Zavrieť

Porady

Prečo je to tak....???

Zaujímalo by ma, prečo ex, ktorý platí súdom určené výživné (podľa jeho názoru mesačne 10 €) pre dve dcéry 17 a 20 ročné je dostatočné.....prečo si nemôžem voči nemu uplatňovať napr. úroky z omeškania ????aj napriek tomu, že by som ich musela zdaniť.....
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123 Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, prečo ex, ktorý platí súdom určené výživné (podľa jeho názoru mesačne 10 €) pre dve dcéry 17 a 20 ročné je dostatočné.....prečo si nemôžem voči nemu uplatňovať napr. úroky z omeškania ????aj napriek tomu, že by som ich musela zdaniť.....
Preto ...!!!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

buchač Pozri príspevok
Preto ...!!!
chcela som aspoň trochu logiky......
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Mila123 Pozri príspevok
chcela som aspoň trochu logiky......
..

..a v čom si chcela logiku?..v tom, že ex platí 10€ na dve dcéry?..to je proti rozumu, nič logické...a ak je vydané súdne rozhodnutie na alimenty v tejto výške, tak si nájdi dobrého právnika a zoder ho z kože...toho ex!..
..na alimenty sa úroky nepočítajú..to sa platí mesačne..a ak neplatí mesačne, tak po troch nezaplatených platbách môžeš na neho podať trestné oznámenie pre neplnenie vyživovacej povinnosti...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

1. nič ti nebráni podať návrh na súd o zvýšenie výživného.
2. druhá vec je, ak dotyčný robí niekde na dohodu a súdu predloží potvrdenie o mesačnom zárobku 50 eur.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
srska Pozri príspevok
1. nič ti nebráni podať návrh na súd o zvýšenie výživného.
2. druhá vec je, ak dotyčný robí niekde na dohodu a súdu predloží potvrdenie o mesačnom zárobku 50 eur.
..

..ak robí na dohodu, dá sa to zistiť tým,že sa podá odvolanie voči rozsudku a zároveň že sa podá trestné oznámenie na dotyčného pre zatajenie príjmu, alebo na firmu, ktorá dala to potvrdenie o príjme,preto píšem o dobrom právnikovi, sama to nevyrieši......záleží aj na sudcovi, ako sa k tomu postaví, či sa mu to vidí normálne,ale mnohí sa tým ani nezaoberajú)....musí byť ale istota, že tam viac zarobí...

...a tiež nevieme, či tie deti 17 a 20 ročné, ešte chodia do školy, alebo nie, takže riešime a nevieme čo..
Naposledy upravil pepsikova : 06.07.11 at 22:31
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepsikova Pozri príspevok
..

..ak robí na dohodu, dá sa to zistiť tým,že sa podá odvolanie voči rozsudku a zároveň že sa podá trestné oznámenie na dotyčného pre zatajenie príjmu, alebo na firmu, ktorá dala to potvrdenie o príjme....záleží na sudcovi, ako sa k tomu postaví, či sa mu to vidí normálne,ale mnohí sa tým ani nezaoberajú)....musí byť ale istota, že tam viac nezarobí...
kľudne môže mať taký legálny príjem a zbytok blackové - kto mu to dokáže?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
srska Pozri príspevok
kľudne môže mať taký legálny príjem a zbytok blackové - kto mu to dokáže?
..

..no ono to teraz tak fičí bežne, že troška je legálne, kvoli odvodom a daniam, a ostatné black...ale aj to sa dá zistiť, pokiaľ je dobrý právnik, lebo firmy majú dvojité účtovníctvo-kvoli prehladu o vlastných financiách..a dobrý právnik zistí všetko...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepsikova Pozri príspevok
..

..no ono to teraz tak fičí bežne, že troška je legálne, kvoli odvodom a daniam, a ostatné black...ale aj to sa dá zistiť, pokiaľ je dobrý právnik, lebo firmy majú dvojité účtovníctvo-kvoli prehladu o vlastných financiách..a dobrý právnik zistí všetko...
ono to frčalo vždy. to určite majú ale to unoficial sa málokedy dostane von z firmy.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
,,niekedy pomôže spýtať sa dvoch-troch iných zamestnancov v tej istej firme a informácia je na svete..lebo sa síce zarába, ale niekto nemusí byť spokojný s takýmto spôsobom vyplácania mzdy-a je to tu!..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123 Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, prečo ex, ktorý platí súdom určené výživné (podľa jeho názoru mesačne 10 €) pre dve dcéry 17 a 20 ročné je dostatočné.....prečo si nemôžem voči nemu uplatňovať napr. úroky z omeškania ????aj napriek tomu, že by som ich musela zdaniť.....
Mila123 Pozri príspevok
chcela som aspoň trochu logiky......
Logika ???...nech sa páči ,ale nebude sa Ti to páčiť ...


Na blbú ( zle položenú otázku ) blbá odpoveď ....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pepsikova Pozri príspevok
..

..ak robí na dohodu, dá sa to zistiť tým,že sa podá odvolanie voči rozsudku a zároveň že sa podá trestné oznámenie na dotyčného pre zatajenie príjmu, alebo na firmu, ktorá dala to potvrdenie o príjme,preto píšem o dobrom právnikovi, sama to nevyrieši......záleží aj na sudcovi, ako sa k tomu postaví, či sa mu to vidí normálne,ale mnohí sa tým ani nezaoberajú)....musí byť ale istota, že tam viac zarobí...

...a tiež nevieme, či tie deti 17 a 20 ročné, ešte chodia do školy, alebo nie, takže riešime a nevieme čo..
Rozhodnutie o platbách výživného je na mladšie dieťa (gymnazistka) 1500,- Sk mesačne a na staršiu (medička)je 2800,-SK ale aby nebol tresne stíhaný, posiela určite skoro každý mesiac po 10 Eur....
Moja otázka bola, prečo nie je možné žiadať on neho aj úroky? je pravda istinu nemá zaplatenú zhruba asi 2 roky dozadu.....
Ak niekto niekomu dlhuje, a nezaplatí tak ako sa dohodli, dotyčný má nárok na úroky....penále.....ale asi je to tak....
a to, či ho zodrať z kože??? to by som nerada, veď po kom b boli také úspešné moje dcéry ak nie po otcovi?????
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Mila123 Pozri príspevok
Rozhodnutie o platbách výživného je na mladšie dieťa (gymnazistka) 1500,- Sk mesačne a na staršiu (medička)je 2800,-SK ale aby nebol tresne stíhaný, posiela určite skoro každý mesiac po 10 Eur....
Moja otázka bola, prečo nie je možné žiadať on neho aj úroky? je pravda istinu nemá zaplatenú zhruba asi 2 roky dozadu.....
Ak niekto niekomu dlhuje, a nezaplatí tak ako sa dohodli, dotyčný má nárok na úroky....penále.....ale asi je to tak....
a to, či ho zodrať z kože??? to by som nerada, veď po kom b boli také úspešné moje dcéry ak nie po otcovi?????
..

..som písala, že pri výživnom sa úroky neuplatňujú..
...ak ti je dlžný tak to rieš podaním trestného oznámenia, lebo to, že síce platí, ale dlh narastá, nie je ospravedlnenie..môžeš tiež napísať odvolanie na rozsudok na súd...musí doplatiť všetko, čo je dozadu dlžný...

...a ak máš ten názor, že ho netreba zodrať z kože (obrazne povedané)lebo detičky sú po otcovi, nuž si si mala zariadiť, aby im aj platil,keď je taký múdry,že má dcéry vysokoškoláčky ...(a sorry, že som taká protivná, ale tak to vyznieva z tvojich písmeniek)
..a to výživné na staršiu- to si už musí sama dcéra podať o zvýšenie, prípadne doplatenie dlžnej čiastky, lebo je plnoletá a študuje...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pepsikova Pozri príspevok
..

..ak robí na dohodu, dá sa to zistiť tým,že sa podá odvolanie voči rozsudku a zároveň že sa podá trestné oznámenie na dotyčného pre zatajenie príjmu, alebo na firmu, ktorá dala to potvrdenie o príjme,preto píšem o dobrom právnikovi, sama to nevyrieši......záleží aj na sudcovi, ako sa k tomu postaví, či sa mu to vidí normálne,ale mnohí sa tým ani nezaoberajú)....musí byť ale istota, že tam viac zarobí...

...a tiež nevieme, či tie deti 17 a 20 ročné, ešte chodia do školy, alebo nie, takže riešime a nevieme čo..
Jasne,, že chodia do školy...mladšia ukončila 2. ročník gymnázia a staršia je medička v KE
Mne sa nejednalo o to, že si mám dať návrh na zvýšenie výživného .....majú určené na 1500 a 2800 SK / mesačne.....a ich tatko im posiela 10 €, skoro každý mesiac, aby nebol tresne stíhaný....
polemizovala som, že náš štá t je chudobný ...ale prispieva 20 € daň. bonusom a 20€ PnD, a to na každé dieťa ....a ich pokrvný otec?????
Moja otázka znela, prečo si nemôžem pýtať úroky??? z omeškaných platieb???? aj pri občianských sporoch sú vymáhateľné....
viem, že mám možnosti cestou exekútora (super zarobí na výživnom)
popr. dať prešetriť polícií, či nespáchal tresný čin, zanedbania povinnej výživy.....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mila123 Pozri príspevok
Jasne,, že chodia do školy...mladšia ukončila 2. ročník gymnázia a staršia je medička v KE
Mne sa nejednalo o to, že si mám dať návrh na zvýšenie výživného .....majú určené na 1500 a 2800 SK / mesačne.....a ich tatko im posiela 10 €, skoro každý mesiac, aby nebol tresne stíhaný....
polemizovala som, že náš štá t je chudobný ...ale prispieva 20 € daň. bonusom a 20€ PnD, a to na každé dieťa ....a ich pokrvný otec?????
Moja otázka znela, prečo si nemôžem pýtať úroky??? z omeškaných platieb???? aj pri občianských sporoch sú vymáhateľné....
viem, že mám možnosti cestou exekútora (super zarobí na výživnom)
popr. dať prešetriť polícií, či nespáchal tresný čin, zanedbania povinnej výživy.....
Lebo. No lebo su take zakony. Mala by som tisic inych otazok typu "preco" to funguje tak? Tieto uroky by ma na tvojom mieste trapili najmenej. Nechces ziadat o doplatenie vyzivneho, nechces ho zodrat z koze, ale urokby by si chcela... Skus na to ist z opacnej strany
2 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Mila123 Pozri príspevok
Jasne,, že chodia do školy...mladšia ukončila 2. ročník gymnázia a staršia je medička v KE
Mne sa nejednalo o to, že si mám dať návrh na zvýšenie výživného .....majú určené na 1500 a 2800 SK / mesačne.....a ich tatko im posiela 10 €, skoro každý mesiac, aby nebol tresne stíhaný....
polemizovala som, že náš štá t je chudobný ...ale prispieva 20 € daň. bonusom a 20€ PnD, a to na každé dieťa ....a ich pokrvný otec?????
Moja otázka znela, prečo si nemôžem pýtať úroky??? z omeškaných platieb???? aj pri občianských sporoch sú vymáhateľné....
viem, že mám možnosti cestou exekútora (super zarobí na výživnom)
popr. dať prešetriť polícií, či nespáchal tresný čin, zanedbania povinnej výživy.....
ale on predsa UŽ JE trestne stihatelny ...

Kto najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

a on predsa neplni povinnost ... jeho zakonna povinnost je 1500 a 2800 Sk, nie 10€ ... a nemusia to byt 3 mesiace po sebe, ale lubovolne 3 mesiace za posledne 2 roky
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zk24 Pozri príspevok
Lebo. No lebo su take zakony. Mala by som tisic inych otazok typu "preco" to funguje tak? Tieto uroky by ma na tvojom mieste trapili najmenej. Nechces ziadat o doplatenie vyzivneho, nechces ho zodrat z koze, ale urokby by si chcela... Skus na to ist z opacnej strany
Chápem prednostné (výživné) a neprednostné exekúcie zo mzdy.....ale to, že nie je možné vymáhať aj penále z omeškania výživného ? chápem , že aj exekútor chce zarobiť, ale ako účtovníčka vidím na exek. príkazoch, či rozhodnutiach výšku provízie a neviem čoho ešte sa domáhajú....(jasne, žije z lajdákov, úbožiakov, kt. si neplnia platby) .....
chela som vedieť právn. názor ...ale dievčence ďakujem za príspevky.....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bubkoch Pozri príspevok
ale on predsa UŽ JE trestne stihatelny ...

Kto najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

a on predsa neplni povinnost ... jeho zakonna povinnost je 1500 a 2800 Sk, nie 10€ ... a nemusia to byt 3 mesiace po sebe, ale lubovolne 3 mesiace za posledne 2 roky
Mám ho dať zavrieť ???? nedostanem ani to čo mi posiela.....???? to by som nerada....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

srska Pozri príspevok
kľudne môže mať taký legálny príjem a zbytok blackové - kto mu to dokáže?
pepsikova Pozri príspevok
..

..no ono to teraz tak fičí bežne, že troška je legálne, kvoli odvodom a daniam, a ostatné black...ale aj to sa dá zistiť, pokiaľ je dobrý právnik, lebo firmy majú dvojité účtovníctvo-kvoli prehladu o vlastných financiách..a dobrý právnik zistí všetko...
Čí slovník to preberáte? Tých, čo neradi počujú slová: čierne peniaze, podvod?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zk24 Pozri príspevok
Lebo. No lebo su take zakony. Mala by som tisic inych otazok typu "preco" to funguje tak? Tieto uroky by ma na tvojom mieste trapili najmenej. Nechces ziadat o doplatenie vyzivneho, nechces ho zodrat z koze, ale urokby by si chcela... Skus na to ist z opacnej strany
Myslím si, že tie omeškané platby raz by mal doplatiť.....(som nainá?)....
chcela som sa týmto opýtať, že ak by som si vzala čo i len malý úver, na to aby som uživila deti, musím platiť úroky...a on nie ????
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mila123 Pozri príspevok
Mám ho dať zavrieť ???? nedostanem ani to čo mi posiela.....???? to by som nerada....
Milá Mila, tomu sa hovorí, že pre stromy nevidíš les...

Má, alebo nemá z čoho platiť?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať