Zavrieť

Porady

Podiel uroku a istiny pri uvere?

Chcela by som sa spytat, ci niekto nahodou nevie, aky bude podiel uroku a istiny pri uvere ktory je vo vyske 82500 E, urok je 4,09% splatnost uveru je 15 rokov, mesacna splatka je 619 E.
Ospravedlnujem sa, ak som otazku nespravne zaradila.
Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    myara Pozri príspevok
    ano, presne to by som chcela vediet
    To sa nedá takto vypočítať ani určiť. Zo splátky, čo zaplatíš, sa najprv uhradia naakumulované a pripísané úroky z predchádzajúceho mesiaca a zvyšok čiastky sa použije na úhradu istiny. Takže každý mesiac je ten pomer , síce len nepatrne, ale iný. Spočiatku z istiny ubúda len pomaly, ku koncu splatnosti je splácanie istiny rýchlejšie.

    Teda aby to bolo úplné, tak z mesačných splátok sa uhrádzajú nasledovné záväzky v nasledovnom poradí:

    - poplatky
    - úroky z omeškania
    - bežné úroky
    - istina.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    myara Pozri príspevok
    Chcela by som sa spytat, ci niekto nahodou nevie, aky bude podiel uroku a istiny pri uvere ktory je vo vyske 82500 E, urok je 4,09% splatnost uveru je 15 rokov, mesacna splatka je 619 E.
    Ospravedlnujem sa, ak som otazku nespravne zaradila.
    Dakujem za odpovede

    Myslis ze kolko zo splatky 619 € je splatka istiny a kolko z toho je urok?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    máš predsa nejaký splátkový kalendár, kde sú presne rozpísané položky splátok.....
    ale na začiatku splácania budeš šokovaná, že platba (mesačná) istiny je veľmi nízka, poplatky, resp. úroky si pýtajú veľa......

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    Mila123 Pozri príspevok
    máš predsa nejaký splátkový kalendár, kde sú presne rozpísané položky splátok.....
    ale na začiatku splácania budeš šokovaná, že platba (mesačná) istiny je veľmi nízka, poplatky, resp. úroky si pýtajú veľa......
    sokovana nebudem, uver platim uz 5 rokov, tak viem ako to je, ale teraz si chceme zobrat novy a nim prefinancovat stary, doteraz sme platili 656/mesacne a urok bol okolo 400, ale doba splatnosti bola 20 rokov a urok bol 5,09%
    Katarína Cigánová
    myara Pozri príspevok
    sokovana nebudem, uver platim uz 5 rokov, tak viem ako to je, ale teraz si chceme zobrat novy a nim prefinancovat stary, doteraz sme platili 656/mesacne a urok bol okolo 400, ale doba splatnosti bola 20 rokov a urok bol 5,09%
    Len si to dobre prepočítaj , čo by ta stalo splatenie uveru po starom a čo ta bude stát po novom , pretože zvyčajne ak banky ponuknu nový uver na zaplatenie toho starého - tak v konečnom dôsledku zaplatíš viac po novom / i ked sa zdá že je nižšia uroková sadzba / - môžu tam byt poplatky za nový uver - predčasné skončenie starého - poplatok ap. / . Nie je to vždy také výhodné ako sa to zdá - napokon banky potrebujú zarábat , a určite Ti neponúknu produkt na ktorom banka nezarobí - naopak . Tak kalkulačka do ruky ... a rátaj . Hlavne si pýtaj písomné ponuky .

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    Len si to dobre prepočítaj , čo by ta stalo splatenie uveru po starom a čo ta bude stát po novom , pretože zvyčajne ak banky ponuknu nový uver na zaplatenie toho starého - tak v konečnom dôsledku zaplatíš viac po novom / i ked sa zdá že je nižšia uroková sadzba / - môžu tam byt poplatky za nový uver - predčasné skončenie starého - poplatok ap. / . Nie je to vždy také výhodné ako sa to zdá - napokon banky potrebujú zarábat , a určite Ti neponúknu produkt na ktorom banka nezarobí - naopak . Tak kalkulačka do ruky ... a rátaj . Hlavne si pýtaj písomné ponuky .

    Myslim ze ten kto sa rozhodne prefinancovat to ma prepocitane zo vsetkych stran

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    pre prefinancovanie uveru sme sa rozhodli z dovodu skratenia doby splatnosti uveru, a zaroven by sme chceli kazdy rok robit mimoriadne splatky (min. 5000 E) na znizenie istiny, a a teoreticky by sme tak uver mohli splatit aj skor
    banka nam dava este ponuku na znizenie uroku o 0,7% ak si uzavrieme poistku so splatkou vo vyske 7,9% z vysky splatky uveru, mame to zobrat?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    myara Pozri príspevok
    pre prefinancovanie uveru sme sa rozhodli z dovodu skratenia doby splatnosti uveru, a zaroven by sme chceli kazdy rok robit mimoriadne splatky (min. 5000 E) na znizenie istiny, a a teoreticky by sme tak uver mohli splatit aj skor
    banka nam dava este ponuku na znizenie uroku o 0,7% ak si uzavrieme poistku so splatkou vo vyske 7,9% z vysky splatky uveru, mame to zobrat?
    7,9% zo splátky uveru? Akoze 619 x 7,9%? = 48,90 €. To by bolo mesacne poistne? Myslis ze ti 0,7 percenta dole zo z hypo urok urobi taku sumu?

    pises ze prefinancovavas preto aby ste si skratili dobu splatnosti. Skratit dobu splatnosti predsa mozes aj v starej banke, nie? Teda banky co som mala to umoznovali. Ku dnu "vyrocia" som mohla spravit mimoriadne splatky alebo znizit dobu splacania uveru (ak moj prijem je postacujuci na navysenu splatku).

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    zk24 Pozri príspevok
    7,9% zo splátky uveru? Akoze 619 x 7,9%? = 48,90 €. To by bolo mesacne poistne? Myslis ze ti 0,7 percenta dole zo z hypo urok urobi taku sumu?

    pises ze prefinancovavas preto aby ste si skratili dobu splatnosti. Skratit dobu splatnosti predsa mozes aj v starej banke, nie? Teda banky co som mala to umoznovali. Ku dnu "vyrocia" som mohla spravit mimoriadne splatky alebo znizit dobu splacania uveru (ak moj prijem je postacujuci na navysenu splatku).
    ano s tym poistenim by to zrejme bolo tak, osobne sa mi to nezda vyhodne, ale zaujimal ma nazor inych
    prefinancovanie bude v tej istej banke, ak by sme uver iba znizili o mimoriadnu splatku 16tis, a skratili dobu na 15 rokov, splatka by bola cca 665

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    myara Pozri príspevok
    sokovana nebudem, uver platim uz 5 rokov, tak viem ako to je, ale teraz si chceme zobrat novy a nim prefinancovat stary, doteraz sme platili 656/mesacne a urok bol okolo 400, ale doba splatnosti bola 20 rokov a urok bol 5,09%
    k comu je tento prispevok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.