Zavrieť

Porady

Propagovanie hazardu na území SR

Dobry den

Mam v SR zalozenu zivnost so sidlom v SR a podnikam v oblasti sprostredkovania (affiliate partner na internete), v SR je propagacia hazardu zakazana, v zakone je
Propagovanie zahraničných hazardných hier na území Slovenskej republiky sa zakazuje.
Co sa ale rozumie na internete územím Slovenskej republiky , znamená to len domenu .sk?

ak ano to by znamenalo ze keby som mal po slovensky pisanu webstranku na domene .com alebo napr. .cz tak by to bolo legalne?

dakujem za odpoved
Usporiadat
ivanval ivanval

ivanval je offline (nepripojený) ivanval

Mne ani tak nešlo o propagovanie, ale v zákone sa píše, že sa o nich nemôže ani informovať...mám stránku ktorá sa zaoberá stávkovaním a podobne, tak ma to zaujímalo...že môžem o tom písať aj tak a keby niekto povedal, že propagujem zahraničné stávkové, tak poviem, že si to tí ľudia môžu podať aj v Niké

Ale podľa mňa je aj riešenie (alebo aspoň v to dúfajú poslanci), že si tie stávkové kancelárie vybavia licenciu, čo však nebude najlacnejšia záležitosť...
0 0
ivanval ivanval

ivanval je offline (nepripojený) ivanval

Ale ešte by ma zaujímalo, že keď napíšem, že najvyšší kurz na danú stávku je čo ja viem v Doxbete, že či sa to ráta za propagovanie alebo niečo...
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
1. Vymedzenim miesta kde sa vykonava cinnost je to miesto, kde dochadza ku skutocnemu prejavu vole toho na koho cinnost sa to ma vztahovat. Cize je jedno aku domenu pouzijes a v akom jazyku to budes robit. Dolezite je kde sa ty budes v tom case nachadzat. V tomto pripade sa samozrejme berie do uvahy dlhodobejsie hladisko.
Cize ak by si bol american a bol by si v SR iba par dni na dovolenke tak aj ked by si to vykonaval z uzemia SR, tak by sa to nepovazovalo za cinnost na uzemi SR. ale akonahle tu na Slovensku zijes a fungujes a toto robis, je irelevantne na akej domene a v akom jazyku to fici.
Druhe dolezite hladisko je hladisko prijimatela. Cize ak je preukzatelne ze si vedel ze vykon tvojej cinnosti smeruje k tomu aby niekto nieco konal, zdrza sa konania, alebo opomenul a to v case ked sa tato osoba nachadza na uzemi SR tak ide o cinnost na uzemi SR. Cize aj ked by si zil v USA ale tvoja cinnost by jednoznacne bola zamerana na ziskavanie zakaznikov z uzemia SR, tak ide o cinnost na uzemi SR.

2. Propagovanim sa rozumie cielavedome rozsirovanie akejkolvek informacie smerujucej k tomu aby niekto nieco vykonal, strpel, zdrzal sa konania, opomenul. Tj. aj rozsirujes informaciu ktorej ucelom je prinuit niekoho aby sa napriklad zaregistroval na stavkovom portali, ide o propagaciu. Takze tu je dolezite posudenie obsahu a formy informacie ktoru zverejnujes.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať