Zavrieť

Porady

Účtovanie mzdy v obci, účet 331

Dobrý deň, poprosila by som o pomoc pri predpisovaní a účtovaní mzdy v obci.
Presnejšie aká suma mi má zostať na účte 331 na konci mesiaca.
čo sa odpočítava od hrubej mzdy?
máme tu zrážky na DDP a Stravné, nič iné.
Správne myslím, že HM - odvody za zamestnanca - daň = ČM?
a čo s tými zrážkami a DDP za zamestnanca. od čoho ich odpočítať? k čomu ich pripočítať?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubocka je offline (nepripojený) lubocka

    lubocka
    Na účte 331 má zostať čistá mzda, ktorá sa odvádza na účet alebo vypláca v hotovosti z pokladne. Ostatné zrážky sa musia predpísať 331/379 (exekúcie, výživné, pôžičky, poistky....)

    IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

    IVETA N
    Zdravím všetkých poraďákov
    a mám hlavne na tých ktorí účtujú mzdy v samospráve pár otázok
    Pracujem v účto firme ,má prebrať mzdovú agendu s 200 zamestnancami je to vlastne jedna mestká časť.
    Dnes som dostala na starosť toto a neviem kde by som to mala vyhľadať, tak Vás prosím o radu:
    Je niekde v zákone že treba mať založenú mzdovú učtáreň čo sa týka účto. mzdy v samosprave obcí a miest ? ( otázka od ,,šefa..)
    Vysvetľujem si to laicky tak, že tá mzdová učtáreň + všetky náležité oddelenia ako napr.personálne , vedúci mzdovej uctárne.... (nechcem týmto znevažovať ich prácu pretože každá dobrá ,,robota ,, sa cení )
    sú iba na urýchlenie práce čo sa týka ,,urobenie výplaty ,, v tomto prípade 200 zamestnancom.

    Ďakujem za skorú odpoveď

    IVETA N

    uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

    uctovnicka
    Neviem o tom, či je niekde v zákone uvedené, že musí byť zriadená mzdová učtáreň, len si je potrebné uvedomiť, že mzdy v samospráve, resp. vo verejnej správe nie sú ako v súkromnom sektore, nakoľko sa na ne vzťahuje zákon č.553/2003 o verejnej službe a ak som správne pochopila, ak sa jedná o mestskú časť môžu tam byť aj mzdy učiteľov ZŠ, resp.MŠ,ŠKD a potom je potrebné ovládať aj zákon o pedagogických zamestnancoch č. 39/2009. V zmysle spomínaných zákonov je potrebné sledovať: vzdelanie, spĺňanie kvalifikačných predpokladov, valorizácie,funkčné vzdelávanie,... takže myslím si, že to nie je také jednoduché "len urobiť výplaty", okrem toho sú tam štatistiky, kariérne vzdelávanie, rozdielne odmeňovanie u pedagogických a nepedagogických zamestnancov...no, myslím, že celá personálna agenda je dosť rozsiahla.

    Účtovanie mzdy v obci, účet 331

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.