Zavrieť

Porady

Predaj alkoholu cez e-shop

Zdravím,
rada by som začala s predajom alkoholu a alkoholických napojov cez e-shop a chcela som sa spytat, ci su potrebne nejake specialne povolenia
( od colníkov, danoveho uradu), je potrebny danovy sklad ako pri kamenych obchodoch. Pripadne, na co si este treba dat pozor. Vopred dakujem za vsetky prispevky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    prudky je offline (nepripojený) prudky

    Vylúčený člen prudky
    asistentka79 Pozri príspevok
    Zdravím,
    rada by som začala s predajom alkoholu a alkoholických napojov cez e-shop a chcela som sa spytat, ci su potrebne nejake specialne povolenia
    ( od colníkov, danoveho uradu), je potrebny danovy sklad ako pri kamenych obchodoch. Pripadne, na co si este treba dat pozor. Vopred dakujem za vsetky prispevky.
    Aj menšie množstvá ? (napr pol deci )

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    By ma ako učiteľa zaujímalo že či vieš dôkladne preveriť vek objednávateľa. Aby mal viac ako 18.

    yoyo3333 je offline (nepripojený) yoyo3333

    yoyo3333
    alessi Pozri príspevok
    By ma ako učiteľa zaujímalo že či vieš dôkladne preveriť vek objednávateľa. Aby mal viac ako 18.
    No alesi ja teda neviem... Aj ked sa prihlasujes na stranky z nevhodnou tematikou pre mladistvých, tiež sa tam len odklikne ze si starší. Prípadne by to mohol ošetriť tým, že alkohol môžu nakúpiť len registrovaný užívateľ starší ako 18 rokov a samozrejme by to dal do pravidiel aj s tým že užívateľ musí správne vyplniť svoj vek pri registrácii. Viem že budeš argumentovať tým, že tam môže zadať čokoľvek, ale keď sa k alkohol neplnoletý chce dostať, tak určite viem že sú aj ľahšie cesty ako si ho objednávať z netu. Ale každopádne je to dobrá pripomienka na čo myslieť pri zriaďovaní toho netu a čo dať do pravidiel registrácie.
    menšie množstva ako pol deci urcite nie. Jednalo by sa o predaj spotrebiteľského balenia ( cele flase) nic by sa neprebalovalo v originalnych baleniach by sa predavalo.
    presne tak, zaruka, ze si to kupi aj niekto mladsi sa 100% neda dosiahnut, ale tak je to aj s ovela horsimi a mladym viac skodlivejsimi vecami ako je alkohol...........

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    pre e shop s alkoholom platia rovnaké pravidlá ako pre "bežný" predaj spotrebiteľského balenia liehu hocikde v obchode, stánku, stačí pozrieť stránku colníkov s uvedenými právnymi predpismi, vzormi tlačív na získanie povolenia na predaj, výkazníctvo.

    čo sa týka veku, stačí sa pozrieť na už existujúce e shopy s alkoholom (je ich veľa) nie je s tým vôbec žiadny problém
    dakujem za odpoved, a co danovy sklad je potrebny, ak ma niekto prakticke skusenosti bola by som velmi vdacna...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    asistentka79 Pozri príspevok
    dakujem za odpoved, a co danovy sklad je potrebny, ak ma niekto prakticke skusenosti bola by som velmi vdacna...
    načo ti je daňový sklad? budeš dovážať alkohol zo zahraničia? najprv si naštuduj zákon o spotrebnej dani, na prevádzku daňového skladu bežný smrteľník nikdy nedostane povolenie, keďže nikdy nebude spĺňať podmienky - vylobovali si to dvaja veľkí hráči u nás, aby obmedzili konkurenciu a dovoz zo zahraničia

    Predaj alkoholu cez e-shop

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.