Zavrieť

Porady

Klinická smrť - zážitky

Moja kamarátka bola pred týždňom v Stephansdome vo Viedni a bol tam "štós" papierov od Helmuta Lungenschmida, ktorý teraz robí aj prednášky o svojom zážitku z klinickej smrti.
Preložila som tento zážitok do slovenčiny.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kvaka Pozri príspevok
V kóme človek môže vnímať, moja mama určite vnímala, lebo počas rozhovoru, keď som jej rozprávala o pravnúčikovi, skotúľali sa jej zrazu po tvári slzy. Aj keď sa už z kómy neprebrala...ale výraz tváre sa jej menil, akoby mladla, krásnela, aj sa akoby usmievala.
Toto Anka píšeš pravdu , na jednej strane krásna tvár , krásne šediny a na druhej strane hrozná bezmocnosť, že pred Vami zomiera človek, ktorý bol tak strašne milovaný.Jedným slovom to sa nedá ani vyjadriť.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Klinickú smrť prežívam každý týždeň po billiarde na druhý deň ráno. Tej o čom je tu debata neverím.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja neviem, ja moc takým veciam nedávam veľký význam- čo ja viem, akosi sa mi vidí, že to jedno či to niekto prežil so zážitkom alebo bez- hlavne že prežil...- a ktovie čo z toho je pravda, lebo narozprávať može všelikto všeličo- nedá sa to overiť...
Ja mám tiež zážitok, že ma naháňal krtko s bajonetom a teraz čo- klamem, alebo vravím pravdu...
hmmm to čo bol za matroš? to musela byť iná kvalitka
0 0
Normi888 Normi888

Normi888 je offline (nepripojený) Normi888

Ĺudia, tí čo si z toho robíte srandu sa konečne spamätajte!!! pochopte, že iný sa tu snažia nájsť nejaké informácie zo životov iných ľudí, ktorí niečo podobné zažili,,,niekto bojuje o život a vy si robíte z toho haluz...čo ste to za hieny?!!!
Náš člen rodiny, ako som písala, 23 ročný, dnes ráno zomrel..predtým ale vyronil slzu! Som si na 100% istá že počul moju sestru, ako sa s ním snažila rozprávať...stále aj tak neviem pochopiť, ak ju počul, prečo sa rozhodol odísť...toto píšem s veľkým zármutkom,neviem sa s tým vyrovnať...tak si prosím vás prestane z toho robiť srandu, a ak na to neveríte, tak sa neozívajte a chodte z tejto stránky preč!!!!
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Normi888 Pozri príspevok
Ĺudia, tí čo si z toho robíte srandu sa konečne spamätajte!!! pochopte, že iný sa tu snažia nájsť nejaké informácie zo životov iných ľudí, ktorí niečo podobné zažili,,,niekto bojuje o život a vy si robíte z toho haluz...čo ste to za hieny?!!!
Náš člen rodiny, ako som písala, 23 ročný, dnes ráno zomrel..predtým ale vyronil slzu! Som si na 100% istá že počul moju sestru, ako sa s ním snažila rozprávať...stále aj tak neviem pochopiť, ak ju počul, prečo sa rozhodol odísť...toto píšem s veľkým zármutkom,neviem sa s tým vyrovnať...tak si prosím vás prestane z toho robiť srandu, a ak na to neveríte, tak sa neozívajte a chodte z tejto stránky preč!!!!
Normi888 úprimnú sústrasť je mi to veľmi ľúto
bohužiaľ viem presne o čom píšeš aj náš Ivko vždy keď prišla jeho mama mal slzu v oku aj keď bol v kóme.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak včera som ju zase prežil ... po biliarde
0 0
spirit xxx spirit xxx

spirit xxx je offline (nepripojený) spirit xxx

Dobry den. Pre tych co tomu veria - Taktiez som prezila klinicku smrt asi ako 5 rocna a tiez to bolo nieco uzasne. Mala som horucku a videla som samu seba z vysky stropu ako lezim na posteli. Mama bola na jednej strane a starka na druhej, triasli somnou a kricali aby som dychala, ja som vsak tomu akoby nerozumela a vtej chvili mi bolo uplne uzasne, lahucko, potom som sa akoby pozrela vpravo, kde bol tunel so svetlom na konci a potom spat na svoje telo a zrazu som bola spat v tele...odvtedy sa mi stalo par nevysvetlitelnych veci, ktore tu nebudem popisovat a deju sa obcas az dodnes...Ti co po precitani budu reagovat nezmyselnymi poznamkami uz vopred upozornujem, ze to budem ignorovat.
1 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

spirit xxx
Dobry den. Pre tych co tomu veria - Taktiez som prezila klinicku smrt asi ako 5 rocna a tiez to bolo nieco uzasne. Mala som horucku a videla som samu seba z vysky stropu ako lezim na posteli. Mama bola na jednej strane a starka na druhej, triasli somnou a kricali aby som dychala, ja som vsak tomu akoby nerozumela a vtej chvili mi bolo uplne uzasne, lahucko, potom som sa akoby pozrela vpravo, kde bol tunel so svetlom na konci a potom spat na svoje telo a zrazu som bola spat v tele...odvtedy sa mi stalo par nevysvetlitelnych veci, ktore tu nebudem popisovat a deju sa obcas az dodnes...Ti co po precitani budu reagovat nezmyselnymi poznamkami uz vopred upozornujem, ze to budem ignorovat.
26 mesiacov bol pokoj
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Milan ser na to. Jednoducho sú veci medzi nebom a zemou. Tiež som bola skeptik až po jeden sen, ktorý sa bohužiaľ do slova a do písmena splnil - keď si budeš chcieť dať námahu, tak to tu niekde v r. 2006 nájdeš.
0 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

willma
Milan ser na to. Jednoducho sú veci medzi nebom a zemou. Tiež som bola skeptik až po jeden sen, ktorý sa bohužiaľ do slova a do písmena splnil - keď si budeš chcieť dať námahu, tak to tu niekde v r. 2006 nájdeš.
Problém nevidím v tom , že niekto má vidiny / predstavy / medzipriestorové obrazy

Problém vidím v tom, ak po prebudení začne (a niektorí po rokoch , skoro desaťročiach) začne tvrdiť, že toto je pravda

- lebo to vedel už pred tým

- lebo sa mu to potvrdilo po tom (ako aj ty)



PS

vraj sa každému sníva

vraj viac snov za noc

kebyže 3, tak za rok je to 1000 / za 10 rokov 10 000

(ale človák si z nich málo pamatá - - ja tak možno do 30 do roka /// senzitívni určite oveľa viac, možno aj 1000 / 10 rokov



ak sa z 1000 zapamataných snov splní jediný, tak skoč za kolegami kvalitármi, nech ti vysvetlia jeho štatistickú významnosť
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

milan, nepamatám každý sen, ale ten jeden bol silný a splnil sa.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pre všetkých neveriacich.Ja som bol total materialista vždy som sa snažil chápať veci skôr hlavou ,ako vierou ku ktorej s ma snažili dotlačiť.Začiatkom decembra som našiel na nete toto a odvtedy mi to leží v hlave skúmam to zo všetkých strán a čím viac do to rýpem tým viac tomu verím.Sú o tom knihy bohužiaľ sa nedajú kúpiť nechcú aby sme o tom masovo vedeli ale dajú sa stiahnúť z ulozto odporúčam fasinujúce čítanie ktoré napísali tý ktorý sa dokážu vedome odpjiť od svojeho tela a cestovať po vesmíre spájať živých s mŕtvimi .Robert Monroe Ďaleké cety. Jack London Tulák po hviezdach.Celestínske proroctvo, atd .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
tannenkau
willma
Milan ser na to. Jednoducho sú veci medzi nebom a zemou. Tiež som bola skeptik až po jeden sen, ktorý sa bohužiaľ do slova a do písmena splnil - keď si budeš chcieť dať námahu, tak to tu niekde v r. 2006 nájdeš.
Problém nevidím v tom , že niekto má vidiny / predstavy / medzipriestorové obrazy

Problém vidím v tom, ak po prebudení začne (a niektorí po rokoch , skoro desaťročiach) začne tvrdiť, že toto je pravda

- lebo to vedel už pred tým

- lebo sa mu to potvrdilo po tom (ako aj ty)



PS

vraj sa každému sníva

vraj viac snov za noc

kebyže 3, tak za rok je to 1000 / za 10 rokov 10 000

(ale človák si z nich málo pamatá - - ja tak možno do 30 do roka /// senzitívni určite oveľa viac, možno aj 1000 / 10 rokov



ak sa z 1000 zapamataných snov splní jediný, tak skoč za kolegami kvalitármi, nech ti vysvetlia jeho štatistickú významnosť
Pozrite si na YT Lucidné sny.lucidné snívanie.
0 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

220870
Pre všetkých neveriacich.Ja som bol total materialista vždy som sa snažil chápať veci skôr hlavou ,ako vierou ku ktorej s ma snažili dotlačiť.Začiatkom decembra som našiel na nete toto a odvtedy mi to leží v hlave skúmam to zo všetkých strán a čím viac do to rýpem tým viac tomu verím.Sú o tom knihy bohužiaľ sa nedajú kúpiť nechcú aby sme o tom masovo vedeli ale dajú sa stiahnúť z ulozto odporúčam fasinujúce čítanie ktoré napísali tý ktorý sa dokážu vedome odpjiť od svojeho tela a cestovať po vesmíre spájať živých s mŕtvimi .Robert Monroe Ďaleké cety. Jack London Tulák po hviezdach.Celestínske proroctvo, atd .
Za hodinu 25 minút nemali fajčpauzu = nezájem
0 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

Spolek Goscha

spriaznení sa stretnú , vypočujú , pokecajú
( (30. 3. 2015) Přátelé, kdo máte rádi má povídání, udělejte si, prosím, chvíli (dvě a půl hodiny ) /
aj pár hodín OK = nemám s tým problém

ale prečo majú pocit, že nám (teda menovite mne = NESPRIAZNENÉMU ) to sem majú strkať
0 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

[QUOTE="220870"]
tannenkau
Pozrite si na YT Lucidné sny.lucidné snívanie.


Už z názvu "lucidné" cítim hovadinu
0 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

Ešte raz z Gosche

Jeden tam začína rozumne :
" Tento text jsem rozepsal v březnu 2014, po obdržení Bludného balvana spolku Sisyfos. Nyní jsem ho našel v počítači, dopsal a zveřejnil"

No ale to čo zverejnil je taká hovadina, že aj keby som to zobral ako PODOBENSTVO, tak je to oveľa viac hovadina ako podobenstvo

Lebo
"
Někdy mi přijde, že jsme jako v pohádce o velvyslancích dávného Království, kteří se vydali na cestu do daleka.
Objevili nové končiny, a postupně začali na mateřské Království zapomínat. Pracovali, žili, množili se … světili dny, kdy nepracovali, aby alespoň jeden den v týdnu tito lidé vědomě přemýšleli o své původní krajině, o svém Království, z něhož přišli.
"
1,
Píše (dúfam) o ľuďoch
ako o vyslancoch
neskor ako o kolonizátoroch
už tam je otrasne veľký rozdiel / hlavne ideový
2,
Určitým sposobom sú to veriaci = kráľovstvo s veľkým "K" je teda logicky : božie kráľovstvo

a mulo píše , že zo začiatku
" alespoň jeden den v týdnu tito lidé vědomě přemýšleli o své původní krajině, o svém Království, z něhož přišli. "
Takže ľudia prišli z kráľovstva božieho na Zem ???????????

akoby ten , kto je už v božom kráľovstve tam nemal byť naveky ??

človek prišiel na Zem a ak bude poslúchať Goschu, može sa tam vrátiť ???
Naposledy upravil tannenkau : 18.04.15 at 18:18
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
tannenkau
220870
Pre všetkých neveriacich.Ja som bol total materialista vždy som sa snažil chápať veci skôr hlavou ,ako vierou ku ktorej s ma snažili dotlačiť.Začiatkom decembra som našiel na nete toto a odvtedy mi to leží v hlave skúmam to zo všetkých strán a čím viac do to rýpem tým viac tomu verím.Sú o tom knihy bohužiaľ sa nedajú kúpiť nechcú aby sme o tom masovo vedeli ale dajú sa stiahnúť z ulozto odporúčam fasinujúce čítanie ktoré napísali tý ktorý sa dokážu vedome odpjiť od svojeho tela a cestovať po vesmíre spájať živých s mŕtvimi .Robert Monroe Ďaleké cety. Jack London Tulák po hviezdach.Celestínske proroctvo, atd .
Za hodinu 25 minút nemali fajčpauzu = nezájem
jásající blbci
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
220870
Celestínske proroctvo
ÚRYVOK :

„Devátý vhled odhaluje náš konečný osud,” řekla Julia. „Působí, že všechno je křišťálově jasné. Opakuje, že jako lidé jsme kulminací celé evoluce. Mluví o hmotě, která začíná ve slabé formě a zvyšuje svoji komplexnost, prvek po prvku, pak biologický druh za druhem, a vždycky se pozvedá do vyššího stavu vibrace.

Když se objevili primitivní lidé, pokračovali jsme v této evoluci nevědomky přemáháním jiných lidí, získáváním energie a posunováním se dopředu o malé kousky, a pak jsme zase byli přemoženi někým dalším a ztráceli jsme svoji energii. Tento tělesný konflikt pokračoval, dokud jsme nevynalezli demokracii, systém, který neskončil s konflikty, ale posunul je z fyzické úrovně na úroveň mentální.

Teď,” pokračovala Julia, „přivádíme celý tento proces k vědomí. Vidíme, že celá lidská historie nás připravila na to, abychom dosáhli vědomé evoluce. Teď dokážeme zvyšovat naši energii a zakoušet shody okolností vědomě. Tohle nese evoluci kupředu rychlejším krokem a zvedá naše vibrace ještě výš.”

Na okamžik zaváhala, podívala se na nás na oba a pak zopakovala, co řekla: „Náš osud je v tom, že zvyšování naší energetické úrovně bude pokračovat. A když se naše energetická úroveň zvýší, úroveň vibrací v atomech našeho těla se zvýší také.”

Znova zaváhala.

„Co to znamená?” zeptal jsem se.

„To znamená,” řekla Julia, „že jsme stále lehčí, víc čistě duchovní.”

Podíval jsem se na Sancheze. Byl intenzivně soustředěný na Julii.

„Devátý vhled,” pokračovala Julia, „říká, že jak my lidé pokračujeme ve zvyšování svých vibrací, začne se dít udivující věc. Celé skupiny lidí, jakmile dosáhnou určité úrovně, se najednou stanou neviditelnými těm, kteří ještě vibrují na nižší úrovni. Lidem na téhle nižší úrovni se bude zdát, že tamti prostě zmizeli, ale skupina sama to bude pociťovat, jako by pořád byli přímo tady – jenom se budou cítit lehčí.”

Když Julia mluvila, všiml jsem si, že její obličej a tělo se nějak mění. Tělo na sebe bralo vlastnosti energetického pole. Její rysy byly ještě jasné a určité, ale už jsem se nedíval na svaly a kůži. Vypadala, jako by byla udělaná z čistého světla, které z ní vyzařovalo. Podíval jsem se na Sancheze. Vypadal stejně. K mému údivu všechno vypadalo takhle: pyramidy, kameny pod našima nohama, okolní les, moje ruce. Krása, kterou jsem dokázal vnímat, se zvýšila nade všechno, co jsem zažil předtím, dokonce i na tom vrcholku horského hřebene.

„Když lidé začnou zvyšovat své vibrace na úroveň, kde je ostatní nedokážou uvidět,” pokračovala Julia, „bude to signál, že překonáváme bariéru mezi tímto životem a jiným světlem, ze kterého jsme přišli a do kterého odcházíme po smrti. Toto vědomé přecházení je cesta, ukázaná Kristem. Otevřel se energii, až byl tak lehký, že mohl chodit po vodě. Překonal smrt na této zemi a byl první, kdo přešel bariéru a rozšířil fyzický svět do duchovního. Jeho život ukázal, jak to udělat, a když se spojíme se stejným zdrojem, můžeme jít stejnou cestou, krok za krokem. V nějakém bodě bude každý člověk vibrovat dost na to, abychom mohli jít do nebe v naší původní podobě.”

Všiml jsem si, že Wil pomalu kráčí směrem k nám. Jeho pohyby se zdály nezvykle půvabné, jako by klouzal.

„Vhled říká,” pokračovala Julia, že většina jedinců dosáhne během třetího milénia této úrovně vibrace ve skupinách sestávajících z lidí, se kterými jsou nejvíc spojeni. Ale některé kultury v historii už takových vibrací dosáhly. Podle Devátého vhledu Mayové přešli všichni společně.”

Julia se náhle odmlčela. Za sebou jsme uslyšeli tlumené hlasy ve španělštině. Desítky vojáků vcházely do ruin, šly rovnou k nám. K vlastnímu údivu jsem necítil strach. Vojáci pokračovali v chůzi v našem směru, ale kupodivu ne přímo k nám.

„Nevidí nás!” řekl Sanchez. „Máme příliš vysoké vibrace!”

Znova jsem se podíval na vojáky. Měl pravdu. Šli po naší levici a naprosto nás ignorovali. Najednou jsme uslyšeli hlasité výkřiky ve španělštině u pyramidy vlevo od nás. Vojáci, kteří k nám byli nejblíž, se zastavili a rozběhli se tím směrem. Snažil jsem se uvidět, co se děje. Další skupina vojáků se vynořila z lesa a držela paže dvou dalších mužů. Byli to Dobson a Phil. Pohled na jejich zadržení mě zdrtil a cítil jsem, že moje energetická úroveň prudce klesá. Podíval jsem se na Sancheze a Julii. Oba se dívali soustředěně na vojáky a vypadali stejně rozmrzelí.

„Počkejte!” zdálo se, že to křičí Wil z opačného směru. „Neztrácejte energii!” Cítil jsem slova stejně, jako jsem je slyšel. Byla mírně porušená.

Obrátili jsme se a uviděli jsme Wila, kráčejícího rychle k nám. Viděli jsme, že říká ještě něco, ale tentokrát byla jeho slova naprosto nesrozumitelná. Uvědomil jsem si, že mi soustředění dělá potíže. Jeho obraz se stával mlhavý, pokroucený. Postupně, zatímco jsem ho nevěřícně pozoroval, zmizel úplně. Julia se obrátila k Sanchezovi a ke mně. Její energetická úroveň se zdála nižší, ale vůbec nevypadala vyděšeně. Jako by to, co se právě stalo, něco vyjasnilo.

„Nedokázali jsme udržet vibrace,” řekla. „Strach ohromně snižuje vibrace.” Podívala se k místu, kde Wil zmizel z pohledu. „Devátý vhled říká, že zatímco někteří jedinci mohou zřídkakdy přecházet bariéru, všeobecné nanebevzetí se nestane, dokud nezrušíme strach, dokud si nedokážeme udržet dostatečnou vibraci ve všech situacích.”

Juliino vzrušení rostlo. „Nevidíš to? Zatím to nedokážeme udělat, ale úloha Devátého vhledu je vytvořit tuto důvěru. Devátý vhled je vhled vědění o tom, kam míříme. Všechny ostatní vhledy vytvářejí obraz světa, který má neuvěřitelnou krásu a energii, a nás samých, kteří zvyšujeme své spojení s touto krásou prostřednictvím toho, že ji vidíme. Čím víc krásy dokážeme vidět, tím víc se vyvíjíme. Čím víc se vyvíjíme, tím vyšší máme vibrace. Devátý vhled nám ukazuje, že nakonec nás zvýšené vnímání a vibrace otevřou Nebesům, která jsou už před námi. Jenom to ještě nedokážeme rozpoznat. Kdykoli pochybujeme o své cestě nebo ztratíme pohled na celý proces, musíme se rozpomenout, směrem k čemu se vyvíjíme, jaká je podstata celého procesu života. Důvodem naší existence je dosažení nebes na zemi. A teď víme, jak se toho dá dosáhnout… jak toho dosáhneme.”

Na okamžik se odmlčela. „Devátý se zmiňuje, že existuje Desátý vhled…
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tajjko
Ejha !
Čo ejha, prečo ejha, aké ejha ...?
Videl som film onehdá...Ti poviem, dobré sci - fi...
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať