Zavrieť

Porady

Ako získať druhú polovicu chalupy, ktorá už 30 rokov chátra

Vlastnime chalupu na strednom Slovensku, ktorej druha polovica je uz x rokov neobyvana...opadava omietka, pada strecha, komin, okna sú porozbijane, dvor, zahrada a vnutro "chalupy" su v katastrofalnom stave. Z listu vlastnictva pozname iba mena troch majitelov, vnukov po povodnych majiteloch, o ktorych nemame ziadne informacie, iba datumy narodenia...ziadne adresy, ziadne telefonne cisla.
Vie mi niekto poradit, ako postupovat? Akou formou najst majitelov? Ako sa dostat k tejto nehnutelnosti?
O tuto druhu cast chalupy mame zaujem uz niekolko rokov, ale zial, ani obec nam nepomohla a nevysla v ustrety, nevieme sa nikam pohnut .
Za kadzucku radu dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak sú zapísaní v liste vlastníctva, majú tam adresy ich trv. bydliska...skúste tam zalistovať na katastr. portáli

    kvetinka99 je offline (nepripojený) kvetinka99

    kvetinka99
    Dakujem, ale prave problem je v tom, ze tam ziadne adresy nie su, iba datumy narodenia...ale skusim podla mena hladat v katastri dalej

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kvetinka99 Pozri príspevok
    Dakujem, ale prave problem je v tom, ze tam ziadne adresy nie su, iba datumy narodenia...ale skusim podla mena hladat v katastri dalej
    určite nájdeš aj adresy.....skús.....aspoň jedna by ti stačila, aby si sa dopátral k tým ostatným vlastníkom....a keď nie, skús príslušný obecný, či mestský úrad, tam kde vyberajú dane z nehnuteľností za chalupu.....je pravda, nemusia ti ju dať......ale za pokus to stojí....

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Ak sú zapísaní na LV, pozri, na základe čoho sú zapísaní. Titol nadobudnutia. Je to D ako dedičstvo? Ak ano, je tam číslo tohto rozhodnutia a na katastri je listina založená. Je pravdou, že listinu ti neukážu, ale adresu by ti poskytnúť mohli, (ak by chceli).

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    centrálny register obyvateľstva-Oni ti presne dajú ich nové adresy. Dajú sa tam zistiť aj spolužiaci zo základnej školy. Je tam poplatok okolo 3 eur ale das meno datum narodenia a oni ti to presne vyhľadajú. Inak ak by si vedel prvých majiteľov tak oni ti možu zistiť ich deti a dať ti na nich kontakt a mas to

    kvetinka99 je offline (nepripojený) kvetinka99

    kvetinka99
    Na kataster som volala, pani bola velmi ochotna, povodne tam bolo viac vlastnikov ale zomreli, takze na zaklade dedicstva mi tam poskytli info, ze su tam uz len tito traja majitelia. Ale ten register skusim, vdaka...a potom uz asi len rady pravnikov...

    kvetinka99 je offline (nepripojený) kvetinka99

    kvetinka99
    Vdaka, toto som presne urobila uz ked som hladala vlastnikov :-) a adresy tam nie su...okrem toho sa mi neda vyhladavat na celom uzemi SR ale iba po krajoch...:-(...volala som aj s obecnym uradom, 20 rokov o nich nic nevedia, neposielaju ani vyzvy lebo nevedia kam

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Na LV nemusi byt adresa, ani datum narodenia. Katastre pri prepisovani starych udajov do elektrocikej formy zapisali to co mali y listin dostupne. V minulosti v zmluvach / dedicstvach a pod. nemusela byt uvadzana adresa, datum narodenia ci dokonca rodne cislo.
    Vlastnici mozu byt mrtvy (odhadnut podla datumu narodenia) resp. maju neznamu adresu. Popytajte sa starousadlikov, skuste vyhladavat podla mena a priezviska registroch www.orsr.sk www.zrsr.sk, www.google.sk, preskumajte miestny cintorin, umrtne knihy na fare / MU, register obyvatelstva, ... skuste mi mena a priezviska s dat. narodenia poslat v sukromnej sprave skusim ich preklepnut.

    kvetinka99 je offline (nepripojený) kvetinka99

    kvetinka99
    dakujem za snahu :-) ale na tom LV adresa nie, zatial este vidim :-)...je to LV 159, okres BB, mesto Brezno a obec Hronec

    kvetinka99 je offline (nepripojený) kvetinka99

    kvetinka99
    To je praveze probelm, ze ani obyvatelia ani MU o nikom nic nevie, vsetky registre som uz preklepla, aj som volala ludom s rovnakym priezviskom...este som sa nedovolala na register obyvatelstva na MV, tak skusim stastie dnes...dakujem...mena poslem

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Neznami su vsetci Libjakovci. Kapišiakovu Máriu som nasiel. Kvetinka99 mam adresy moznych pribuznych Libjakovcoch. Neda sa mi to poslat ako sukromna sprava a medzi verejne odkazy by som to nedaval. Dajte mi prosim kontakt na e-mail (staci jednorazovo vytvoreny) a ja vam to tam poslem.

    kvetinka99 je offline (nepripojený) kvetinka99

    kvetinka99
    Kapisiakova zomrela...traja surodenci, ktori ziju su vnuci, ktori vlastnia tento barak. Dnes som na centralnom registri zistila, ze su to Libiakovci, nie Libjakovci, jeden z nich neexistuje a v dalsom datume narodenia bola chyba..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kvetinka99 Pozri príspevok
    Vlastnime chalupu na strednom Slovensku, ktorej druha polovica je uz x rokov neobyvana...opadava omietka, pada strecha, komin, okna sú porozbijane, dvor, zahrada a vnutro "chalupy" su v katastrofalnom stave. Z listu vlastnictva pozname iba mena troch majitelov, vnukov po povodnych majiteloch, o ktorych nemame ziadne informacie, iba datumy narodenia...ziadne adresy, ziadne telefonne cisla.
    Vie mi niekto poradit, ako postupovat? Akou formou najst majitelov? Ako sa dostat k tejto nehnutelnosti?
    O tuto druhu cast chalupy mame zaujem uz niekolko rokov, ale zial, ani obec nam nepomohla a nevysla v ustrety, nevieme sa nikam pohnut .
    Za kadzucku radu dakujem
    Vyhľadávanie podľa vlastníka

    https://www.katasterportal.sk/kapor/...nikFormInit.do

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač Pozri príspevok
    kvetinka99 Pozri príspevok
    Dakujem, ale prave problem je v tom, ze tam ziadne adresy nie su, iba datumy narodenia...ale skusim podla mena hladat v katastri dalej
    ...ešte raz opakujem a aj vysvetlím ...

    1. Vyplníš tabuľku
    2. Zadáš overovací kód
    3.
    Ak požadujete vytvorenie výpisu z listu vlastníctva vo formáte PDF, potom stlačte tlačidlo „Vytvoriť zostavu“ alebo „Zaradiť zostavu“.
    ...počkáš a v priebehu pár sekúnd Ti nabehne zostava , kde budú vlastníci s KOMPLET údajmi ........................aj adresy ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kvetinka99 Pozri príspevok
    Vlastnime chalupu na strednom Slovensku, ktorej druha polovica je uz x rokov neobyvana...opadava omietka, pada strecha, komin, okna sú porozbijane, dvor, zahrada a vnutro "chalupy" su v katastrofalnom stave. Z listu vlastnictva pozname iba mena troch majitelov, vnukov po povodnych majiteloch, o ktorych nemame ziadne informacie, iba datumy narodenia...ziadne adresy, ziadne telefonne cisla.
    Vie mi niekto poradit, ako postupovat? Akou formou najst majitelov? Ako sa dostat k tejto nehnutelnosti?
    O tuto druhu cast chalupy mame zaujem uz niekolko rokov, ale zial, ani obec nam nepomohla a nevysla v ustrety, nevieme sa nikam pohnut .
    Za kadzucku radu dakujem
    kvetinka99 Pozri príspevok
    Dakujem, ale prave problem je v tom, ze tam ziadne adresy nie su, iba datumy narodenia...ale skusim podla mena hladat v katastri dalej
    kvetinka99 Pozri príspevok
    Vdaka, toto som presne urobila uz ked som hladala vlastnikov :-) a adresy tam nie su...okrem toho sa mi neda vyhladavat na celom uzemi SR ale iba po krajoch...:-(...volala som aj s obecnym uradom, 20 rokov o nich nic nevedia, neposielaju ani vyzvy lebo nevedia kam
    ...nechce sa mi to veriť ...

    ... na liste vlastníctva je aj ADRESA majiteľa danej nehnuteľnosti !!!!!!!!!!

    List vlastníctva


    List vlastníctva je tá časť tzv. "súboru popisných informácií" katastra nehnuteľností, ktorá obsahuje vybrané základné údaje o "nehnuteľnostiach, vlastníkoch, právach a o iných vzťahoch k nehnuteľnostiam a iné údaje". Je to teda názov tej časti dokumentácie o nehnuteľnostiach daného katastrálneho územia v katastri nehnuteľností, ktorá obsahuje údaje o vlastníckych vzťahoch daných nehnuteľností.

    Právna úprava sa nachádza vo vyhláške 79/1996 Z.z. a zákone č. 162/1995 Z. z.

    Obsah

    Podľa §15 vyhlášky 79/1996 Z.z. v platnom znení sa skladá z :
    a) z časti "A - majetková podstata", ktorá obsahuje všetky nehnuteľnosti, ktoré sú predmetom práv k nehnuteľnostiam (majetkové teleso), a údaje o nich, a to výmery, druhy pozemkov, príslušnosť k zastavanému územiu obce a iné údaje obsahujúce bližšie vysvetlenia časti A, číslo zmeny,
    b) z časti "B vlastníci a iné oprávnené osoby", ktorá obsahuje mená, priezviská, rodné priezviská alebo názvy vlastníkov nehnuteľností a iných oprávnených osôb, dátumy narodenia, rodné čísla alebo identifikačné čísla organizácií, spoluvlastnícke podiely, titul nadobudnutia podľa verejnej listiny alebo inej listiny, miesto trvalého pobytu alebo sídlo, iné údaje obsahujúce bližšie vysvetlenia časti B, poznámky o skutočnostiach súvisiacich s nehnuteľnosťami alebo s právami k nehnuteľnostiam a číslo zmeny,
    c) z časti "C ťarchy", ktorá obsahuje vecné bremená (obsah vecného bremena, označenie oprávneného z vecného bremena vrátane zápisu vecného bremena v liste vlastníctva oprávneného), záložné práva (označenie záložného veriteľa), predkupné práva, ak majú mať účinky vecných práv (označenie oprávneného z predkupného práva), iné práva, ak boli dohodnuté ako vecné práva, a iné údaje obsahujúce bližšie vysvetlenia časti C a číslo zmeny; časť C neobsahuje údaj o výške dlhu.

    Výpisy a kópie

    List vlastníctva pre jeho dôležitosť neslobodno fyzicky poskytnúť nikomu, vždy možno dostať iba výpis z listu vlastníctva alebo jeho kópiu. Podľa § 115 spomínanej vyhlášky "Správa katastra vyhotoví na požiadanie výpis z listu vlastníctva ..., ako aj ... kópiu z listu vlastníctva..., ktorý je verejnou listinou". Kópia originálu a výpis z originálu sú rovnocenné – kópia obsahuje aj predchádzajúce zápisy o nehnuteľnosti, výpis len platný stav bez predchádzajúcich zápisov.

    Pravidlom (nie však predpisom) je, že všetky nehnuteľnosti (pozemky, stavby, byty), ktoré vlastní jedna osoba v jednom katastrálnom území, by mali byť uvedené na jednom výpise z listu vlastníctva. Každý list vlastníctva a výpis z neho sa vzťahuje vždy na tzv. majetkové teleso – budovu, byt, pozemok alebo inú nehnuteľnosť. Pre byty sa na požiadanie vystavuje aj len čiastočný výpis z listu vlastníctva vzťahujúci sa len na jednu konkrétnu osobu a byt.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kvetinka99 Pozri príspevok
    dakujem za snahu :-) ale na tom LV adresa nie, zatial este vidim :-)...je to LV 159, okres BB, mesto Brezno a obec Hronec

    ...a ktorých vlastne hľadáš ???




    ...vymazanie údajov ...ochrana súkromia ...
    Naposledy upravil buchač : 08.07.11 at 09:53

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.