Zavrieť

Porady

Kupujem novostavbu. Kúpnu zmluvu ešte nemám. Môže ho ešte stále kúpiť aj sestra?

Je to asi trochu divná otázka, ale: zatiaľ všetky Zmluvy a dodatky k zmluvám o budúcej kúpnej zmluve sú písané na mňa osobne. Som síce vydatá, ale manžel robí už trocha dlhšie problémy, tak neviem ako to s nami skončí. Keďže tento nový byt z väčšej časti zaplatila moja mama, dohodli sme sa s manželom, že sa vzdá nároku na byt. Vraj sa to robí tak, že keď bude Kúpna zmluva, ide sa za notárom - všetko sa tam spíše atď., resp. dá sa ešte poradiť aj s právnikom v tejto veci. Ibaže fakt medzičasom došlo k inej situácii a neviem, či manžela k tomu prinútim, aby také niečo podpísal. Tak sa chcem opýtať, či tento byt môže nakoniec kúpiť moja sestra? Neviem, ako sa z toho dostať, aby nakoniec manžel nemal nárok na byt. Vie mi niekto poradiť? Chcem, aby tento byt zdedila moja dcéra, ibaže má teraz len 10 rokov, takže na to nie je možnosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Martina Mikuličková Pozri príspevok
    Je to asi trochu divná otázka, ale: zatiaľ všetky Zmluvy a dodatky k zmluvám o budúcej kúpnej zmluve sú písané na mňa osobne. Som síce vydatá, ale manžel robí už trocha dlhšie problémy, tak neviem ako to s nami skončí. Keďže tento nový byt z väčšej časti zaplatila moja mama, dohodli sme sa s manželom, že sa vzdá nároku na byt. Vraj sa to robí tak, že keď bude Kúpna zmluva, ide sa za notárom - všetko sa tam spíše atď., resp. dá sa ešte poradiť aj s právnikom v tejto veci. Ibaže fakt medzičasom došlo k inej situácii a neviem, či manžela k tomu prinútim, aby také niečo podpísal. Tak sa chcem opýtať, či tento byt môže nakoniec kúpiť moja sestra? Neviem, ako sa z toho dostať, aby nakoniec manžel nemal nárok na byt. Vie mi niekto poradiť? Chcem, aby tento byt zdedila moja dcéra, ibaže má teraz len 10 rokov, takže na to nie je možnosť.
    ...tak nech ho rovno aj kúpi a potom už len darovacou zmluvou to prepísať ...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    možno budeš musieť podpísať dohodu o odstúpení od zmluvy - pozor však na prípadnú zmluvnú pokutu - verím, že v doterajších zmluvách zakotvená bola. Byt môže potom kúpiť ktokoľvek aj tvoja mama, aj sestra a následne darovacia zmluva, tá však pôjde cez súd, kedže ide o dieťa /neviem či je to nutné pri nadobúdaní daru, alebo len pri zmenách-predaji/.

    Kupujem novostavbu. Kúpnu zmluvu ešte nemám. Môže ho ešte stále kúpiť aj sestra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.