Zavrieť

Porady

V s.r.o. nedostávame stravné lístky. Čo máme robiť?

Som pracovník v s. r. o.V podniku pracujeme 2 zamestnanci bez živnosti. Mám nárok na stravné lístky, lebo ich nedostávam už asi 2. rok. a od koho ich mám žiadať keď vedúci nevie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Monika Mono Danišová Pozri príspevok
    Som pracovník v s. r. o.V podniku pracujeme 2 zamestnanci bez živnosti. Mám nárok na stravné lístky, lebo ich nedostávam už asi 2. rok. a od koho ich mám žiadať keď vedúci nevie? Ďakujem
    čo vedúci akože nevie? Od toho je vedúci, aby vedel...

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    čo vedúci akože nevie? Od toho je vedúci, aby vedel...
    stenly, vieš koľko je v sr vedúcich čo nevedia, že nevedia? plná ...

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Monika Mono Danišová Pozri príspevok
    Som pracovník v s. r. o.V podniku pracujeme 2 zamestnanci bez živnosti. Mám nárok na stravné lístky, lebo ich nedostávam už asi 2. rok. a od koho ich mám žiadať keď vedúci nevie? Ďakujem
    bonzni firmu na soi - sa spamätajú

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Monika Mono Danišová Pozri príspevok
    Som pracovník v s. r. o.V podniku pracujeme 2 zamestnanci bez živnosti. Mám nárok na stravné lístky, lebo ich nedostávam už asi 2. rok. a od koho ich mám žiadať keď vedúci nevie? Ďakujem
    Monika, porušenie zákonníka práce, medzi ktoré patrí aj neprispievanie na stravovanie zamestnancov, rieši Inšpektorát práce. Skôr než tam zavoláš alebo napíšeš, upozorni na to vedúceho.

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Monika na stravné lístky máte nárok všetci zamestnanci /za každý odpracovaný deň,keď ste odpracovali min.5hod./. Vedúci ich má zabezpečiť, veď to v súčasnosti nie je také ťažké, sú spoločnosti ktoré Vám ich dovezú až do firmy. Pred podaním na IP by som to riešila najskôr dohodou s vedúcim.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    len aby nedostala odpoveď, že v cene zájazdu má aj gastáče toť na margo niektorých vedúcich SRO

    Overdose je offline (nepripojený) Overdose

    Overdose
    Ahojte,

    nechcem zakladat dalsiu temu na stravaky, tak sa chcem spytat tu.
    Pracujem na TPP v mensej firme, ktora nam namiesto stravnych listkov dava akesi nahrady stravnych listkov, ktore su striktne viazane na jedno restauracne zariadenie v blizkosti. Su to podobne ustrizky, ake mozete kupit v papiernictve ako vstupenky, akurat su opeciatkovane tym zariadenim a mozeme tym u nich platit. Samozrejme, zamestnavatel prispieva svojim podielom a ja si doplacam (55%/45% myslim).

    Moja otazka je, ci je to takto koser. Restika je nic moc, draha, ked uz mam dostavat stravny listok, radsej by som si vybral z viacerych zariadenie, ktore prijimaju normalne stravne listky. Zamestnavatel argumentuje, ze s gastro listkami su vyssie naklady, co ma sice pravdu, ale jest stale to iste dokola...

    Nikde v zakone som nenasiel specifikovane, kto su to fyzicke alebo pravnicke osoby ktore poskytuju stravovacie sluzby.

    dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Overdose Pozri príspevok
    Ahojte,

    nechcem zakladat dalsiu temu na stravaky, tak sa chcem spytat tu.
    Pracujem na TPP v mensej firme, ktora nam namiesto stravnych listkov dava akesi nahrady stravnych listkov, ktore su striktne viazane na jedno restauracne zariadenie v blizkosti. Su to podobne ustrizky, ake mozete kupit v papiernictve ako vstupenky, akurat su opeciatkovane tym zariadenim a mozeme tym u nich platit. Samozrejme, zamestnavatel prispieva svojim podielom a ja si doplacam (55%/45% myslim).

    Moja otazka je, ci je to takto koser. Restika je nic moc, draha, ked uz mam dostavat stravny listok, radsej by som si vybral z viacerych zariadenie, ktore prijimaju normalne stravne listky. Zamestnavatel argumentuje, ze s gastro listkami su vyssie naklady, co ma sice pravdu, ale jest stale to iste dokola...

    Nikde v zakone som nenasiel specifikovane, kto su to fyzicke alebo pravnicke osoby ktore poskytuju stravovacie sluzby.

    dakujem
    Zamestnáv. si splnil svoju zákonnú povinnosť určenú v §152 ZP.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Myslim si, ze firma splna podmienku zabezpecenia straavovania a niet jej co vytknut.Keby ste mali vlastnu jedalen, tiez si mozete vybrat tak max. z 2-3 jedal, pokial nie ste velka firma.

    Jedine, co mozete, tlacit na zamestnavatela, aby u dodavatela zabezpecil zmenu ci spestrenie jedalneho listka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.