Zavrieť

Porady

Najčastejšie otázky dane z príjmov

admin
V rámci upratovania na Porade, chcem všetkých poprosiť o pomoc.
Rád by som v tejto téme naakumuloval najčastejšie otázky.

Jednak by to mali byť otázky ktoré tu padajú veľmi opakovane (pritom sú už niekoľko-krát vyriešené) a jednak otázky, ktoré sú najviac diskutované, ako napr. cestovné náhrady.
Mimochodom cestovné náhrady sa akumulujú v jednej téme, čo nie je najšťastnejšie riešenie, pretože by to mohlo byť rozbité na niekoľko desiatok tém s výstižným názvom, napr. "cestovné počas soboty a nedele" a pod.

Dôležité!
Keďže chcem aby boli všetky takéto vami navrhnuté otázky v jednon príspevku, prosím nabaľujte všetky odpovede do jedného príspevku a pokiaľ nemusíte nepíšte "zbytočné" komentáre.
Postup:
príspevok č.1: Téma s názvom "cestovné náhrady za súkromné jazdy"

príspevok č.2: Téma s názvom "cestovné náhrady za súkromné jazdy"
Téma s názvom "môžem si uplatniť XY do daňových výdavkov?"

..... atď.

Prípadne ak toho bude viac, môžete skúsiť urobiť aj podrobnejšiu kategorizáciu. Tak napr. otázky súvisiace pod "cestovné náhrady" budú spolu pod týmto názvom atď...

Ak máte otázky, prosím nepíšte ich v tejto téme, ale radšej zriaďujem diskusiu tu:
DISKUSIA
Ak chcete môžete okrem názvu pridať aj link na danú tému (ak je správne vyriešená). Link môžete dať samostatne za názvom, alebo priamo do názvu (prostredníctvom tlačidla "zemeguľa s retiazkou" ktorú vidíte medzi tlačdlami formátovania textu. Takto som napr. vytvoril link na tému "DISKUSIA" v tomto príspevku.
Naposledy upravil Richard : 15.01.06 at 09:36
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Marek20 Pozri príspevok
Ako zaúčtovať/v JU/preolatok dane z príjmu SZČO-je to príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu?
Áno, je to príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmov. Zaúčtuješ buď ako PNZD, alebo mínusom VNZD, členenie daň z príjmu.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Marek20 Pozri príspevok
Ako zaúčtovať/v JU/preolatok dane z príjmu SZČO-je to príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu?
Áno. Je to príjem nezahrňovaný do základu dane.

V tejto téme ste však
0 0
Marek20 Marek20

Marek20 je offline (nepripojený) Marek20

Anja111 Pozri príspevok
Áno, je to príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmov. Zaúčtuješ buď ako PNZD, alebo mínusom VNZD, členenie daň z príjmu.
Ďakujem veľmi pekne
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

PO kúpila stánok rýchleho občerstvenia za 80000,-Sk, ale behom mesiaca sa rozhodla, že ho predá ale iba za 30000,- Sk v pôvodnom stave.Je takýto postup možný?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
PO kúpila stánok rýchleho občerstvenia za 80000,-Sk, ale behom mesiaca sa rozhodla, že ho predá ale iba za 30000,- Sk v pôvodnom stave.Je takýto postup možný?
V tom prípade by som do daňových výdavkov dala iba sumu do výšky príjmu z predaja. Zvyšok by bol pripočítateľná položka.
0 0
martina fafrakova martina fafrakova
Dobrý deň, prosila by som Vás o pomoc pri mojom probléme. V roku 2004 sme
vytvorili rezervu na odmeny, z ktorej časť sme rozpustili na vykrytie straty.
Po daňovej kontrole za rok 2004 nám dodanili zbývajúcu časť rezervy dodatočným platobným výmerom tento rok. Ako mám postupovať, ak v roku 2005 sme z tejto rezervy znova odúčtovali do výšky straty. Mám odúčtovať rezervu tento rok alebo podať dodatočné daňové priznanie za rok 2004 a 2005Prosím o vyjadrenie ako mám postupovať. Podotýkam, že sa nejedná o malú sumu. Ďakujem.
0 0
martina fafrakova martina fafrakova
Prosím nikto mi neporadí?
0 0
eevinaa eevinaa

eevinaa je offline (nepripojený) eevinaa

Prosba o pomoc pri danovom priznani.
V roku 2006 som prve 4 mesiace pracovala na Slovensku a zarobila viac ako 45408 Sk, teda viem ze danove priznanie si na Slovensku podat musim. V aprili 2006 som emigrovala do Kanady, teda sa stala rezidentkou Kanady (mam tu “permanent resident card”) a stravila som v Kanade v roku 2006 viac ako 183 dni. Napriek tomu ze mam stale trvaly pobyt na Slovensku, podla dohody o zamedzeni dvojiteho zdanenia mi vychadza, ze som danovy rezident Kanady. Za prijmy v Kanade som si podala danove priznanie v Kanade, kde som sa docitala ze ich zaujimaju iba celosvetove prijmy po datume ked som sa stala rezidentkou Kanady, takze slovenske prijmy som tam nezahrnula. Otazka je co s kanadskymi prijmami na Slovensku. Som povinna na Slovensku uviest celosvetove prijmy alebo si mam dat len danove priznanie za prijmy na Slovensku?
Na Slovensku som si ziadala o odklad na podanie danoveho priznanie, takze preto to riesim az teraz. Moja druha otazka je musim si na slovensku v dalsich rokoch podavat danove priznanie aj ked s nulovou hodnotou?
Velmi pekne prosim o radu cim skor, lebo uz to musim odoslat.
Eva.
0 0
copilot copilot

copilot je offline (nepripojený) copilot

copilot Rally
Prosím o radu...
Som živnostník a učtujem v jednoduchom učt.
Za rok 2007 si chcem uplatniť paušalné výdaje 40% + odvody..
Možem si ešte k tomu odratať aj Odpočet na SZČO : 90 816 Sk ,,???????
Dakujem o radu...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

copilot Pozri príspevok
Prosím o radu...
Som živnostník a učtujem v jednoduchom učt.
Za rok 2007 si chcem uplatniť paušalné výdaje 40% + odvody..
Možem si ešte k tomu odratať aj Odpočet na SZČO : 90 816 Sk ,,???????
Dakujem o radu...
Pokiaľ si budeš uplatňovať paušálne výdavky, nie si účtovnou jednotkou, nevedieš účtovníctvo.

Musíš viesť evidenciu v časovom slede o príjmoch, pohladávkach a zásobách.

Pre rok 2007 je nezdanitelná čiastka základu dane 95 616,- sk, na ktorú má nárok každý daňovník.

--------
Veronika
0 0
habasova habasova

habasova je offline (nepripojený) habasova

ĽUDIA POMÓC, TERAZ SOM PRIŠLA NA TO, ŽE SOM ODOVZDALA ZLÉ DAŇOVÉ PRIZNANIE ZA ROK 2006, CHÝBAJÚ MI TAM VYPLNENÉ PRÍJMY ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI, ČO S TÝM. SOM TOTAL HOTOVÁ, TO SA MI EŠTE NESTALO A NEVIEM, ČO S TÝM ROBIť. POMOC PROSIM
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

habasova Pozri príspevok
ĽUDIA POMÓC, TERAZ SOM PRIŠLA NA TO, ŽE SOM ODOVZDALA ZLÉ DAŇOVÉ PRIZNANIE ZA ROK 2006, CHÝBAJÚ MI TAM VYPLNENÉ PRÍJMY ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI, ČO S TÝM. SOM TOTAL HOTOVÁ, TO SA MI EŠTE NESTALO A NEVIEM, ČO S TÝM ROBIť. POMOC PROSIM
Klídek, stávajú sa aj horšie veci.
Podáš dodatočné daňové priznanie za rok 2006 na tlačive B. Na stránke www.drsr.sk je kalkulačka na výpočet penále, ak ti vyjde nedoplatok.

-------
Veronika
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Hádam to nebude také hrozné. Najprv sa upokoj a potom si to prerátaj. Zväčša preddavky pokrývajú aj skutočnú výšku dane, takže možno tam nebudeš mať ani rozdiel. Prepočítaj a potom urob nápravu. Keď si prišla sama na chybu a nie DÚ tak sa neobávaj a pusť sa do opravy. Nikdy sa kaša neje taká horúca ako sa navarí.
0 0
kocurik kocurik

kocurik je offline (nepripojený) kocurik

kto mi prosím poradí, ako zistiť dič firmy, keď viem len ičo a firma nie je platcom dph
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kocurik Pozri príspevok
kto mi prosím poradí, ako zistiť dič firmy, keď viem len ičo a firma nie je platcom dph
www.drsr.sk
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kocurik Pozri príspevok
kto mi prosím poradí, ako zistiť dič firmy, keď viem len ičo a firma nie je platcom dph
Trebars aj tak, že im zavoláš.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Skús aj na www.or.sk
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Rok 2008 nezdaniteľný príjem 98496sk, zas trochu viac.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Prosím vás, poraďte mi, chcem sa spýtať, ako je to s daňou u s.r.o.-čky a daňovou úľavou v prvý rok podnikania
Ďakujem
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Prosím o radu : je ešte príspevok na životné poistenie za rok 2007 odpočítatelnou položkou pri SZČO?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať