Zavrieť

Porady

nároky zamestnanca v medzinárodnej preprave

Ahojte, chcela by som sa opýtať, mám ponuku s firmou, ktorá uskutočňuje medzinárodnú prepravu. Aj v štátoch EU aj nie. Vie mi niekto poradiť, kde by som sa mohla niečo dočítať ohľadne tejto problematiky? Ako sa vedú cesťáky, evidencie, čo nafta zakúpená v inom štáte, čo DPH, ževraj vodiči tejto dopravy sú v nejakej inej kategórii a nemôžu mať minimálnu mzdu..... atď.... prosím poradíte mi?? Kto má s týmto skúsenosti? Vrelá vďaka za ohlas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    Pozri si Poradcu 11-12/2004 kde je komentovaný pracovný čas v doprave. Pracovník v pracovnom pomere v doprave by mal mať minimálnu mzdu v zmysle ZP § 120 stupeň náročnosti 2 keoficien 1,2 čiže min.mzda 6080x1,2=7296.-SK. Má takisto nárok na cestovné náhrady v plnom rozsahu. S benzinmi všeobecne pokiaľ tankuje vonku robím to prepočtom kurzom NBS v deň nákupu bez nároku na DPH. ČO sa týka DPH sú to § 16 a 69 Zákona o DPH. My máme prepravu hlavne do PĽR, ČR, pokiaľ mám od nich objednávku pod ich registr.číslom DPH tak vystavujem faktúry bez DPH. Pokiaľ tá objednávka je od domáceho podnikateľa s tým, že vývoz má byť do zahraničia vystavujem fa. s DPH. To je v skratke, lebo to DPH je na dlkšiu debatu. S pozdravom.

    nároky zamestnanca v medzinárodnej preprave

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.