Zavrieť

Porady

Najčastejšie otázky dane z príjmov

admin
V rámci upratovania na Porade, chcem všetkých poprosiť o pomoc.
Rád by som v tejto téme naakumuloval najčastejšie otázky.

Jednak by to mali byť otázky ktoré tu padajú veľmi opakovane (pritom sú už niekoľko-krát vyriešené) a jednak otázky, ktoré sú najviac diskutované, ako napr. cestovné náhrady.
Mimochodom cestovné náhrady sa akumulujú v jednej téme, čo nie je najšťastnejšie riešenie, pretože by to mohlo byť rozbité na niekoľko desiatok tém s výstižným názvom, napr. "cestovné počas soboty a nedele" a pod.

Dôležité!
Keďže chcem aby boli všetky takéto vami navrhnuté otázky v jednon príspevku, prosím nabaľujte všetky odpovede do jedného príspevku a pokiaľ nemusíte nepíšte "zbytočné" komentáre.
Postup:
príspevok č.1: Téma s názvom "cestovné náhrady za súkromné jazdy"

príspevok č.2: Téma s názvom "cestovné náhrady za súkromné jazdy"
Téma s názvom "môžem si uplatniť XY do daňových výdavkov?"

..... atď.

Prípadne ak toho bude viac, môžete skúsiť urobiť aj podrobnejšiu kategorizáciu. Tak napr. otázky súvisiace pod "cestovné náhrady" budú spolu pod týmto názvom atď...

Ak máte otázky, prosím nepíšte ich v tejto téme, ale radšej zriaďujem diskusiu tu:
DISKUSIA
Ak chcete môžete okrem názvu pridať aj link na danú tému (ak je správne vyriešená). Link môžete dať samostatne za názvom, alebo priamo do názvu (prostredníctvom tlačidla "zemeguľa s retiazkou" ktorú vidíte medzi tlačdlami formátovania textu. Takto som napr. vytvoril link na tému "DISKUSIA" v tomto príspevku.
Naposledy upravil Richard : 15.01.06 at 09:36
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jopo Pozri príspevok
Len v kratkosti:

urok v banke ktory banka pripise na podnikatelsky urok je podliehajuci zdaneniu alebo je uz zdanany bankov?

Tento pripísaný úrok podlieha zdaneniu a banka ho aj zdaňuje, čo napíše tiež na BV ako daň z úroku
0 0
jopo jopo

jopo je offline (nepripojený) jopo

a v uctovnictve to potom ako zauctovat? ako:1. ostatne zdanitelne prijmy, 2.zdanene u zdroja zrazkou, 3.ostatne nezdanitelne prijmy.
Pouzivam soft MRP.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

V MRP
1.ostatné zdan.príjmy
2.Platba dane z príjmov
Daňové priznanie - typ B, riadok 98 daň vybratá podľa §43
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

1andy1 Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď.

Mám ešte jeden problém.
V tlačive Výkaz o príjmoch a výdavkoch k daňovému priznaniu, sú možné Výdavky:
1. Nákup materiálu
2. Nákup tovaru
3. Mzdy
4. Platby do fondov
5. Prevádzková réžia

Do ktorej kolonky mám zaúčtovať výdavok za služby (napr: poradenstvo, vedenie účtovníctva)?

Ďakujem.

prevádzková réžia
0 0
mníška mníška

mníška je offline (nepripojený) mníška

Potrebujem poradiť, ako si podáva daňové priznanie profesionálny športovec a ako si vypočíta daň, má zmluvu a nevie aké výdavky si môže odpočítať a do akej výšky.Ďakujem za skorú odpoveď
0 0
zuzana_ zuzana_

zuzana_ je offline (nepripojený) zuzana_

prosim o radu dochodca pracuje na dohodu od jun 2007 potvrdenie vyzera nasledovne: prijem 6930 , poistne 0, a dan vyrubena zrazkou 1316, dochodok mala 125000 za cely rok ako bude vyzerat DP neviem ci sa uvadza odp. polozka . Dakujem
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

na nezdan.časť nemá nárok, dôchodok je vyšší ako 95616, daň je vybratá zrážkou,teda vysporiadaná,ročný príjem nepresiahol 47800,nemusí podať DP
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Petra29 Pozri príspevok
na nezdan.časť nemá nárok, dôchodok je vyšší ako 95616, daň je vybratá zrážkou,teda vysporiadaná,ročný príjem nepresiahol 47800,nemusí podať DP
doplňujem:
ale môže podať DP a daň sa mu vráti
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

cactus Pozri príspevok
doplňujem:
ale môže podať DP a daň sa mu vráti
ako sa mu daň vráti, keď nemá nárok na nezdan.čiastku?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Petra29 Pozri príspevok
ako sa mu daň vráti, keď nemá nárok na nezdan.čiastku?
preštuduj

http://www.porada.sk/showthread.php?...7&goto=newpost
0 0
LubaH LubaH

LubaH je offline (nepripojený) LubaH

V priebehu roka som poberala príjem od viacerých zamestnávateľov, ale počas roka jeden z nich zanikol. Kde, kto , alebo akým spôsobom získam Potvrdenie o príjmoch FO..... od tohto zamestnávateľa, alebo aké doklady akceptuje daňový úrad, aby som mohla urobiť ročné vyúčtovanie?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
LubaH Pozri príspevok
V priebehu roka som poberala príjem od viacerých zamestnávateľov, ale počas roka jeden z nich zanikol. Kde, kto , alebo akým spôsobom získam Potvrdenie o príjmoch FO..... od tohto zamestnávateľa, alebo aké doklady akceptuje daňový úrad, aby som mohla urobiť ročné vyúčtovanie?
pri ukončení PP si mala dostať od zamestnávateľa aj potvrdenie o príjme a potvrdenie pre RZZP a mala si podpísať evidenčný list dôchodkového poistenia , takže prehľadaj tie potvrdenia, ktoré si dostala.
0 0
lubicaha lubicaha

lubicaha je offline (nepripojený) lubicaha

rada sa smejem a mam rada ludi ...viac
Dobry den.
Minuly rok som bola zamestnaná do augusta a od septembra som dobrovoľne nezamestnaná.Chcem sa spýtať,na akom tlačive si musím podať daňove priznanie.ma to byt tlačivo A alebo B.A za obdobie ked som dobrovolne nezamestnaná my stači čestne prehlásenie,že som v tom obdobi nemala žiaden zdanitelny prijem?
dakujem
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Tlačivo A, a nezdaniteľnú časť si môžeš odpočítať celú - 95.616Sk

poistné do ZP počas obdobia dobrovoľne nezamestnaná si pripočítaj

čestné prehlásenie - niektoré DÚ to vyžadujú, iné nie
0 0
lubicaha lubicaha

lubicaha je offline (nepripojený) lubicaha

rada sa smejem a mam rada ludi ...viac
dakujem za odpoved
0 0
Daduci Daduci

Daduci je offline (nepripojený) Daduci

chcela by som vedieť či nemocenské dávky SZČO sa zahrňujú do príjmu a či ovplivní základ dane
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Daduci Pozri príspevok
chcela by som vedieť či nemocenské dávky SZČO sa zahrňujú do príjmu a či ovplivní základ dane

nemocenské dávky nie sú zdaniteľným príjmom SZČO
0 0
Daduci Daduci

Daduci je offline (nepripojený) Daduci

ďakujem za odpoveď
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Dobrý deň, prosím Vás, príjem na dohodu do 5 000,- Sk v mesiaci december 2007, výplata za december bola 10. 1. 2008, zrazená zrážková daň patrí do potvrdenia roku 2007? Pýtam sa preto, lebo v potvrdeniach vytlačených z programu mi tento príjem a zrazená daň nie je uvedená. Ďakujem
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Marta V Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, príjem na dohodu do 5 000,- Sk v mesiaci december 2007, výplata za december bola 10. 1. 2008, zrazená zrážková daň patrí do potvrdenia roku 2007? Pýtam sa preto, lebo v potvrdeniach vytlačených z programu mi tento príjem a zrazená daň nie je uvedená. Ďakujem
Áno, príjem patrí do roku 2007(veď je za december), i keď bol vyplatený až v januári.
Zrejme sa chybička vloudila do softvéru
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať