Zavrieť

Porady

Prosim pomoc ako zalozit klub alebo neziskovku.

Dobry den viem ze taketo teamy tu uz boli.
Ale potrebujem pomoct!
Chcem zalozit sportovy klub, neziskovku, alebo a.s. podla toho co bude treba.
Chcem rozbehnut academiu pro wrestlingu kde budem trenovat ludu a neskor aj produkovat vystupenia.
A chcem sa spytat co teba zalozit aby sme mohli cerpat peniaze s fondov, statnych alebo europkych alebo mestkych.
Co na to treba, ako, a presnejsie co zalozit.
Da odpovede dakujem vopred.
btw dufam ze som adminom nenarobil moc prace.
ps prepacte ze bez diakrityki ale anglicka klavesnica.
prosim pomoc
Naposledy upravil Rickysky : 10.07.11 at 17:59 Dôvod: zmena nazvu aby ludia citali
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinaj je offline (nepripojený) martinaj

    martinaj
    Ja by som sa rozhodla alebo pre neziskovú organizáciu alebo občianske združenie. Ak by sa nejaká obchodná spoločnosť venovala akejkoľvek bohumilej činnosti, od VÚC, obce/mesta, EÚ ťažko dostane peniaze. Nezisková organizácia aj občianske združenie má možnosť získať podiel zaplatenej dane z príjmu, obchodná spoločnosť nie. A teraz, čomu dať prednosť? Menej administratívy je s občianskym združením. Aj na založenie občianskeho združenia je potrebná menšia suma. No treba rátať s tým, že peniaze sa dajú získať len na základe dobre vypracovaného projektu.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Rickysky Pozri príspevok
    ale ja si neviem vybrat co zalozit...
    tak porovnaj pod akou pravnou formou funguje tvoja konkurencia, na zaklade toho sa rozhodni

    Rickysky je offline (nepripojený) Rickysky

    Rickysky
    ide tu aj o to ze ako by som zsikal peniaze na rozbehnutie ako zaklad ring, priestory. ci by mi to stat zasponzoroval alebo ako aj podla toho trea vybrat.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ked chces zdroje od statu alebo od hocihoho ineho, musis mat urobeny projekt/plan, kde predstavis svoju myslienku a aspon teoreticky zdokladujes, ze sa investorovi oplati dat do toho svoje peniaze

    Rickysky je offline (nepripojený) Rickysky

    Rickysky
    1Dara Pozri príspevok
    ked chces zdroje od statu alebo od hocihoho ineho, musis mat urobeny projekt/plan, kde predstavis svoju myslienku a aspon teoreticky zdokladujes, ze sa investorovi oplati dat do toho svoje peniaze
    ako myslis napriklad co mam vplane napr trenovat ludi vydavat show a casovu os ... len podobnejsie takto napriklad ? ..

    Rickysky je offline (nepripojený) Rickysky

    Rickysky
    martinaj Pozri príspevok
    Ja by som sa rozhodla alebo pre neziskovú organizáciu alebo občianske združenie. Ak by sa nejaká obchodná spoločnosť venovala akejkoľvek bohumilej činnosti, od VÚC, obce/mesta, EÚ ťažko dostane peniaze. Nezisková organizácia aj občianske združenie má možnosť získať podiel zaplatenej dane z príjmu, obchodná spoločnosť nie. A teraz, čomu dať prednosť? Menej administratívy je s občianskym združením. Aj na založenie občianskeho združenia je potrebná menšia suma. No treba rátať s tým, že peniaze sa dajú získať len na základe dobre vypracovaného projektu.

    tak ako platil kolok co je 66 euro nieje zas tak moc plan sa vypracovat da s tym skusim pohrat ... a su nejake formulare ako by mal asi ten plan vyzerat

    Prosim pomoc ako zalozit klub alebo neziskovku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.