Zavrieť

Porady

Aký účtovný softvér používate? Výhody - Nevýhody.

Anketa: Vyberte si v akých systémoch pracujete.

Počet hlasujúcich
191. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Alfa, Omega - Kros

    64 33.51%
  • MRP

    34 17.80%
  • Money - cigler softvare

    23 12.04%
  • Softip

    12 6.28%
  • Veľký ERP - (Navision, SAP, ...)

    6 3.14%
  • Pohoda - Stormware

    46 24.08%
  • Datalock

    4 2.09%
  • Vlastný - šitý na mieru

    6 3.14%
  • Iný

    30 15.71%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Zaujímalo by ma aký je najoblúbenejší softvér medzi účtovníkmi a aké majú skúsenosti - pozitívne aj negatívne.

Dal som sem zatiaľ tie čo poznám. Prosím kliknite na anketu - môžu to byť zaujímavé čísla.
Kros - omega
Datalock
Cigler - Money
Stormware - pohoda
MRP
SunSoft
Softip
veľký ERP (Navision, SAP, ...)
Vlastný šitý na mieru
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mdetko Pozri príspevok
Zaujímalo by ma aký je najoblúbenejší softvér medzi účtovníkmi a aké majú skúsenosti - pozitívne aj negatívne.

Dal som sem zatiaľ tie čo poznám. Prosím kliknite na anketu - môžu to byť zaujímavé čísla.
Kros - omega
Datalock
Cigler - Money
Stormware - pohoda
MRP
SunSoft
Softip
veľký ERP (Navision, SAP, ...)
Vlastný šitý na mieru
a kde je anketa? už nabehla, ok.
ja 6 rokov pohoda komplet - podľa mňa dosť ťažkopádna na ovládanie ale zvykol som si. stáva sa im, že neskoro reagujú. otrasný hotline - ťažko sa dovolať. pre mňa výhodou bolo, že som za výhodnú cenu odkúpil licenciu
Naposledy upravil srska : 15.07.11 at 15:19
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mdetko mdetko

mdetko je offline (nepripojený) mdetko

až taký rýchly nie som
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

No a ja používam OBERON od firmy EXALOGIC už od roku 1997 , celkom pohodka, veľká ochota od firmy vždy pomôcť.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

pouzivam OBERON. jedina vyhoda je cena. nevyhoda obrovska neochota a neschopnost ludi v call-centre. vacsinou viem viac ako oni. nevyhoda vykazy nesedia ale aspon ma drzia v strehu inac pekne vystupy z ucovnictva. prehladny, jednoduchy, "user-friendly" by som povedala. a to jednanie cez mail ma vzdy vytaca....

nie su schopni ani napisat "dobry den" na zaciatku mailu
Naposledy upravil zk24 : 15.07.11 at 22:44
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Používala som jeden , ktorý už zanikol.....hrozný, prešla som z neho na MRP, zdalo sa mi vtedy úžasné a zmenila som nakoniec na všetky softy od Krosu. Nedám na ne dopustiť, aj keď odradiť môže cena..... ale stojí to za tú cenu.
1 0
mdetko mdetko

mdetko je offline (nepripojený) mdetko

Ja používam dlhé roky money S3, a ako dlhú nevýhodu som evidoval zlý a takmer nefungujúci HOTLINE.
ten sa teraz ale už zmenil a dá sa dovolať skoro vždy.

Za výhodu beriem priamu podporu elektronického podpisu na faktúry, ktoré odchádzajú mailom. Iba klik - a už sa faktúra podpisuje a posiela mailom na uvedenú email adresu. Toto sa mi zdá že nefunguje v KROSe. tam sa dá pridať iba obrázok ako podpis.
Ked sa mýlim - opravte ma.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Od r. 1990 máme vlastného programátora "šije" nám programy na mieru, nie podľa svojho uváženia, ale podľa našich predstáv. Vyžaduje to aj z našej strany širší rozhľad, ale stojí to za tú námahu. Už by som si asi ťažko zvykla na niečí iný pohľad.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Mám vyskúšané MRP, Money S3 a aj iné programy. Ale na Pohodu nedám dopustiť. Je jednoduchá, prehľadná, skrátka šikovná. Mne vyhovuje. Robím v nej JÚ aj PÚ - mzdy, sklady... skrátka všetko.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Mne pri tých všetkých programoch vadí to ťahanie a klikanie myšou. Robím s Alfou, Olympou aj s "iným". A do toho iného len ťukám a ťukám - myš k tomu nepotrebujem. Je super rýchly.
1 0
bo25 bo25

bo25 je offline (nepripojený) bo25

Pracujeme v Pohode - sme spokojní, ak sa vyskytnú nejaké problémy a zavoláme, tak nám poradia - môžem povedať zo 100 % na 99 % a prípadne aj vysvetlia.Robíme v danom programe už 6 rokov - JÚ,PÚ,mzdy - všetko
0 0
Alena Spišiaková Alena Spišiaková
Ja som pracovala v Pohode, v omege, alfe, olympe, teraz robím v mrp. Predchádzajúce sú zložitejšie na vstupné zadávanie info, teda pohoda asi najviac, ale potom robia za vás veľa vecí. Výhodou mrp je, že nemusíte využívať všetky časti programu, čo sa v pohode, alefe, omege nedá. Jediné, čo mi vadí na mrp je to, že nemôžem účtovať v denníka a odtiaľ si sťahovať úhrady faktúr napr. alebo do jednej položky sťahovať dve a viac faktúr, keď sú uhradené jednou sumou. Zatiaľ som ešte neprišla nato, či sa to dá. Ďalšia vec, čo ma hnevá je, že zatiaľ som ešte neprišla nato, ako urobiť zálohovú faktúru a potom ju vyrovnať vyúčtovacou faktúrou tak, aby mi uviedlo na vyúčtovacej faktúre, že časť bola zaplatená zálohou a už je potrebné doplatiť len zostavajúcu sumu. Ak ste na to niekto prišli, dajte vedieť, ak sa to vôbec dá. :-D
0 0
mdetko mdetko

mdetko je offline (nepripojený) mdetko

Rozalka Pozri príspevok
Od r. 1990 máme vlastného programátora "šije" nám programy na mieru, nie podľa svojho uváženia, ale podľa našich predstáv. Vyžaduje to aj z našej strany širší rozhľad, ale stojí to za tú námahu. Už by som si asi ťažko zvykla na niečí iný pohľad.
toto bude asi finančne náročnejšie riešenie ako si kúpiť krabicový produkt, nie?
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

Alena Spišiaková Pozri príspevok
Ja som pracovala v Pohode, v omege, alfe, olympe, teraz robím v mrp. Predchádzajúce sú zložitejšie na vstupné zadávanie info, teda pohoda asi najviac, ale potom robia za vás veľa vecí. Výhodou mrp je, že nemusíte využívať všetky časti programu, čo sa v pohode, alefe, omege nedá. Jediné, čo mi vadí na mrp je to, že nemôžem účtovať v denníka a odtiaľ si sťahovať úhrady faktúr napr. alebo do jednej položky sťahovať dve a viac faktúr, keď sú uhradené jednou sumou. Zatiaľ som ešte neprišla nato, či sa to dá. Ďalšia vec, čo ma hnevá je, že zatiaľ som ešte neprišla nato, ako urobiť zálohovú faktúru a potom ju vyrovnať vyúčtovacou faktúrou tak, aby mi uviedlo na vyúčtovacej faktúre, že časť bola zaplatená zálohou a už je potrebné doplatiť len zostavajúcu sumu. Ak ste na to niekto prišli, dajte vedieť, ak sa to vôbec dá. :-D
MRP - ak máš vystavenú zálohovú faktúru a zaplatia Ti časť, resp. celú zálohu, tak zadáš "Uhradiť predfaktúru a vystaviť daktúru daňový doklad". Program Ti ponúkne zaúčtovanie, ktoré si ovplyvníš samozrejme ako chceš. Po zaúčtovaní díš výstup faktúru "017 Faktúra s odpočtom zálohy", kde Ti presne napíše informáciu o čísle zálohovej faktúry a sumu ktorá zostáva uhradiť zo zálohovej faktúry ako i sumu, ktorá bola uhradená
2 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

...alebo ešte výstup 117 Faktúra s odpočtom zálohy na celú stranu - aký výstup sa Ti viac páči
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
mdetko Pozri príspevok
toto bude asi finančne náročnejšie riešenie ako si kúpiť krabicový produkt, nie?
Aj u krajčíra platíš viac ako v obchode s konfekciou ...
0 0
mdetko mdetko

mdetko je offline (nepripojený) mdetko

vedie
KROS
pohoda
mrp
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

mdetko Pozri príspevok
vedie
KROS
pohoda
mrp
My vidime vysledky Ale aspon neklames
0 0
majka39 majka39

majka39 je offline (nepripojený) majka39

Prosím vás, používate niekto Humanet?

Aké s ním máte skúsenosti?
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Kros je na tom najlepšie asi preto, lebo majú všade reklamu a sú dosť - vlezlí -, už mi volali asi 5x či nechcem ich program....
kde zobrali kontakt....netuším.....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nemáš pravdu... najlepšie je na tom preto, lebo za tou značkou sa skrýva kvalita.... A mne teda nikdy nevolali...kým som ho nemala.....bola to náhoda, že som stiahla aj jeho demo...keď som sa rozhodovala v čom robiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať