Zavrieť

Porady

Protherm Tiger Condens - skusenosti

Ahojte,
rad by som sa vas spytal ci mate nejake skusenosti s tymto typom kotla. Vykon, servis, poruchovost,..
Mam novostavbu bungalovu 100m2 - kurenie podlahove. Sme stvor-clenna rodinka a podla vyrobcu by mal ten 42l zasobnik mal plne stacit.
Dakujem za nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vemak je offline (nepripojený) vemak

    vemak
    s týmto kotlom ti neporadím, mám Lev 30 KKZ, ale na 300m2 plochy a som s ním úplne spokojný. Čo však veľmi záleží od toho ako sa na raz kúpete je veľkosť toho zásobníku. Nám je 95L čo je na tom Levy len tak tak (4čl. rodina) . 42L je na fungovanie tak že následné sprchovanie s pol hod. pauzou.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    tiez som nad nim uvazoval, nakoniec som kupil teraz v akcii junkers cerapurcomfort. Bol za to istu cenu cca. Predaval sa aj so 60l zasobnikom. tiger, ani ten junkers 60l nema cirkulaciu teplej vody.

    Romulus001 je offline (nepripojený) Romulus001

    Romulus001
    dik za info.
    Rozpraval som sa so svojim kurenarom a on mi povedal ze to je dobre do knacelarii resp. bytov. Ja mam aj pivnicu takze by bol najsepsi kotol so samostatnym zasomnikom. Vraj Buderus ma celkom dobru cenu/kvalitu. BTW nieje jeho predajcom. Navrhuje zostavu so 120 l zasobnikom.
    Co hovorite na ten Buderus? Dik

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    buderus je dost drahy. pre porovnanie junkers ma stal so 120l a regulatorom 1700 eur. Buderus typujem tak o 1000eur viac. Oba su v podstate od jedneho vyrobcu -bosch elektronika. Podla mna treba brat to najlacnejsie z dobreho. Mozno ani ten kondenzacny kotol nema az taky vyznam co sa tyka uspor. Uz som aj rozmyslal nad klasickym turbo kotlom, ale ten cenovy rozdiel tam bol cca 300-400eur.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    btw pytat sa co hovorite na ten buderus je ako pytat sa co hovorite na tu skodovku. Aj buderus ma low end modely ktore su porovnatelne s prothermom. Ja som poslednej dobe pocul ze kvalitka su kotle geminox. Ale ta cena je dost vysoka. Vyhoda je ze dokazu ist od 2kW.

    Protherm Tiger Condens - skusenosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.