia...

vykupnej cene sa necudujte... ved musia na nom este zarobit...

ale je to priiilis velky rozdiel v cene... az sa mi derie na jazyk otazka... renault alebo peugeot? ceny aut idu velmi dole...

predaj by som s takou velkou stratou neriesila cez aaa... radsej skusila inzerat a auto zatial nechala zodpovednemu rodinnemu prislusnikovi...
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Mila123 Pozri príspevok
A to ste ešte "dopadli " celkom dobre, myslím, že som včera videla príspevok na Markíze od Tribulu, že si kúpili auto cez predajcu a teraz majú si ho dať zošrotovať, nakoľko autá nemali byť uvedené na trhu ....pretože boli vyradené, z dôvodu ? ten si nepamätám.......je mi veľmi ľúto,
... z dôvodu, že autá boli zaplavené vo výrobnom závode vo Francúzsku pri povodni. Niekto šikovný ich namiesto na zošrotovanie predal na Slovensku, je ich tu okolo 60 a všetky musia byť zošrotované. No mňa by asi vystrelo. A to si tá rodina brala ešte aj úver na to auto.
0 0
Heliatko Heliatko

Heliatko je offline (nepripojený) Heliatko

fuuuu,nikdy by ma nenapadlo,že rok vyroby sa nebude zhodovat...mate pravdu skusim ho predat inak...viete mi poradit naj stranky na predaj?dakujem Vam všetkým
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

napríklad www.inzerciaauto.sk, avizo.sk a podobne, tých stránok je veľa
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

my sme uspesne predali cez www.autobazar.eu ... aj motorku aj auto...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mizu24 Pozri príspevok
... z dôvodu, že autá boli zaplavené vo výrobnom závode vo Francúzsku pri povodni. Niekto šikovný ich namiesto na zošrotovanie predal na Slovensku, je ich tu okolo 60 a všetky musia byť zošrotované. No mňa by asi vystrelo. A to si tá rodina brala ešte aj úver na to auto.
Mňa by len zaujímalo, ako sa dostali k TP?????
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

no to aj mňa...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

TP vydáva dopravny inspektorát, ako ma polícia vediet ze auta boli vytopene? Podklady su z predajne, a DI vyda TP. Skor "ocenujem" trufalost danej automobilky. Spiny.
Aka automobilka to bola? Peuget? Renault?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zk24 Pozri príspevok
TP vydáva dopravny inspektorát, ako ma polícia vediet ze auta boli vytopene? Podklady su z predajne, a DI vyda TP. Skor "ocenujem" trufalost danej automobilky. Spiny.
Aka automobilka to bola? Peuget? Renault?
predsa musia mať nejaké doklady z výroby, nie ? nedá sa len tak prihlásiť do evidencie ......
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mila123 Pozri príspevok
predsa musia mať nejaké doklady z výroby, nie ? nedá sa len tak prihlásiť do evidencie ......
ved tie vyda automobilka. a ked tie su ok, tak si myslim ze policia to nema ako zistit.

asi ako keby mala policia vediet ze toyota ma problem s plynovym pedalom. Ked su raz papiere od automobilky a predajne OK, tak policia nic neriesi.

Z predajne dostanete zmluvu o kupe, podklady k vydaniu TP - vsetky udaje, kvazi predvyplnene TP...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zk24 Pozri príspevok
ved tie vyda automobilka. a ked tie su ok, tak si myslim ze policia to nema ako zistit.

asi ako keby mala policia vediet ze toyota ma problem s plynovym pedalom. Ked su raz papiere od automobilky a predajne OK, tak policia nic neriesi.

Z predajne dostanete zmluvu o kupe, podklady k vydaniu TP - vsetky udaje, kvazi predvyplnene TP...
a teraz ako polícia zistila, že zaevidované autá mali byť zošrotované????
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

zk24 Pozri príspevok
TP vydáva dopravny inspektorát, ako ma polícia vediet ze auta boli vytopene? Podklady su z predajne, a DI vyda TP. Skor "ocenujem" trufalost danej automobilky. Spiny.
Aka automobilka to bola? Peuget? Renault?

Bol to Citroen a výrobný závod o tom vôbec nevedel, oni to len odoslali na zošrotovanie a niekde "na ceste" sa to dostalo až ku nám. Hovorilo sa tam, že to auto kúpili z druhej ruky, ale neviem či cez nejaký autobazár, alebo cez iného predajcu.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mila123 Pozri príspevok
a teraz ako polícia zistila, že zaevidované autá mali byť zošrotované????
Ja o tom pripade nic neviem. Ani neviem aka automobilka ich predala...
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Mila123 Pozri príspevok
a teraz ako polícia zistila, že zaevidované autá mali byť zošrotované????
vraj dostali avízo z výrobného závodu, ale ako sa o tom dozvedel ten, to už tam neriešili...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mizu24 Pozri príspevok
vraj dostali avízo z výrobného závodu, ale ako sa o tom dozvedel ten, to už tam neriešili...
tak potom nechápem kde je pes zakopaný......zrejme automobilka neurobila podvod, ale ten, kt. ich mal dať do šrotu, a mal platné doklady z výroby......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať