Zavrieť

Porady

Rekonštrukcia starého betónového plota

Ahojte,
Mám 50-ročný klasický plot, nezaizolovaný betón do hĺbky 40 cm, o šírke 30 cm a výška 50 cm, na ňom sú kovové stĺpiky so sieťovinou. Betónový plot nie je vykrútený, popraskaný. Chcel by som ho celkovo obnoviť. V okolí som videl, že na takéto ploty nalepili obkladový kameň, vyšpárovali a nalakovali. Vyzerá to perfektne a aj po pár rokoch neodpadávaju kamene. Je to možné urobiť takto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Beton treba zbaviť machov zvetranín napenetrovať ,prípadne vyrovnať a môžete lepiť kameň.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Výborne, ďakujem. Čím by ste odporúčali vyrovnať prípadné 1-5 cm rozdiely na starom betónovom múriku? Resp. časť múriku bola krivo zašalovaná a potreboval by som ju dostať do roviny.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Cementovou maltou.Piesok ,cement ,vápno pomer 4+1+1.Piesok ostrý riečny 0-4.Môžete pridať trochu duvilaxu.Pozor na slnko a horúčavy .Snažte sa to cez deň držať v tieni.A poriadne našpricovať tou istou zmesou len riedkou.

    Rekonštrukcia starého betónového plota

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.