Zavrieť

Porady

Kompenzácie za sťažený výkon prác -Je vôbec toto možné?!

Prosím o radu v tomto neskutočnom probléme.Zamestnávateľ mi nevyplácal kompenzácie za sťažený výkon prác 26 mesiacov!Teda od 01/2009 do 02/2011 od kedy to uznal Obvodný úrad verejného zdravotníctva. A tak som podal podnet na prešetrenie na Inšpektorát práce v Trenčíne. Dostal som za pravdu vo všetkých bodoch,že si neplnil povinnosti a mal to dať všetko do poriadku do 16.5.2011 a doplatiť mi dlžnú sumu. No nestalo sa tak,nič mi nedoplatil. Zamestnávateľ stále tvrdí,že to vyplácal a suma bola súčasťou mzdy a tu vzniká neuveriteľná vec. Mám ešte stále zmluvu v SK a nie v €!! Na zmluve z r.2006 mám platový výmer 72sk+10% prémii pri 100% dochádzke.Na výp.páske ani v zmluve nieje zmienka o 20% kompenzáciách. No on mi vyplácal reálne 100sk/hod.(čiže viac) a tvrdí (nepodložene),že ten zbytok (28sk ) sú tie kompenzácie za sťažený výkon prác. Pripravil som žalobu na Okresnom súde a on sa mi vyhráža,že ak ju nestiahnem a budem si od nich vymáhať dlh súdnou cestou,budú odo mňa zas oni vymáhať ten rozdiel medzi 72sk+10% a 100sk,že mi to nepatrí a mám im to vrátiť. Vie sa niekto kompetentný k tomuto rozumne a právne vyjadriť??? ĎAKUJEM!
Naposledy upravil Dav : 07.07.11 at 04:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kompenzácie za sťažený výkon prác -Je vôbec toto možné?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.