Zavrieť

Porady

Ako ochranit investicie pred prípadným krachom eura?

Dobry den, potreboval by som poradit, ako ochranit moje financie, ulozene v roznych financnych produktoch, pred prip. krachom eura. Inak povedane do coho je najvyhodnejsie investovat peniaze, aby bola zachovana ich hodnota aj v pripade hroziaceho kolapsu Euorozony. Mam na mysli nehnutelnosti, zlato a pod., ale napr. v pripade zlata mam informacie, ze nasledny predaj nie je jednoduchy. Dakujem.
Usporiadat
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

orbital Pozri príspevok
Dobry den, potreboval by som poradit, ako ochranit moje financie, ulozene v roznych financnych produktoch, pred prip. krachom eura. Inak povedane do coho je najvyhodnejsie investovat peniaze, aby bola zachovana ich hodnota aj v pripade hroziaceho kolapsu Euorozony. Mam na mysli nehnutelnosti, zlato a pod., ale napr. v pripade zlata mam informacie, ze nasledny predaj nie je jednoduchy. Dakujem.
1, prakticky : tvoja otázka je úplná blbosť (lebo v takom prípade ani divá sviňa nevie, čo by bolo)

2, teoreticky : investuj do slivovice - 20-30 ročný horizont ideál - o odbyt sa neboj.

PS
Keby si tam skutočne mal , znamenalo by to, že si mal schopnosti si ich zarobiť a v tom prípade by si sa nepotreboval pýtať blbosti.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
ak ťa trápi euro, tak logicky by si mal mať zainvestované v akejkoľvek inej mene. Keďže obdobné problémy ako euro majú aj iné meny zadlžených štátov, tak by to malo byť v mene štátov, ktoré nie sú príliš zadlžené.
A samozrejme to nemusí byť čisto mena, ale akékoľvek aktívum v danej mene. Nehnuteľnosti - neviem či ti pomôžu. Sami o sebe majú problémy a klesajúcu tendenciu. Nehovoriac o tom, že problémy so zadlžením a eurom môžu negatívne vplývať aj na cenu nehnuteľností (viď. Írsko, Španielsko, atď.).
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mierne mimo témy, ale zaujémavé
http://1833702.livebroadcast.talkfus...34epFbRCrw8szI
0 0
derek191919 derek191919

derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

Muž
Skus investičné diamanty, tie ľahko predáš, pokiaľ ich budeš mať certifikované a to určite budeš. Cena za jeden investičný diamanto sa pohybuje od 10 000 euro.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

orbital Pozri príspevok
Dobry den, potreboval by som poradit, ako ochranit moje financie, ulozene v roznych financnych produktoch, pred prip. krachom eura. Inak povedane do coho je najvyhodnejsie investovat peniaze, aby bola zachovana ich hodnota aj v pripade hroziaceho kolapsu Euorozony. Mam na mysli nehnutelnosti, zlato a pod., ale napr. v pripade zlata mam informacie, ze nasledny predaj nie je jednoduchy. Dakujem.
investuj do mňa
v prípade záujmu pošlem číslo účtu....
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
len ako sa mu ta investicia vrati a v akom horizonte

a aj tak si myslim ze kazda investicia do zeny je ako peniaze vyhodene do vzduchu
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

video1983 Pozri príspevok
len ako sa mu ta investicia vrati a v akom horizonte

a aj tak si myslim ze kazda investicia do zeny je ako peniaze vyhodene do vzduchu
Vraj najneefektívnejšie je pozvať do kina (vlastnú sestru)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nórska koruna .Kanadský ,Austrálsky dolár,možno meny arabských štátov ktoré vlastnia ropu ,by mali prežiť krízu mien zo ziskom.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
rudopp Pozri príspevok
Vraj najneefektívnejšie je pozvať do kina (vlastnú sestru)

preco sestru
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Myslim, ze zo vsetkych svetovych mien ma najvacsi potencial rastu RMB.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

"Bank of China Exchange Rates in RMB."

...povedal ujo Google.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

a co tak do juhosudanskej libry najnovsej republiky?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
orbital Pozri príspevok
Dobry den, potreboval by som poradit, ako ochranit moje financie, ulozene v roznych financnych produktoch, pred prip. krachom eura. Inak povedane do coho je najvyhodnejsie investovat peniaze, aby bola zachovana ich hodnota aj v pripade hroziaceho kolapsu Euorozony. Mam na mysli nehnutelnosti, zlato a pod., ale napr. v pripade zlata mam informacie, ze nasledny predaj nie je jednoduchy. Dakujem.
Trochu uvažuj. Čo bude mať hodnotu, ak nebude mať hodnotu platidlo?
0 0
hiva hiva

hiva je offline (nepripojený) hiva

svajciarkse franky ;-)
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Najlepšie mi vychádza tá slivovica. Meny a akcie môžu lietať hore dole, zlato a striebro tiež, ale piť sa pilo vždy a za fľašku sa aj dá čosi vymeniť. Takže akákoľvek kríza a inflácia mi hodnotu zachová a čo budem potrebovať tak za tie fľaše získam.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Teoreticky a prakticky aj tá slivovica.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Indeed Pozri príspevok
"Bank of China Exchange Rates in RMB."

...povedal ujo Google.
Ano, Cinska mena je uz dlhodobo umelo podhodnotena, nebude sa to dat urzat dlho. Pojde to pravepodobne velmi hore. Ten system v Cine sa uz iba nazyva komunisticky, je to cisty kapitalizmus a ma to taku silu, ze uz sa to chysta zmiest z povrchu zemskeho aj ekonomiku USA. Samozrejme nebude to naveky, o 100 rokov bude mozno zas ina situacia, ale momentalne je to velmi na vzostupe.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
O kolko % sa odhaduje podhodnotenie čínskej meny?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ako by sa dali dať prakticky peniaze do nejakej exotickej meny prostredníctvom tunajšej banky, vedú normálne banky nejaké účty v týchto menách ?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Nandrolon Pozri príspevok
ako by sa dali dať prakticky peniaze do nejakej exotickej meny prostredníctvom tunajšej banky, vedú normálne banky nejaké účty v týchto menách ?
no ak prídeš s kufríkom plným peňazí a prekročíš internú hranicu banky na VIP klientelu, tak ti otvorí účet ktorákoľvek banka...

inak:

príde opitý chlapík do banky a hovorí pracovníčke za priehradkou:
CH: ja chcem účet....
B: dobrý deň pane, o aký účet by ste mali záujem?...
CH: mi to je jedno, ženská... ja chcem účet...
B: dobre ale chcete podnikateľský účet, termínovaný alebo osobný?...
CH: tak otvoríš mi ten účet..
B: no dovoľte, takéto správanie si vyprosujem ide po riaditeľa banky.
R: dobry den pane ako Vám môžeme pomôcť, počul som že chcete účet...
CH: ale vyhral som 10 mil. € v lote...
R: ahá a tato ženská Vám robí problémy čo?...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať