Zavrieť

Porady

excentricka bruska ...pomoc!!!

zdravim,kupil som si tuto brusku Einhell BT-RS 450E Blue.nikdy som takuto brusku nemal a neviem ci mam pravdu ale ja som si predstavoval ze sa mi to bude tocit a zaroven kmitat ale ked ju pustim rozbehne sa pekne prilozim na drevo tak prestane sa otacat a len kmita.otazka je ci to je tak normalne ,nerad by som vyzeral jak pako ked pojdem to reklamovat.vdaka za postrehy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    http://www.nasehobby.cz/excentricka-bruska/
    Ten excentrický pohyb by mal vyzerať ako taká hviezdica - je to cykloidný pohyb.



    A možno si niektorí pamätáte z detstva také kreslenie s ozubenými kolieskami:
    Naposledy upravil Nella_2 : 19.07.11 at 12:15

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..a nemá nejaký návod na použitie?..tam by malo byť napísané, čo má robiť..lebo ja mám BOSCHku a tá robí to, čo je na papieri-teda v návode,teda vrtí a brúsi...a kde si to kúpil?..(ak v Lidli, tak to choď vrátiť)
    matteo einhell v lidli??

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    vulxy Pozri príspevok
    zdravim,kupil som si tuto brusku Einhell BT-RS 450E Blue.nikdy som takuto brusku nemal a neviem ci mam pravdu ale ja som si predstavoval ze sa mi to bude tocit a zaroven kmitat ale ked ju pustim rozbehne sa pekne prilozim na drevo tak prestane sa otacat a len kmita.otazka je ci to je tak normalne ,nerad by som vyzeral jak pako ked pojdem to reklamovat.vdaka za postrehy
    Skús napísať priamo zástupcovi Einhell na Slovensku.

    Tu je možno podobný typ:

    http://www.einhell.sk/detail5351/exc...e-einhell-blue

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..no ja teda nevim, či je dôležité kupovať takéto šíty...šak to môže len ublížiť, ale výkon neviem-neviem....vráť to a dolož a kúp si značkovú a overenú...

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    vdaka za reakcie ,takze ked som pochopil spravne ma to iba kmitat ako sa vyjadril buchac ,ale pepsikovej stroj aj kmita aj vrti, sa to zamotalo
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matteo pepsikova ma vibrator
    Ing. Ľubomír Janoška a matteo má vybité baterky v kalendári
    matteo lebo toto vlakno ma vyse 3 roky.?.. no a? Je stale aktivne, nezamknute
      zbaliť

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    pepsikova Pozri príspevok
    ..no ja teda nevim, či je dôležité kupovať takéto šíty...šak to môže len ublížiť, ale výkon neviem-neviem....vráť to a dolož a kúp si značkovú a overenú...
    no ten einhell neni zas taky shit, makita to neni ale mam od nich hoblovacku aj dekopirku a mozem povedat ze uz vela popracovali aj sam sa divim ze este nezhoreli.tu brusku som chcel len na take malickosti aby som nemusel furt prehadzovat brusny kotuc v karbobruske ale asi som urobil blbost.takuto je skoda zapnut sak vobec nic nebere neviem naco ju vobec kto vymyslel

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    vulxy Pozri príspevok
    no ten einhell neni zas taky shit, makita to neni ale mam od nich hoblovacku aj dekopirku a mozem povedat ze uz vela popracovali aj sam sa divim ze este nezhoreli.tu brusku som chcel len na take malickosti aby som nemusel furt prehadzovat brusny kotuc v karbobruske ale asi som urobil blbost.takuto je skoda zapnut sak vobec nic nebere neviem naco ju vobec kto vymyslel
    ..

    ..no však niečo je vydarené,niečo nie...ja keď som si pred dvomi rokmi vymyslela, že sa nudím a že drevený obklad na kredenci by sa zišlo prebrúsiť a nanovo natrieť, decko ma zvozilo, že si mám kúpiť poriadnu brúsku..čo teda znamená, že mne do ruky iba Bošku,to overene fičí aj samo a tak, ako má...takže ja len vlastnú skúsenosť môžem dať...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    vulxy Pozri príspevok
    zdravim,kupil som si tuto brusku Einhell BT-RS 450E Blue.nikdy som takuto brusku nemal a neviem ci mam pravdu ale ja som si predstavoval ze sa mi to bude tocit a zaroven kmitat ale ked ju pustim rozbehne sa pekne prilozim na drevo tak prestane sa otacat a len kmita.otazka je ci to je tak normalne ,nerad by som vyzeral jak pako ked pojdem to reklamovat.vdaka za postrehy
    Keď sa tak na to pozerám, tak takéto brúsky by sa nemali točiť. Ona by mala kmitať v kruhu, ale samotná plocha by sa nemala otáčať.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    pepsikova Pozri príspevok
    ..

    ..no však niečo je vydarené,niečo nie...ja keď som si pred dvomi rokmi vymyslela, že sa nudím a že drevený obklad na kredenci by sa zišlo prebrúsiť a nanovo natrieť, decko ma zvozilo, že si mám kúpiť poriadnu brúsku..čo teda znamená, že mne do ruky iba Bošku,to overene fičí aj samo a tak, ako má...takže ja len vlastnú skúsenosť môžem dať...

    Bosch-ky, nie sú TIE Bosch-ky, čo boli pred 15 rokmi !!!

    Nie je Bosch-ka ako Boschka .

    Tchai-wan., Hong-kong a Viet-nam to istí .

    firefox je offline (nepripojený) firefox

    firefox
    Indeed Pozri príspevok
    Bosch-ky, nie sú TIE Bosch-ky, čo boli pred 15 rokmi !!!

    Nie je Bosch-ka ako Boschka .

    Tchai-wan., Hong-kong a Viet-nam to istí .
    U Bosch treba rozlišovať, o akú radu ide. Zelená rada je určená pre kutilov a domáce použitie a nástroje sú cenovo nižšie. Modrá rada je určená pre profesionálov (časté používanie) a je drahšia.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Chobot Pozri príspevok
    Keď sa tak na to pozerám, tak takéto brúsky by sa nemali točiť. Ona by mala kmitať v kruhu, ale samotná plocha by sa nemala otáčať.
    ..

    ..toto by malo stačiť na taký jemný prebrus laku, prípadne "vyhladenie" nedrsného povrchu,ale na hlbšie brúsenie- to by sa dosť narobil...

    firefox je offline (nepripojený) firefox

    firefox
    pepsikova Pozri príspevok
    ..

    ..toto by malo stačiť na taký jemný prebrus laku, prípadne "vyhladenie" nedrsného povrchu,ale na hlbšie brúsenie- to by sa dosť narobil...
    Veď tie excentrické sú práve na to - aby jemne vyhladili povrch. Ak niekto chce riadne zbrúsiť z povrchu, alebo zahladiť väčšie nerovnosti, na to sú pásové brúsky:

    http://www.rucne-naradie.sk/bosch-pbs-7-a-2

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    vdaka za rady,vyzera to ze som si kupil zbytocnost ale nevadi,stacilo pozriet par videi na youtube a mohol som to vediet ako to funguje.sak to poznate spravny chlap sa nikdy nepyta a hlavne necita navody

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Takéto a podobné brúsky, do ktorých sa vklada šmirgeľ,

    by mali mať výkon najmenej 500 W a viac, aby bolo s nimi efektívne robiť.

    Myslím, že problém nie je v konštrukčnej chybe brusky, či nejakej mechanickej závade.

    Problém , je len a len malý výkon .

    150 W je tak na brúsenie nechtov.

    josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

    josiph68
    nejde o to,či je,alebo nieje to šit,áno na prázdno sa točí a vibruje a po priložení sa ti zdá,že len vibruje.ty musíš ňou opisovať kruhy,vtedy sa aj pretáča,tak sa s ňou robí-plochy,nerob hrany,zničíš

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vulxy Pozri príspevok
    zdravim,kupil som si tuto brusku Einhell BT-RS 450E Blue.nikdy som takuto brusku nemal a neviem ci mam pravdu ale ja som si predstavoval ze sa mi to bude tocit a zaroven kmitat ale ked ju pustim rozbehne sa pekne prilozim na drevo tak prestane sa otacat a len kmita.otazka je ci to je tak normalne ,nerad by som vyzeral jak pako ked pojdem to reklamovat.vdaka za postrehy
    Excentrický - umiestený mimo stredu; výstredný

    ...netočí sa ....kmitá ....

    Příkon (W): 420
    Průměr brusného talíře (mm): 125
    Počet brusných kmitů (1/min): 12000
    Baleno v kufru: NE

    Provedení výrobku: černá barva, modrá barva

    Technické parametry:
    * Síťová přípojka: 230 V, 50 Hz
    * Příkon: 420 W
    * Počet kmitů: 6000 -12000 ot/min
    * Rozměr brusného papíru: 125 mm
    * Brusná plocha: 125 mm
    http://www.elektrovesely.cz/eshop/c-2982/i-26601/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.