Zavrieť

Porady

Minimálna mzda pri kratšom pracovnom čase

Milí poraďáci,


poraďte mi prosím akú mzdu som povinná dať zamestnancovi, ktorého pracovný čas je 20 hodín týždenne a je odmeňovaný mesačnou mzdou? Aká je jeho minimálna hodinová mzda. ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    rmds
    Milí poraďáci,


    poraďte mi prosím akú mzdu som povinná dať zamestnancovi, ktorého pracovný čas je 20 hodín týždenne a je odmeňovaný mesačnou mzdou? Aká je jeho minimálna hodinová mzda. ďakujem.
    Postupuješ podľa zmeny, ktorá bola od októbra 2005, min.mzda 6900,- Sk mesačne a min.hodinová mzda 39,70.
    Podľa tvojho zadania zamestnanec pracuje denne 4 hod., t.j. na 1/2 úväzok, teda jeho mesačná mzda bude vo výške 3450,- Sk. Predpokladám, že sa jedná o zamestnanca po ukončení školy, bez praxe, resp. bez príslušného vzdelania, keď rátaš s minimálnou mzdou a nie s koeficientom min.mzdy.

    zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

    zuzu 76
    Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu..
    ako mám postupovať pri výpočte hodinovej minimálnej mzde pri kratšom pracovnom čase - v tomto prípade 30 hodinový týždenný pracovný čas, stupeň náročnosti 2 ?

    Minimálna mzda pri kratšom pracovnom čase

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.