Zavrieť

Porady

Daňová kontrola a následky

Daňová kontrola DzP posúdila jednu dodávateľskú fa ako neopodstatnenú vo výške 100 000. sk bez DPH. Musím podať opravné DP aj k DPH,nakoľko je firma platcom dane a uplatnila si odpočet DPH z tejto fa v roku 2004? A firma, ktorá toto vyfakturovala a má to vo výnosoch a tiež odviedla daň musí tiež podať dodatočné DP k DP a DPH? Fa je za sprostredkovanie.
Ďakujem Vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Nerozumiem, prečo Vám ju vyhodili z nákladov? Ak pre Vás dotyčná firma PO, robila služby za sprostredkovanie, ktoré by ste mali vedieť vypodložiť, tak by to malo byť v nákladoch.
    Keď nám fakturujú za sprostredkovanie, tak na DF neuvádzajú DPH, ale bez DPH. A to ide o platiteľov DPH.

    Ak Vá DÚ nariadil DF ponížiť z nákladov , takisto musíte spraviť opravné DP DPH , pretože DPH Vám nepatrí. Teda odpočítanú DPH musíte vrátiť DÚ.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Lila
    Nerozumiem, prečo Vám ju vyhodili z nákladov? Ak pre Vás dotyčná firma PO, robila služby za sprostredkovanie, ktoré by ste mali vedieť vypodložiť, tak by to malo byť v nákladoch.
    Keď nám fakturujú za sprostredkovanie, tak na DF neuvádzajú DPH, ale bez DPH. A to ide o platiteľov DPH.
    Bola to vec dohody konateľa a DU.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Lila
    Nerozumiem, prečo Vám ju vyhodili z nákladov? Ak pre Vás dotyčná firma PO, robila služby za sprostredkovanie, ktoré by ste mali vedieť vypodložiť, tak by to malo byť v nákladoch.
    Keď nám fakturujú za sprostredkovanie, tak na DF neuvádzajú DPH, ale bez DPH. A to ide o platiteľov DPH.

    Ak Vá DÚ nariadil DF ponížiť z nákladov , takisto musíte spraviť opravné DP DPH , pretože DPH Vám nepatrí. Teda odpočítanú DPH musíte vrátiť DÚ.
    A na základe čoho to fakturujú bez DPH? Ja si myslím, že je to služba ako každá iná a má byť zdanená.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Tiež si myslím, že s DPH. Nevidím dôvod prečo bez DPH.....

    tonkat
    A na základe čoho to fakturujú bez DPH? Ja si myslím, že je to služba ako každá iná a má byť zdanená.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    tonkat
    A na základe čoho to fakturujú bez DPH? Ja si myslím, že je to služba ako každá iná a má byť zdanená.
    1.Myslím si tiež že ide o službu, ktorá podlieha DPH.
    2. Nevidím dôvod prečo by mala byť táto faktúra vyradená z evidencie DPH , a teda vrátená štátu. Píšeš, že išlo o kontrolu dani z príjmov /teda o úplne iný druh dane ako DPH/. Neviem prečo Vám túto faktúru udali ako neopodstatnenú, ale bez ohľadu na to, je zavedená do účtovníctva, uhradená z firemných peňazí a zároveň služba poskytnutá, len na základe tvrdení DÚ mala byť uvedená ako pripočitateľná položka na DzP. Podmienky pre uplatnenie DPH boli podľa mňa splnené a nemáte ju prečo vracať.....

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Žiaľ sama nepoznám odpoveď. Ale v postate ma to ani nezaujíma. Keď sme s nimi uzatvárali Zmluvu o sprostredkovaní, tak sme sa dohodli na cene. Keďže v tom čase sme neboli plátcami DPH, tak je jasné, že tá cena bola pre nás konečná / t.z. včetne DPH/. V r. 2005 sme sa stali plátcami DPH a oni stále fakturujú provízie bez DPH.
    Podotýkam, že ide o veľké slov. brokerské firmy.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ak to suvisi s podnikanim nevidim dovodom ju vynimat z danoveho zakladu asi by som podal odvolanie a co sa tyka dph tak to je jasne...pokial vam oni fakturovali bez dph vy ste nechapem ako ste si vy uplatnovali dph z toho, nerozumiem tomu

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Vladimír Ozimý
    no ak to suvisi s podnikanim nevidim dovodom ju vynimat z danoveho zakladu asi by som podal odvolanie a co sa tyka dph tak to je jasne...pokial vam oni fakturovali bez dph vy ste nechapem ako ste si vy uplatnovali dph z toho, nerozumiem tomu
    Prečítaj si príspevok 1. - my sme platcami DPH aj dodávateľ. A odvolanie nebudem podávať, nakoľko sa konateľ tak dohodol s DU, to znamená, že priznal, že tá fa nie je v poriadku. Ale mňa zaujímajú účtovné dôsledky v jednej aj v druhej firme.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    tonkat
    Prečítaj si príspevok 1. - my sme platcami DPH aj dodávateľ. A odvolanie nebudem podávať, nakoľko sa konateľ tak dohodol s DU, to znamená, že priznal, že tá fa nie je v poriadku. Ale mňa zaujímajú účtovné dôsledky v jednej aj v druhej firme.
    Ako myslíš účtovne. Na základe výsledku kontroly by Ti mali predmetnú faktúru dodaniť z hľadiska dani z príjmu, zrejme aj penále, a čo sa týka DPH máte podľa mňa nárok na odpočet ako uvádzam v príspevku 7. Zaúčtuješ potom len opravu dane a určené penále....osttatné ostáva ako bolo...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.