Zavrieť

Porady

Autofólie kupované v Lídli

Prosím poradte mi,kúpil som autofólie v Lídli v návode je písané že certifikát je priložení v krabici ale je to v nemeckom jazyku.Chcel by som sa informovat či tú fóliu možem namontovat na sklo auta a či nebudem mat opletačky s políciou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    harvy121 Pozri príspevok
    Prosím poradte mi,kúpil som autofólie v Lídli v návode je písané že certifikát je priložení v krabici ale je to v nemeckom jazyku.Chcel by som sa informovat či tú fóliu možem namontovat na sklo auta a či nebudem mat opletačky s políciou?


    Odpoveď na otázku čitateľa.

    Otázka:
    Potreboval by som zistiť či je zákaz používať autofólie na predných dverách alebo sa iba neodporúča ich používanie a či sa môže za to vziať t.p.?

    Odpoveď je trochu zložitejšia. Autofólie sa môžu používať na všetkých sklách vozidla, teda aj predných dverách, ale len homologizované, (označenie napr: 27 MD 0000) vrátane montáže autorizovaným pracoviskom. Každá homologizovaná autofólia má definované účel použitia. Autofólia určená len pre zadné sklo, nemôže byť použitá na predné sklo, ap. Každá nalepená autofólia musí mať v sebe (pod fóliou) certifikačnú nálepku. Autorizované pracovisko, ktoré nalepí autofóliu, vydá osvedčenie, ktorým sa pri cestnej kontrole musíte (na požiadanie) preukázať.
    Autofólie sa používajú z viacerých dôvodov. Najčastejšie k zníženiu vplyvu tepelného žiarenia a UV žiarenia na posádku vozidla. Tieto fólie sú číre, priehľadné (môžu mať veľmi jemný modrastý nádych). V poslednom období používanie takýchto autofólií klesá, lebo nové sklá už majú UV filter a tepelný filter v sebe.
    To isté platí aj o použití tmavých, nepriesvitných, zrkadlových, reklamných, bezpečnostných a iných fólií. Môžete ich používať, ale len v súlade s homologizáciou.
    Pri jazde do cudziny, najmä mimo EU je vhodné zistiť si, či daná krajina uznáva uvedenú homologizáciu. Môže sa stať, že v niektorých krajinách je zakázané používať tmavé fólie a tmavé sklá, nech ju aj u nás homologizované.




    Čítajte viac: http://drahovsky.blog.sme.sk/c/79697...#ixzz1S6WETyrc

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    harvy121 Pozri príspevok
    Prosím poradte mi,kúpil som autofólie v Lídli v návode je písané že certifikát je priložení v krabici ale je to v nemeckom jazyku.Chcel by som sa informovat či tú fóliu možem namontovat na sklo auta a či nebudem mat opletačky s políciou?
    tovar bez slovenského návodu sa nesmie predávať-obchodná inšpekcia by si zmlsla na tom

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    Gina Er Pozri príspevok
    tovar bez slovenského návodu sa nesmie predávať-obchodná inšpekcia by si zmlsla na tom
    no návod je asi v slovenčine, len ten certifikát nie, aspoň ja som to tak pochopila z toho čo píše.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    misstka Pozri príspevok
    no návod je asi v slovenčine, len ten certifikát nie, aspoň ja som to tak pochopila z toho čo píše.
    aj certifikát by mal byť preložený,keď tomu zákazník nerozumie,tak certifikát mu je na dve veci.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    alebo ...
    Osvedčenie
    K autofóliám sa vystavuje Osvedčenie o technickej spôsobilosti fólie(preukaz),ktorý sa predkladá pri cestnej kontrole a STK.
    Každé osvedčenie má svoje vlastné číslo,pod ktorým je zaregistrované.Ďalej obsahuje evidenčné číslo(ŠPZ)vozidla,VIN číslo vyznačený typ aplikovanej fólie,dátum a pečiatku montážnej firmy.
    http://autofolie.weblahko.sk/Otazky-k-montazi-a-starostliv-o-foliu.html


    Vyhlaška hovorí:

    § 4, vyhláška č. 464/2009 Z.z.:

    (4) Umiestnenie fólií, dodatočné tónovanie skiel a vykonávanie úprav zasklených plôch, ktoré majú za následok zníženie priepustnosti svetla, nie je povolené na čelnom skle a na predných bočných sklách vozidla na strane vodiča a jeho spolujazdca okrem zatemňovacieho pásu podľa odseku 3 písm. a) a okrem použitia bezpečnostných fólií podľa odseku 3 písm. e).

    Na zadných bočných oknách a na zadnom skle fólie smú byť. Na čelnom len zatemňovací pás. Ten môže podľa vyhlášky siahať maximálne 100 mm od vrchného okraja čelného skla po celej jeho šírke.
    http://www.basofolie.sk/?stranka=vyhlaska

    mik001 je offline (nepripojený) mik001

    mik001
    nebudem zakladat druhu temu,
    chcem sa spytat,priatelka si kupila ojazdene auto ktore ma folie na zadnych bocnych a na zadnom okne.
    tieto folie boli zapisane len v poznamkach TP. u povodneho majitela ale bez homologacnej karticky(folie boli robene asi v r.2005,neviem ci bola povinost mat vtedy karticku)
    Pri prepise to policajt nechcel prepisat znova prepisat do povodneho preukazu s tym ze nemame homolog.karticku.
    1) ma policajt povinnost tieto udaje prepisat do noveho TP?
    2)ak to aj prepise staci sa preukazat len TP pri policajnej kontrole?
    3)je homologizacna karticka uradny dokument?v pripade ze to sam vytlacim alebo zozenem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Nuž...
    Pokiaľ sa jednalo o prepis a v pôvodnom techničáku boli fólie zapísané, mal policajt predpokladať, že tieto tam boli zaznačené legálne a mal toto akceptovať.
    Pri kontrole, pokiaľ sú v TP - hliadka skontroluje, či sú zaznačené. Pretože hocikto si to tam zapísať nemôže.
    Homologizačna kartička (certifikát) je údaj o tom, že daný výrobok, doplnok spĺňa požiadavky pre prevádzku vozidla - je to doklad o vykonanej skúške podľa zákonov. Jedná sa najmä o svetelnú priepustnosť.... Ak zoženieš - tak len originál, vytlačenie - nie dobrý nápad - ako si vymyslíš číslo homologizačného protokolu? Tie sa predsa registrujú a uchovávajú...
    arizona Duskoooo,mrk na datum
    misoft Ááááááá... do p****le.... už aj ja som toto.....
      zbaliť

    Autofólie kupované v Lídli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.